Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz unitra, a gitara elektryczna

03 Lip 2006 22:42 2361 2
 • Poziom 10  
  Czy pod wzmacniacz Unitra ws 303 mogę podłączyć gitare elektryczną, czy muszę ją podłączyć pod piec? Słyszałem, że musze zastosowac do tego przedwzmacniacz.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Musisz zastosować do tego, przedwzmacniacz o odpowiedniej czułości. Wejścia we wzmacniaczu, mają za niską czułość dla przetwornika gitarowego, natomiast wejście gramofonowe jest za czułe i ma niewłaściwą korekcję.
 • Pomocny post
  Specjalista - wzmacniacze gitarowe
  aby grać na wiezy czy innym sprzęcie hi-fi potrzebny jest symulator głośnika gitarowego. O ile podłączyć do wieży gitare można by sobie pobrzdąkać i wzmacniaczowi raczej nic nie powinno się stać to głośniki hi-fi można spalić. Gitara ma taka dynamikę, że głośniki na miekim zawieszeniu potrafia być wypchnięte, a wysokotonowce zazwyczaj idą z dymem. Najlepszymi urzadzeniami do grania na sprzętach hi-fi są symulatory wzmacniaczy gitarowych cyfrowe np. POD XT firmy Line6 czy jego podróbka Behringer V-Amp oraz analogowe np. SansAmp firmy Tech 21. Na wieży zabrzmi tez każdy przester czy preamp posiadajacy choćby nedzną symulację głosnika gitarowego co obecnie oferują chyba wszystkie multimydelniczki.