logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zestaw 5.1 DIY z głośników Tonsil: konfiguracja kolumn, opinie o doborze modeli

jankowski1987 25 Cze 2006 10:06 1898 8
REKLAMA
  • #1 2761597
    jankowski1987
    Poziom 14  
    Posty: 175
    Ocena: 18
    Co myślicie o takiej knstrukcji 5 +1. Dwie kolumny przednie trójdrożne o głośnikach: jeden głośnik wysokotonowy ARV-104-64/8 jeden średnitonowy ARP-150-00/8 i jeden nisko tonowy GDN-27-300-8-SC te trzy głośniki na jedno kolumnę, a będo takie dwie. Dwa monitorki w których będzie w każdym monitorku głośnik wysokotonowy ARV-104-64/8 i nisko-średniotonowy GDN -17-80-8-SS. centralny składający się z 2 nisko-średniotonowych GDN -17-80-8-SS i wysokotonowego ARV-104-64/8 i suboffer z głośnika GDN-27-300-8-SC. chcem z takich głośników zrobić ponieważ dostałem cztery GDN -17-80-8-SS głośniki za darmo a zal żeby tak sobie leżały i się niszczyły
  • REKLAMA
  • #2 2761632
    mirro1234
    Poziom 23  
    Posty: 634
    Pomógł: 43
    Ocena: 10
    Na dzień dobry przyczepie się do GDN 27-300-8 - z tego co czytuje na róznych forach ten głośnik nie jest za dobry. Lapszy jest jego słabszy brat GDN 27-150-8.
    Sprawa druga to centralka na STX'ach 17 cm - no to też nienajlepiej bo po prostu za duże. Lepiej już zrobić na Tesli ARN 150/.... i jakość będzie wyższa i cena niższa.
    Sub - jeżeli fronty mają nieć takie niskotonowce to po co sub?? Ale jeżeli do takiego zestawu chcesz suba to musi być na mocnym głośniku. Może samochodowy GDN 30-300 AP STx'a ??
  • #3 2761699
    -ArtuR-
    Poziom 21  
    Posty: 403
    Pomógł: 46
    Ocena: 4
    APek nie nadaje sie do domu.... na suba wes 32/300 od STXa i bedzie dobrze.... tylko ze do niego trzeba potezny wzmacniacz.....
  • REKLAMA
  • #4 2761749
    mirro1234
    Poziom 23  
    Posty: 634
    Pomógł: 43
    Ocena: 10
    Nie wiem czy się nadaje czy nie, ale dużo ludzi robi na nim suby do doma.
    Ale nie ma się co sprzeczać o pietruszke :) - generalnie chodziło mi o jakiś mocniejszy głośnik na suba do tego zestawu :)
  • REKLAMA
  • #5 2762400
    Caleb_
    Poziom 33  
    Posty: 2230
    Pomógł: 149
    Ocena: 46
    na przody dobry wybor glosnikow. subwoofer w ogole mozesz wobec tego odpuscic. smieszy mnie zla opinia o 27-300 polegajaca jedynie na symulacji tego glosnika... Zrob obudowe docelowo 40 litrow, czyli wewnetrznie nie odejmujac wszystkiego co wewnatrz zajmie miejsce gdzies 45 litrow. Te GDN-17 odpusc sobie. Sa dosc duze na efekty. Lepiej na ARN-150 i ARV - wyjdzie paka mala i jakosc lepsza. Na tych gdnach 17 zrob moze jakies kolumny do garazu czy cos ;)
  • #6 2763174
    jankowski1987
    Poziom 14  
    Posty: 175
    Ocena: 18
    to może ja zrobie dwie kolumny dwudrożne, każda będzie miała dwa GDN -17-80-8-SS i jeden ARV-104-64/8 tak do czegoś może się przydazą albo oddam dla kogoś co myślicie o tym
  • REKLAMA
  • #7 2763244
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    tyle ze zamist 17-80 wez 18-120-6SW
  • #8 2763260
    Caleb_
    Poziom 33  
    Posty: 2230
    Pomógł: 149
    Ocena: 46
    ale skoro kolega 17-80 dostal za darmo to wypadaloby cokolwiek z nimi zrobic, prawda? moglyby byc wiec na nich kolumny garazowe do odsluchu radia...
  • #9 2763303
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    no tak mozna by cos z tego zrobic ale mozemy oczekiwac dolku w charakterystyce przy 800hz a i ARV trzeba by bardzo nisko ciąc, w sume to i tlumik by sie przydal okolo 8dB! mysle ze wtedy mozna by i uciąc tego STXa na 2khz bo pozniej wpada w bardzo silne rezonanse co zreszta widac na charakterystyce... czyli podsumujmny ciecie na 2-2,5khz i tlumik na wysokotonowego 6-8dB

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy konstrukcji zestawu 5.1 DIY z głośników Tonsil, w której planowane są kolumny przednie trójdrożne z głośnikami ARV-104-64/8 (wysokotonowy), ARP-150-00/8 (średniotonowy) oraz GDN-27-300-8-SC (niskotonowy). Wątpliwości budzi jakość głośnika GDN-27-300-8-SC, który według opinii bywa krytykowany i sugeruje się zamiast niego GDN-27-150-8 lub mocniejszy głośnik samochodowy GDN 30-300 AP STx do subwoofera. Centralny kanał z głośnikami GDN-17-80-8-SS i ARV-104-64/8 jest oceniany jako zbyt duży, lepszym wyborem miałaby być Tesla ARN 150. Subwoofer może być zbędny, jeśli fronty mają niskotonowe głośniki, ale jeśli jest potrzebny, to wymaga mocnego głośnika i wzmacniacza. Proponowane są też alternatywy dla głośników GDN-17-80-8-SS, np. 18-120-6SW, a także uwagi dotyczące częstotliwości podziału i tłumików dla wysokotonowych ARV-104-64/8, aby uniknąć rezonansów i uzyskać lepszą charakterystykę. Wskazano, że głośniki GDN-17-80-8-SS można wykorzystać do prostszych kolumn, np. do garażu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA