Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki bezpiecznik na kablu zasilającym

Virusss 21 Lip 2006 15:35 2747 5
  • #1 21 Lip 2006 15:35
    Virusss
    Poziom 10  

Mam pytanko. Kupiłem wzmacniacz Carpowera HPB-602 który ma bezpiecznik 30A, przy kablu mam bezpiecznik 50A, według FAQ Nazara powinienem dać 20A. Jaki bezpiecznik najlepiej dać ? Kupić te 20A ?

0 5
  • #2 21 Lip 2006 16:06
    irek2
    Poziom 40  

Bezpiecznik instalacji czyli ten na kablu przy akumulatorze musi byc wiekszy od sumy bezpiecznikow podlaczonych urzadzen. W twoim przypadku masz podlaczony tylko jeden wzmak z bezpiecznikiem 30A wiec bezpiecznik instalacji o wartosci 50A jest w pozadku.

Bezpieczniki we wzmakach samochodowych sa zazwyczaj zawyzone i nawet jakbys wstawil do tego wzmaka 20A to tez by gral. Wtedy na kablu wystarczylby 30A.

Ale po co to zmieniac skoro producent zastosowal 30A. Bezpiecznik jest tylko zabezpieczeniem przeciwpozarowym w przypadku uszkodzenia wzmaka. Zanizanie go spowoduje koniecznosc co jakis czas wymiany bo moze sie spalic przy glosniejszym sluchaniu.

0
  • #3 21 Lip 2006 16:50
    mlody1921
    Poziom 29  

irku ja mam tez 30A na wzmaku kabel srednice zew z izolacja ma 7mm przygasaja mi światła patrzylem na ładowanie jest 14,2 czyli wporzadku co robic

wydaje mi sie ze chyba zmiana kabli na 12 mm (srednica zew ) klemy tez zmieniac sa orginalne ale jakieś mocno chude dodam ze kabel ma 4 metry dlugości bezpiecznik przy aku ma 30A to czego światła przygasaja ??

0
  • #4 21 Lip 2006 22:54
    raveland
    Poziom 28  

ten carpower szczytowo moze pobrac 22,5A jak sie nie myle wiec 30 czy 50A bezpiecznik moze byc

0
  • #5 22 Lip 2006 14:59
    irek2
    Poziom 40  

przygasanie swiatel to odrebny temat i nie wiele ma wspolnego z bezpiecznikiem.

Jesli przygasaja swiatla samochodu to znaczy ze akumulator i/lub alternator jest slaby. Ew. slaba jest instalacja. Miernik nie pokaze chwilowych spadkow napiecia to trzeba by zmierzyc specjalnym sprzetem np oscyloskopem.
    Pogrubienie przewodu zasilajacego wzmanciacz poprawi tylko napiecie zasilania samego wzmacniacza wiec lampki we wzmacniaczu beda mniej przygasaly. Ale jesli chodzi o swiatla samochodu to wprost przeciwnie choc roznica bedzie niezauwazalna.

0
  • #6 22 Lip 2006 17:25
    mlody1921
    Poziom 29  

jak za słaby to by mi niedoładywał aku a jest wpozadku muza smiagała czasem dlugo a z odpaleniem niema zadnego problemu podchodze i pyk pali

klemy mi sie niepodobaja mocno cinkie jakies taki do tyłka

przewod ma 8mm2

bezpiecznik ma 30A koncowka tez

podejrzewam ze prad przechodzi przez pierwszy bezpiecznik 30A ale kabelm na 8mm2 a ma 3.5 metra wiec bedzie napewno spadek pradu dla wzmaka

0