logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Budowa subwoofera do Yamaha RX-V357 – wybór głośnika STX GDN-32-300-4-SC czy Visaton W250S4

djnero 19 Cze 2006 10:07 2120 27
REKLAMA
  • #1 2742310
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    Witam zaczne nowy temat jeszcze raz bo wcześniej sie nie popisałem. Myśle o zbudowaniu subwoofera do mojego amplitunera Yamaha rx-v357 i kolumieniek eltax dicovery ale nie wiem od czego zacząć bo jestem w tej dziedzinie początkujący.

    Myślałem o wybraniu głośnika Stx GDN-32-300-4-SC lub visaton W 250 S 4 (chcę uzyskać czysty miękki i dynamiczny basik do muzyki techno) ale sam nie wiem który. No i jeszcze który z nich wybrać: 8ohm czy 4 ohm i dlaczego akurat ten.

    Podajcie mi linki do stron gdzie kupie odowiedni wzmacniacz filtry i układ żeby sub sam sie załączał po otrzymaniu sygnału. Czm to wszystko zasilić ?

    Prosze o pomoc
  • REKLAMA
  • #2 2742334
    xfix
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Ocena: 1
    HYMMMMM
    Powiadzasz do muzyki techno .... hymmmmm... to idź do sklepu komputerowego i tam sa takie za 12 zł stereo i na tym techniacza posłuchasz

    a po za tym tutaj jest wszystko tylko poświęć około paru godzin na poczytanie forum a dowiesz sie bardzo dużo co do czego ;)
  • #3 2742342
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    siedze od dwóch dni na forum i nie moge dojść do ładu który będzie najlepszy :|
  • #4 2742375
    jawoks
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 22
    Ocena: 50
  • #5 2742380
    Krasz1
    Poziom 18  
    Posty: 275
    Pomógł: 14
    Ocena: 3
    Najpierw napisz ile hajsu na to masz
  • REKLAMA
  • #6 2742401
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    fajny sub ale jak na mje warunki to troszke przdrogi ja bym sie w 400zł chciał zmieścić
  • REKLAMA
  • #7 2742419
    Krasz1
    Poziom 18  
    Posty: 275
    Pomógł: 14
    Ocena: 3
    A może tonsil 20/80/2?
  • #8 2742425
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    nom mógłby być
  • #9 2742441
    Krasz1
    Poziom 18  
    Posty: 275
    Pomógł: 14
    Ocena: 3
    http://www.altron.com.pl/ Tutaj znajdziesz wzmaka filtr. Jawoks ten sub wyniósł 650 pln, a tu budzet jest o 1/3 niższy.
  • #10 2742457
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    a mógłbyś mi podać który wzmacniacz będzie najlepszy do tego głośnika czym go zasilić i jakie filtry potrzebne są w subwooferze (czytałem coś o jakiś dwóch) no i czy jest na tej stronie uklad automatycznie włączający suba

    Dodano po 3 [godziny]:

    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • #11 2743374
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    No napewno filtr dolnoprzepustowy... Jeszcze by sie subsonic przydal (gornoprzepustowy...)
  • #12 2743482
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    Eee trailong subsonic = gornoprzepustowy? Cos nie bardzo to mi sie widzi. Przeciez subsonic odcina pasmo np. od 30Hz w dol.
  • #13 2743690
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Tak a filtr gornoprzepustowy obcina nizsze pasmo od okreslonego... Czyli subsonic to takze filtr gornoprzepustowy... Przynajmniej tak mi sie do tej pory wydawało :)
  • #14 2743728
    Krasz1
    Poziom 18  
    Posty: 275
    Pomógł: 14
    Ocena: 3
    trailong swieta racja to jest filtr górnoprzepustowy. Do tonsila gdn 20/80/2 powinien ci wystarczyc mostek na TDA lub LM
  • #16 2743823
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    pewnie że lepszy zrobie tylko musze troche posiedzieć na tym forum popatrzeć pomysleć
  • #17 2743993
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    djnero... więc podaj kilka informacji...

    Do czego chcesz wykorzystać ten sub? Do słuchania muzyki? A jesli tak to jakiej?

    Jakiej wielkości pomieszczenie chcesz nagłaśniać?

    Jaki fundusz masz na budowe suba (głośnik + elektronika + pudło)?
  • #18 2745017
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    na głośnik i elektornike chciałbym wydac 300zł
    pomieszczenie ma 17m2
    suba chcialbym wykorzystać głównie do muzyki - techno dla niejasności - i lubie miękki mily dla ucha basik a nie głośne dudnienie
  • #19 2745039
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Hmmm... To może np 27-150-X-SX albo 32-150-X-SX stx'a i do tego mostek TDA7294?

