Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna w domku jednorodzinnym.

28 Cze 2006 22:39 1470 3
  • Poziom 17  
    Mam problem z instalacja elektryczna w domku jednorodzinnym.
    Do domu doprowadzone sa 3 fazy i sa na bezpiecznakach nadmiarowo-pradowych 25A. Jedna faza 2,5mm2 jest pociagnieta do mieszkania do licznika i podzielona na 2 bezpiczniki(tez nadmiarowo pradowe B16(instalacja domowa jest 1,5mm2) a problem w tym ze objoetnie jaka spawarke elektryczna zalacze i spawam to bezpieczniki wybijaja(głowny także) czy da rade cos z tym zrobic????? Samemu bez ekektryka. Podobno wymienic te bezpieczniki na topikowe. A mam jeszcze jednopytanko czym róznia się bezpieczniki np. A16 od B16 lub C16 z gory dzieki za odp.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Literka przed prądem znamionowym oznacza czas reakcji na przeciążenie znamionowe. C oznacza bezpiecznik o zwłocznym działaniu. Teoretycznie wszystko co za licznikiem możesz modyfikować sam. Prąd jeszcze nikogo nie zabił. Co innego ludzka głupota. Rozumiem że jest to stara instalacja bez różnicówki. Jeśli ci wybija na jednofazowych spawarkach możesz spróbować zastosować o charakterystyce C. Topikowe też byś musiał zastosować najlepiej zwłoczne. Mają wtedy namalowanego ślimaka na ceramice. A może poprostu te eski są już stare i zużyte. Bezpieczniki tego typu potrafią się popsuć albo zużyć wywołując złe działanie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Witam, Cześć:)
    Mam pytanie mianowicie z instalacją elektryczna w domu. Pytanie jest takie czy rozdzielnia (zabezpieczenia typu „s”), w jakiej odległości musi być od licznika gazowego??? Czy przepisy określają to???
    Za odp. Z góry dziękuje.