Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

falownik ALTIVAR 58 - przegrzany

22 Cze 2006 19:00 1973 5
  • Poziom 20  
    Witam !

Mam niedziałający falownik Telemecanique Altivar 58 - podobno przegrzany. Czy ktoś to wogóle naprawia w PL, czy taniej jest kupić nowy.
    Jestem z okolic Poznania

Dzięki za info
    Paweł
  • Poziom 11  
    Co to znaczy przegrzany?
    Czy pracujący ostatnio w stanie długotrwałego przeciążenia i nie wyłączony przez zabezpieczenia?
    A może spalony?
    Czy on w ogóle jest sprawny?
  • Poziom 20  
    niewiele więcej wiem - powiedziano mi przegrzany. Przyjmijmy zatem, że jest niesprawny - spalony.
    Ktoś kto naprawia musiałby to rozkręcić i zdiagnozować czy warto cokolwiek z tym robić.
  • Poziom 11  
    wiekcszosc falowników ma zabezpieczenia termiczne na radiatorach i poprostu sie wyłacza np. falownik SEW nawet gdyby stanal mu wentylator chłodzacy to i tak sie wył. a nie przegrzeje.
  • Poziom 35  
    Witam .
    Pytanie podstawowe . Czy podłączałeś go do sieci , czy cokolwiek wyświetla się na panelu ? Może być i tak że panelu operatora nie posiada .
    W 90% uszkodzeniu ulega moduł mocy . Musiał byś to-to otworzyć i zobaczyć jaki moduł jest wstawiony . Czasem można natknąć się na moduł mocy zawierający w jednej obudowie zarówno tranzystory IGBT jak i diody mostka prostowniczego . Samo określenie że "przegrzany" to troszkę za mało . Czy się opłaca to zależy od tego co poleciało , moduły IGBT do tanich nie należą . Pytałeś kto naprawia , jakoś tak się składa że ja naprawiam . Ale jestem w Gdańsku (tymczasowo) .
  • Poziom 19  
    ja też mam na koncie reanimację kilku falowników tylko że mieszkam na mazurach