    Wtedy za głośnik Ci wyjdzie ok. 70 zł + wysyłka, elektronika pewnie też tak ok. 100 zł + trafo do tego też pewnie kolo 100 zł noi po budżecie...

    Taka moja propozycja na teraz...

    Sam będę składał suba właśnie w takim zestawieniu ale czekam na napływ gotówki...
  • #20 2745049
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    a co powiesz o głosnikach visation ? może warto by było poczekać i doskładac kasy ?
  • #21 2745069
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Ano jak masz taką możliwość no to pewnie ;) Będzie o wiele przyjemniejszy dźwięk... W końcu to visaton nie stx składany w Polsce z Chińskich części
  • #22 2745085
    djnero
    Poziom 13  
    Posty: 112
    Pomógł: 1
    mysle o uskładaniu kasy na visation W 300 S xOhm (300zł) ale jaki dałbyś do niego wzmacniacz ?

    Dodano po 54 [sekundy]:

    czy mosfet 200W starczy ?
  • REKLAMA
  • #23 2745303
    Gilotyn@
    Poziom 30  
    Posty: 1640
    Pomógł: 94
    Ocena: 15
    no tenm mosfet powien styknać spokojnie a jak nie to holton 400 :D
  • #24 2746562
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    Ja polecałbym ci suba marki Boschmann ALX 122SP.
    Właśnie złożyłem do niego skrzynie i bass jest właśnie taki jaki byś chciał
    miękki i z bardzo dużym zapasem. Przy mocy 100w rms nie ma rzeczy w pokoju która by nie drżała.
    Cena takiego suba to 200zł , 4zł wkręty, 7zł silikon, płyty na skrzynie miałem , WRAŻENIA Z BASU BEZCENNE:DD
  • #25 2746586
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Buszmeny z tego co mi wiadomo to tylko ładnie wygladają ale z graniem to nie ma nic wspólnego... Ale nie słyszałem tego głośnika więc nie przekreślałbym go;)
  • #26 2746666
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    no wlasnie skoro nie slyszales to nie mozeszesz powiedziec ze sa zle, boschmann tak ale do samochodu, moja opcja to 32-300 4sc jesli masz mniej pieniedzy a jesli masz wiecej to visaton w 300S
  • #27 2746789
    trailong
    Poziom 19  
    Posty: 405
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    qscqu dlatego napisałem, że bym go nie przekreślił... A opinia jest z tego forum...:)
  • #28 2747234
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    Do domu też sie nadaje , tym bardziej że kolega chce miękki mocny bass.
    A jak ktoś chce usłyszeć je w akcji to zapraszam na demonstracje.
    W sumie wybór należy do djnera.Ten boschmann to poprostu propozycja , jedna z opcji, którą może zastosować przy budowie swojego suba.
    POZDRAWIAM BBARTASSWLKP

Podsumowanie tematu

✨ Temat dotyczy budowy subwoofera do amplitunera Yamaha RX-V357 oraz kolumn Eltax Discovery, z naciskiem na wybór głośnika między STX GDN-32-300-4-SC a Visaton W250S4. Użytkownik poszukuje czystego, miękkiego i dynamicznego basu do muzyki techno, zastanawia się nad impedancją 4Ω lub 8Ω oraz potrzebuje wskazówek dotyczących wzmacniacza, filtrów (dolnoprzepustowy i subsoniczny/górnoprzepustowy) oraz automatycznego włączania subwoofera. Budżet na głośnik i elektronikę to około 300-400 zł, a pomieszczenie ma 17 m². W dyskusji pojawiły się alternatywy głośników, takie jak Peerless SLS 10, Tonsil 20/80/2, Boschmann ALX 122SP oraz propozycje wzmacniaczy na układach TDA7294, MOSFET 200W lub Holton 400W. Podkreślono, że Visaton oferuje lepszą jakość dźwięku niż STX, ale jest droższy. Zalecane są filtry dolnoprzepustowe i subsoniczne (górnoprzepustowe) do aktywnego subwoofera. Wskazano również źródła zakupów elektroniki i komponentów, np. Altron. Dyskusja podkreśla konieczność dopasowania parametrów głośnika i wzmacniacza do oczekiwań brzmieniowych i budżetu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA