Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie szafy z serwerem

16 Cze 2003 20:20 2438 27
  • Poziom 28  
    Chodzi mi o elektroniczne zabezpieczenie szafy z serwerem. Miałem trzy włamania, a w szafie serw, modem HDSL, ups i parę innych rzeczy, w sumie kilkadziesiąt tysięcy zł. Jest tam zamontowana centralka alarmowa, czujniki magnetyczne na drzwiach i na ścianie, czujnik wstrząsowy na piezo, ale pomimo tego i tak próbują dostać się do środka. W ogóle nie wchodzi w rachubę okratowanie ani szefy, ani pomieszczenia. Temat trochę nietypowy, ale może ktoś rzuci jakis ciekawy pomysł??
    Z chęcią włożyłbym tam granat odłamkowy albo podłączył pod kilka kV, ale niestety polskie prawo jest tak napisane, że złodziejowi podczas dokonywania "czynu zabronionego" nie może spaść włos z głowy...
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Poziom 14  
    Zrob tak jak w pewnej firmie: podczas remontu zamurowali drzwi do serwera, sami sie o tym dopiero kapneli jak cos sie stalo z serwerem i nikt nie mogl go znalesc :)
  • Poziom 28  
    Wybacz, ale pytałem o poważne rozwiązania. Zna ktoś może sposób wykonania czujnika (lub włącznika) zbliżeniowego, ale w taki sposób, aby cała szafa stanowiła sensor, a najlepiej jeszcze w taki sposób, aby zbiżenie się na odległość ok 10 cm wywoływało alarm??. Wiem, mam chore wymagania i powinienem zmienić lekarza, ale jest to pomieszczenie spóldzielni, w którym znajduje się rozdzielnia el.i ich flachowcy trzymają tam jakieś swoje szpargały...
  • Poziom 25  
    Nareszcie komus moze sie przydam, zrob tak kup samochodowa czujke mikrofali i umiesc ja centralnie nad serwerem na suficie ona ma dosc duzy zasieg dzialania i dobra regulacje ustawisz sobie jak CI bedzie pasowac koszt ok 50zl ja mam taka w aucie i juz nikt nie podchodzi do niego zeby zobaczycco jest w srodku lub urwac lusterko alarm ostrzega 1m od auta hehe http://www.elsmet.com.pl/elsmet/czujnikiinne_pl_6.html ja mam troche inna bo sa rozne rodzaje
  • Poziom 14  
    Jak chcesz zeby to reagowalo na dotyk, to odizoluj cala szafke od ziemi i wystarczy bardzo prosty ukladzik ktory sprawdza rezystancje szafki do ziemi, jezeli ktos sie dotknie to "laczy szafke do uziemienia" i ... (jak bedziesz zainteresowany tym pomyslem to podam szczegoly)
  • Poziom 28  
    Właśnie o coś takiego mi chodzi, tyle że jest to szafa wisząca i razem z zawartością waży chyba 100kg. Układzik jest bardzo prosty, kostka 555 i kilka elementów dyskretnych, ale problem tkwi w odizolowaniu szafy od ściany - plastik i guma odpada, bo nie wytrzymują nacisku na śruby.
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Poziom 25  
    zmieniasz zdanie co 10 minut najpierw mialobyc 30cm, a tu wystarczy zwykly sensor nio prawie zwykly a wzioles pod uwage ze szafa na 100% jest uziemniona? to nie prosciej w podlodze zainstalowac piezo przetworniki ktore pod wplywem nacisku wytwarzaja napiecie i wyzwalaja co tam chcesz???
  • Poziom 28  
    Nie zmieniam zdania co 10 min. - pytam o różne możliwości. Układu z sensorem nie da się wykonać w tem sposób żeby cała szafa stanowiła senosr z tej prostej przyczyny że właśnie występuje sprawa z uziemieniem szafy. Odpada też instalacja czegokolwiek poza szafą, obojętnie ściana czy podłoga - jest to pomieszczenie rozdzielni elektrycznej ze spółdzielni i robotnicy muszą mieć możliwość swobodnego poruszania się, a nie będę jeździł 15 km tylko dlatego że jakiś głąb spowodował fałszywy alarm. Gdyby to było takie proste dawno bym to zrobił.
