Witam
Poszukuję przykładów pokazujących sterowanie np. silnikiem 12V lub krokowym z wykorzystaniem np. sterownika GE Fanuc. Chodzi mi o przykład w języku drabinkowym lub jak kto woli Leader Diagram. Może ktoś z was natkonł się w sieci na cos takiego albo inne przykłady tego języka.
Co do silnika 12V DC lub krokowego to sterowanie obrotami w prawo, lewo. Nie wiem czy to możliwe ale np. żeby silnik pracował np. 10 sekund po czym się wyłączał.
A jak wygląda sprawa regulacji obrotów takiego silnika za pomocą PLC. Jak to rozwiązać. Czy jest to w ogóle możliwe?
Silnik ma napędzać siłownik śrubowy.
Poszukuję przykładów pokazujących sterowanie np. silnikiem 12V lub krokowym z wykorzystaniem np. sterownika GE Fanuc. Chodzi mi o przykład w języku drabinkowym lub jak kto woli Leader Diagram. Może ktoś z was natkonł się w sieci na cos takiego albo inne przykłady tego języka.
Co do silnika 12V DC lub krokowego to sterowanie obrotami w prawo, lewo. Nie wiem czy to możliwe ale np. żeby silnik pracował np. 10 sekund po czym się wyłączał.
A jak wygląda sprawa regulacji obrotów takiego silnika za pomocą PLC. Jak to rozwiązać. Czy jest to w ogóle możliwe?
Silnik ma napędzać siłownik śrubowy.
Moderowany przez McRancor:Poprawiłem temat