Witam.
Kupiłem agregat prądotwórczy PAD-20-3/400/R z wojska, jednak agregat
nie posiada żadnego pulpitu sterowniczego ponieważ pracował w komplecie z innymi. Agregat zasilany jest silnikiem spalinowym. Silnikowi zrobiłem remont i pracuje bez zarzutu. Posiada alternator i rozrusznik elektryczny na 24V.
Problem pojawia się przy prądnicy. Prądnica posiada 4 zaciski główne czyli trzy fazowe i jeden zerowy, oraz 2 zaciski do wzbudzenia. Nie wiem co podłączyć do zacisków wzbudzenia aby prądnica zaczęła wytwarzać napięcie. Zapewne musi to być jakis układ na 24V. Układ ten musi pewnie posiadać samoregulację aby napięcie na wyjściu było stałe.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje. Szukałem schematu ale nic z tego.
Kupiłem agregat prądotwórczy PAD-20-3/400/R z wojska, jednak agregat
nie posiada żadnego pulpitu sterowniczego ponieważ pracował w komplecie z innymi. Agregat zasilany jest silnikiem spalinowym. Silnikowi zrobiłem remont i pracuje bez zarzutu. Posiada alternator i rozrusznik elektryczny na 24V.
Problem pojawia się przy prądnicy. Prądnica posiada 4 zaciski główne czyli trzy fazowe i jeden zerowy, oraz 2 zaciski do wzbudzenia. Nie wiem co podłączyć do zacisków wzbudzenia aby prądnica zaczęła wytwarzać napięcie. Zapewne musi to być jakis układ na 24V. Układ ten musi pewnie posiadać samoregulację aby napięcie na wyjściu było stałe.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje. Szukałem schematu ale nic z tego.