  • Poziom 25  
    jezeli szafa jest przykrecona od wewnatrz tak ze nie widac srub, a jedyny dostep do niej to dzwiczki to zaluz na dzwiczkach czujnik naciskowy, a najpepiej to przyslij fotke jak to tam wyglada, a moze zrob kamerke i jak sie cos poruszy to dostaniesz sygnal i bedziesz mogl podejzec oczywiscie przesylajac dane przez neta
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    -dorabiamy tu dziwne teorie:
    1. jeśli szafka ma szybkę to czujnik (na nią ) + wyłącznik zamontowany w drzwiczkach + syrena ( trzeba wymyślić tylko jak uzbrajać alarm może na pilota ..)
    2.jeśli szafka nie ma szybki to wyłącznik zamontowany w drzwiczkach + syrena ( trzeba wymyślić tylko jak uzbrajać alarm może na pilota ..)

ogólnie szafy z którymi się spotykałem miały zamki montowane w klamce i problem odpadał ( ale zato miały szklane drzwiczki....)
  • Poziom 42  
    A może wstawić coś w rodzaju metalowej klatki do środka szafki? Można jako tylną część wykorzystać ściane i przykręcić do niej jedynie boki i przód.
  • Poziom 28  
    :arrow: Hrabol: pomysł z kamerką jest cool, ale pomyśl jak złodziej - czyli najpierw uwalisz kabel z neta. Tak jak pisałem, w drzwiach są czujniki magnetyczne i na ścianie również, szafa przykręcona 4 kotwami fi10 (no ale kiedyś wyciągnęli bankomat starem więc o czym mowa). Do tego poskładałem czujnik wstrząsowy na piezo.Zasilanie mnie nie rusza, bo jest ups. W dzwiczkach szybki nie ma, bo przy zakupie kazałem je zmienić na pełne. Zamek po pierwszym włamaniu wymieniony na zasuwę antywłamaniową, zawiasy wymienione na inne i wspawane, no więc teraz szafa nosi ślady użycia podstawowego wyposażenia włamywacza, domyślcie się jakiego. Więc już wiecie jakie mam życie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    -pozostają dwie opcje:
    1. zaspawać szafę
    2. obmurować szafę murem i wstawić drzwi anty-włam
    - a tak na serio to dlaczego szafa jest w pomieszczeniu ogólnodostępnym?
    zazwyczaj montuje się je w serwerowniach ( z zamkami elektronicznymi i instalacjami p-poż )
    jeśli się do niej włamywano parakrotnie to nikt nie może zabronić ci ''jej okratować''
  • Poziom 28  
    Bo jest to blok mieszkalny i jedyna możliwość postawienia serwa to rozdzielnia elektryczna. Teoretycznie mają tam dostęp tylko pracownicy spółdzielni i ja. A za okratowanie pomieszczenia ślusarz zażyczył sobie kilka tys zł, takie ma rozmiary - cała ściana w szkle 4m wysoka + za....iste dzwi (dziwne, ale taka jest rzeczywistość). Dlatego pytam co jeszcze można wymyśleć z tą szafą.
  • Tłumacz Redaktor
    hm... blok mieszkalny - moze postaw go w mieszkaniu? joke

a co do okratowania - kilka tysiecy, a w koncy w srodku masz sprzet za kilkadziesiąt... so lepiej to zrob...
  • Poziom 28  
    sorki, nie kilkadziesiąt a kilkanaście - pomydliły mi się końcówki :wink: Ale i tak za dużo do stracenia. Tak swoją drogą, ciekawe jak silny musi być stroboskop, żeby poparzyć oczy?
  • Tłumacz Redaktor
    kilkanascie to i tak duzo - okratuj to pomieszzcenia, nawet jak bys mial wydac z 3 000zł - uwierz mi, opłaci sie
  • Tłumacz Redaktor
    a co do tego stroboskopu - bardzo silny, niestety nie zrobisz flashbulba... predzej zrob taki dinx z podawaniem kilku kV na obudowe po jej dotknieciu, otwarciu etc :twisted: a ty sobie to na pilota bedziesz wylaczal
  • Poziom 28  
    I chyba na tym się skończy, ale nie po do dotknięciu, tylko po otwarciu (coby spółdzielnia się nie pluła), i faktycznie dla mnie na pilota.
