Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie do silnika trójfazowego...

06 Cze 2006 00:07 2226 8
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Panowie mam problem ,Potrzebuje jakiś schemat elektronikę do silnika trujfazowego z magnesami trwałymi zasilanego 12V o obciążeniu ok20A.Kolega ma to zrobić na prace dyplomową i niemam pojęcia z kąd moge zassać taki schemat.Ukłat ma być zasilany 12V z akumulatora i ma z tego robić 3 fazy prądu zmiennego 12V zamiast komutatora mają być 3 transoptory .Pilnie prosze o pomoc

:arrow: Ortografia!
    Przeniesiono z Elektroniki przemysłowej
    j.

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Trójfazowego,chyba że chcesz kogoś otruć?
    as
  • Poziom 14  
    Co ci nie pasi jak neznasz odpowiedzi to lepiej nic nie pisz.Z tego co napisałeś to widze że niemasz zielonego pojęcia.Dodam że zrobiłem już jeden taki układzik i działa bez problemu ale teraz musze zrobić jeszcze jeden ale jakiś innyi,grzecznie prosze o jakiś schemat bo niemam czasu na siedzenie projektowanie czegoś.
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Zielone pewnie mam ,może i by się różowe znalazło?
    określ sie o co ci ci dokładnie chodzi.?
    as

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za małe "c"
  • Poziom 1  
    witam Panowie mam pytanie czy moze jest jakis uklad niedrogi do regulacji predkosci obrotowej silnika trojfazowego, mam silnik trojfazowy ale zeby go zamontowac do swojego urzadzenia potzrebuje zmniejszyc jego obroty, stad prosba jesli ktos zna cos praktycznego prosze o odpowiedz
  • Poziom 14  
    drucik13 napisał:
    Witam wszystkich.Panowie mam problem ,Potrzebuje jakiś schemat elektronikę do silnika trujfazowego z magnesami trwałymi zasilanego 12V o obciążeniu ok20A.Kolega ma to zrobić na prace dyplomową i niemam pojęcia skąd moge zassać taki schemat.Ukłat ma być zasilany 12V z akumulatora i ma z tego robić 3 fazy prądu zmiennego 12V zamiast komutatora mają być 3 transoptory .Pilnie prosze o pomoc

Druciku 13,- dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kolego Drucik.Jeśli już coś takiego zrobiłeś w co bardzo wątpię,to nie szukaj
    na forum czegoś gotowego,bo i tak nie spełni twoich oczekiwań.
    Proponuję ,jeśli już coś takiego robiłeś,to wrócić do poprzedniego projektu i
    zmienić zadane parametry i otrzymać gotowy układ.Przecież wiesz jak to się
    liczy.Będzie układ taki jaki sobie wymarzysz.Powodzenia w projektowaniu.
  • Poziom 12  
    Witam!!
    Drucik13 ty chcesz zbudowac (nie wiem jak) silnik trojfazowy na 12 wolt prądu stałego?? Czy chodzi ci o schemat układu elektronicznego, który z napięcia - 12V zrobi 3 przebiegi sinusoidalne i za pomocą tego układu zasilić silnik.
    Jeśli to drugie to odradzam. Za drogo to wyjdzie, lepiej kupic gdzies falownik i go przerobic.
  • Poziom 35  
    A.D. drucik13 <> Czy Tobie przypadkiem nie chodzi o silnik typu BLMC ?
    A.D. Polikarp20 <> Jakiej mocy jest ten silnik ? Potrzebujesz falownik . Można go zrobić na jednym mikroprocesorze i kilku dodatkowych układach .