Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GDN 20/30/1 i GDWT 9/40 - jak zrobić zwrotnicę?

maciek971 26 Jul 2006 20:53 1799 4
    maciek971
    Level 10  
    Witam mam takie głośniki
    GDN 20/30/1 30 watt 4 ohm i GDWT 9/40 40 watt 8 ohm. Chce je wsadzić w 25 litrów zamkniętej obudowy(jeśli źle myślę to poprawcie). Chciał bym prosić o pomoc ponieważ musze zrobić zwrotnice a nie wiem jak czy ktoś mógł by mi w tym pomóc. Jaką do takich głośników. Aha i jeszcze czy można zmienić głośnik z 4 na 8 ohm bo mój wzmak nie obsługuje tych 4 ohm. I to chyba wszystko proszę o pomoc.
    maciek971
    Level 10  
    Widzę że nikt nie odpowiada. Pomocy Ludzie
    Ptolek
    Level 36  
    Nie da się przerobić na 8 ohm, bo wiązałoby się to z rozklejaniem całego głośnika i sklejaniem od nowa, po prostu się nie opłaca. Co do zwrotnicy to częstotliwość podziału ok. 3kHz.
    dj master
    Level 21  
    Witaj .
    Sprawa jest trudna

Ja bym Ci polecił przyjacielu kupno samychy pudeł od kolumn Zg30c114 /lub 115 - i podobnych - bo były jeszcze ZgC 40-8 xx .

Akurat ten głosnik basowy był montowany z zestawie Zg30c114 .
    Parametrów TS nie znam - i ceizko bedzie odbrac optymalną zwrotnice.
    Lecz gdybys kupił wyzej wymienione kolumny wraz z zwrotnicami -problem byś miał z głowy - a zestaw grałby ładnie.

Kwestia GDWT gdybys chciał zamontować w Zg30c114 .
    Byłby problem oboż ,tam stosowany był GDWK z dokręcaną tubą 13cm .

Obudowa od Zg30c114 ma 19 litrów / zamknięta - o stylowym wyglądzie.

PS: chcesz zrobić jedną kolumn , czy dwie?
    Do usług
    DjMaster
    maciek971
    Level 10  
    Odkopuje temat. Robiąc świąteczne porządki natknąłem się na owe głośniki leżące na dnie szafy i pomysł na zamontowanie ich w jakichś skrzyniach powrócił. Myślałem właśnie o czymś takim jak napisał dj master. Około 20 litrów w zamkniętej skrzyni. Czy ma ktoś może schemat zwrotnicy z Zg30c114? I czy mogę do niej podłączyć bez żadnych problemów GDWT? Ew, jeśli ma ktoś inny pomysł, to jestem otwarty na propozycje. :)