Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Palnik na olej przepracowany - w jak rozwiązać zapłon

_JAG_ 08 Jun 2006 13:44 7366 3
 • #1
  _JAG_
  Level 15  
  Zrobiłem palnik na olej przepracowany z pistoletu lakierniczego i grzałki od expresu do kawy (ogrzewanie przepływowe) piec CO z nadmuchem, może jutro dam zdjęcia jednak nie wiem jak zrobić układ zapalający. Myślałem o cewce zapłonowej od samochodu i układzie opartym na ne555; nie umiem jednak dobrać parametrów pracy takiego układu do moich potrzeb (ile ns zasilać cewkę ażeby uzyskać silną iskrę) cewkę mam od malucha z dwoma wyjściami. Nie jestem elektronikiem dlatego proszę o pomoc, lub proszę o wskazanie innej metody.
 • #2
  kleki
  Level 28  
  Mam propozycję pt. świeca żarowa np. z webasto. Kosztuje niewiele, pewnie pracuje no i oryginalnie służy do zapalenia oleju.
  pzdr
 • #3
  Osmański Marek
  Level 13  
  Myślę że możesz wykożystać jakikolwiek zapalacz od kuchenki gazowej.
  Jeśli boisz się o pracę ciągłą zapalacza dodaj kawałek blachy ("dusza") która w płomieniu rozżaży się do czerwoności i będzie podtrzymywać palenie a jednocześnie "masą " iskiernika oraz wyłącznik czasowy do rozłączenia zasilania.
  Pozdrawiam!
 • #4
  Los_sandalos
  Level 27  
  Mnie osobiście wydaje się, że dobrym rozwiązaniem byłaby świeca tzw. płomieniowa jakie są stosowane w starszych (chyba) dieslach.