Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Okularnik E200. Przy większej ilości gazu auto dusi się.

01 Sie 2006 14:41 5301 11
  • Poziom 23  
    Witam

Mam taki problem ... gdy daje wiecej gazu auto zaczyna sie dusić tak jak by odcinało dopływ paliwa a na wolnych obrotach wszystko ok.... co to może być ?? dodam ze jeszcze cały cas sie swieci kontrolka od płynu chłodniczego ... to moze mieć z tym jakieś powiazanie ??
    a silnik bezyna 2.0 v16

Prosze o odpowiedz
  • Spec od Mercedesów
    "Okularniki" produkowane są od 10 lat, aktualny (W 211) też wychodzi z motorem 200. Ale niestety bliżej nie napisałeś o który chodzi.

Zacząć należy od sczytania błędów i można bedzie wtedy coś powiedzieć. Natomiast jeżeli chodzi o kontrolkę płynu chłodniczego, to najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwacza i nie ma to związku z pracą silnika.
  • Poziom 23  
    Witam

jest to model E200 z silnikiem benzyna 2.0 16 rocznik 1997 był szpec z laptopem i podłaczał sie do komputera wykrył 9 błedów które po zrestetowaniu już nie wyskakiwały ale problem jest nadal ten sam jak silnik dochodzi do 4,5 tyś obrotów zaczyna sie dusić i obroty spadają ....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    a bo zapomniałem dodać ze auto było powypadkowe
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    błedy wszystki sa juz usuniete była przerwana wiazka do czujnika temp. i czujnika połozenia wałka rozrządu wszystko jest ok nic sie nie swieci na tablicy rozdzielczej komputery są sprawne nie pokazuje juz zadnego błedu jeżeli chodzi o układ elektroniczny, auto pali idealnie na wolnych obrotach chodzi bardzo ładnie ale na obroty sie nie wkreca ( poprostu go dławi ) sztrzela w filtr powietrza czy może to być wina jakiegoś zabezpieczenia wypadkowego lub układu zasilania bo już nie mam weny ...
  • Poziom 11  
    sprawdz katalizator
  • Poziom 23  
    dzieki za rade

jutro napisze efekty
  • Poziom 23  
    sprawdzenie katalizatora nie dało efektów dalej ten sam efekt sprawdze jeszcze ciśnienie
  • Poziom 23  
    Witam

Problem rozwiazany, przyczyną był uszkodzony przepływomierz powietrza

Dzieki za pomoc :)