Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany - w jak rozwiązać zapłon

08 Cze 2006 13:44 7009 3
  • Poziom 15  
    Zrobiłem palnik na olej przepracowany z pistoletu lakierniczego i grzałki od expresu do kawy (ogrzewanie przepływowe) piec CO z nadmuchem, może jutro dam zdjęcia jednak nie wiem jak zrobić układ zapalający. Myślałem o cewce zapłonowej od samochodu i układzie opartym na ne555; nie umiem jednak dobrać parametrów pracy takiego układu do moich potrzeb (ile ns zasilać cewkę ażeby uzyskać silną iskrę) cewkę mam od malucha z dwoma wyjściami. Nie jestem elektronikiem dlatego proszę o pomoc, lub proszę o wskazanie innej metody.
  • Poziom 28  
    Mam propozycję pt. świeca żarowa np. z webasto. Kosztuje niewiele, pewnie pracuje no i oryginalnie służy do zapalenia oleju.
    pzdr
  • Poziom 13  
    Myślę że możesz wykożystać jakikolwiek zapalacz od kuchenki gazowej.
    Jeśli boisz się o pracę ciągłą zapalacza dodaj kawałek blachy ("dusza") która w płomieniu rozżaży się do czerwoności i będzie podtrzymywać palenie a jednocześnie "masą " iskiernika oraz wyłącznik czasowy do rozłączenia zasilania.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 27  
    Mnie osobiście wydaje się, że dobrym rozwiązaniem byłaby świeca tzw. płomieniowa jakie są stosowane w starszych (chyba) dieslach.