logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

sublove 12 Cze 2006 18:54 1788 2
REKLAMA
  • #1 2722957
    sublove
    Poziom 15  
    Posty: 225
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Witam witam!

    Po małej przerwie i nieobecności na elektrodzie, zaczynam (a właściwie kończę) subwoofer aktywny na Tonsilu oraz Tadeuszu 7294.

    Na obecną chwilę wrzucam kilka fotek sprzętu, w miarę upływu czasu napiszę osobnego posta w DIY, opisującego wszystko dokładnie.

    Obudowa - 56 L Netto, BR, 2 tunele zestrojone na 44Hz.
    Głośnik Tonsil GDN 25/80/1
    TDA 7294 + filtr aktywny z norda NE125.

    Jako wykończenie pójdzie okleina jasna sosna :D a na środku, pomiędzy BR znajdzie się metalowy panel grubości 2mm z regulacją odcięcia, głośnością, włącznikiem i diodą sygnalizacyjną. Całość stanie na 5cm, mosiężnych kolcach...

    Fotki:

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy
    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    Blaszka przed obróbką:

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    ...i po obróbce :)

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    Filtr:

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    Brak wyrzynarki - bezcenne :D

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    CDN...

    Budowa subwoofera aktywnego z Tonsil GDN 25/80/1 i TDA 7294 - postępy

    Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

    ...z tego co widzę, to nikt nie robił jeszcze subwoofera na tym głośniku, prawda?
  • REKLAMA
  • #2 2738381
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  
    Posty: 343
    Pomógł: 32
    Ocena: 10
    Niewiem czy tda nie będzie za słaby do tego głośniczka proponuje zrobić dwie końcówki i połączyć w mostek używałem tda i zasilałem nim altusy 110 no i musze powiedzieć że jakotako to grało ale niedało rady rozbujać pożądnie tych altus-ów u mnie tda było zasilane ±40V trafem 250VA
  • #3 2738529
    Gilotyn@
    Poziom 30  
    Posty: 1640
    Pomógł: 94
    Ocena: 15
    czekamy na koniec twojego dzieła a co do zasilania to jak kolega napisał mostek by się przydał żeby ładnie bujał tym GDN
REKLAMA