    A jak kogoś zabije, to bardzo dobrze.
    Znalazłem jeszcze cos takiego. I mam wszystko w d...
    Art. 343.
    § 1. Posiadacz może zastosować obronę konieczną, ażeby odeprzeć samowolne naruszenie posiadania.
    § 2. Posiadacz nieruchomości może niezwłocznie po samowolnym naruszeniu posiadania przywrócić własnym działaniem stan poprzedni; nie wolno mu jednak stosować przy tym przemocy względem osób. Posiadacz rzeczy ruchomej, jeżeli grozi mu niebezpieczeństwo niepowetowanej szkody, może natychmiast po samowolnym pozbawieniu go posiadania zastosować niezbędną samopomoc w celu przywrócenia stanu poprzedniego.
    I to by było na tyle. Dzięki wszystkim za dobre chęci i rady.
  • Poziom 14  
    Czy nie lepiej zrobic cieniutka krate na zewnatrz szafki. W kracie dac kilka "goracych" przewodow ktorych przeciecie uruchomi alarm. Wysokie napiecie i tak odpada ze wzgledu na uziemienie.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    zrób sobie szafke w szafce

jak ktoś bedzie miał zamiar sie dobrać do serwera to najpierw otworzy pierwszą szafke i... sie ździwi, bo tam jeszce jedna (dobrze zabezpieczona szafka, a w niej dopiero serwer. Otwarcie tej pierwszej szafki spowoduje bezwgledny alarm (i ewentualne powiadomienie o nim). A rzeby sie dobrać do serwera koleś bedzie musiał starcić troszke czasu swego jakże cennego czasu...
  • Poziom 25  
    Jest kolejny sposob wszystkie kable musisz oplesc linka stalowa i umiescic w jakiejs koszulce jak zginia np dwa sygnaly zasilania i nawet glupi przewod do zamkniecia obwodu to od razu wlacza sie alarm z UPSa to juz jest cos, a wiesz co ja bym jeszcze zrobil kamerka w szfie tak zeby patrzyla na pomieszczenie nadajnik odbiornik gdzies obok w pomieszczeniu i drugi nadajnik tak zeby pociagnol to 15km do Ciebie.
    Ja sie juz poddaje ale jeszcze zostaja dzwiczki za dzwiczkami.
  • Poziom 28  
    Wymyśliłem coś jeszcze innego: każę wymienić kabel z łącza na wieloparowy, i u nich w skrzynce jedną parę zewrę a drugą pozostawię otwartą i podłączę to odpowiednio do centralki, wtedy obojętnie co zrobią z kablem to i tak alarm zadziała.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    picia napisał:
    monitorowane 25 godz na dobe -i gwarancaja jest :!:
    wiecej szczegółów podam na priv-email podany jest ponizej
    Pewnie sobie liczą też za 25h na dobe bo u nich licznik bije szybciej.
    :arrow: Techrys chyba nic mądrzejszego niz zabezpieczenie mechaniczne nie wymyślisz, żadne elektronika nie uratuje, chyba że będziesz chciał robić krzywde potencjalnemu złodziejowi. A dlaczego nie możesz okratować pomieszczenia, na Twój koszt pewnie by się zgodzili. A jak nie to może powinieneś przemyśleć przeniesienie sprzętu do jakiegoś prywatnego mieszkania, wzamania na kawałek lokalu i gniazdko, mógłbyś zaoferować zniżke za sieć.
  • Poziom 28  
    Pomieszcenia nie okratuję, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że się stamtąd wyniosę, a co do propozycji przeniesienia do czyjegoś mieszkania, to powiem ci w wielkiej tajemnicy, że włamań dokonuje któryś z userów. Mam podejrzenia który (lub na jego zlecenie), ale najpierw muszę draniowi zrobic fotkę z łomem w ręku (niestety nie stać mnie na kolejny włam), zanieść ją policji bo sami nic nie zrobią, i dopiero wtedy bedę mógł spać spokojnie.
  • Poziom 13  
    kup na allegro atrape kamery i zainstaluj w widocznym miejscu na 90% pomoze PROSTE i nie drogie a jakie skuteczne (dopoki sprawa sie nie rypnie)