Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes E200 kompresor - Falowanie na zimnym, duże spalanie w miescie

30 Mar 2013 19:35 3546 6
  • Poziom 2  
    mercedes E200 kompresor 186 km 1999 rok Mam problem z tym autem LPG Samochód pali idelanie w trasie około 12 litrów gazu na 100 natomiast w mieście nie moge zmiescicic sie w 17 litrach gazu. Samochód na zimnym strasznie faluje na niskich obrotach i tak jak gdyby na niskich nie reagował odpowiednio na gaz zostaje chwile na obrotach . Diagnista wykazał , że za bogata mieszanka za pierwszym razem -ale tylko na gazie. Pojechałem na gaz i ustawili. Po tym zaczyna wykazywać bład sondy lambda . Panowie od gazu wyczyscili przepustnice , nic nie dało samochód w trasie pali idealnie ale w mieści nie moze zejsć poniżej 17 literów . Przed tą usterką nigny w mieście nie palił więcej niż 13-14 litrów gazu . Ponownie 7 raz diagnosta i bład sondy lamda . Wymieniłem i ciągle to samo Pomocy . W mieście pali 17 - o wiele za duzo w trasie 11-12 gazu. Faluje na zimnym i zle reaguje na gaz na niskich obrotach. Z rury wydechiwej ciągle leci jakaś substancja (chyba woda) Nie ubywa ani oleju ani płynu w chłodnicy
  • Poziom 33  
    Ze sto razy było mówione, że błąd sondy to skutek nie przyczyna. U Ciebie to może być lewe powietrze. Żeby to stwierdzić auto wstaw do mechanika, a nie do jakiś szarlatanów.
  • Poziom 2  
    Lewe powietrze to chyba by komp pokazał ?? Za każdym razem gdy był u mechanika był komputer , więc nie do końca jestem do tego przekonany. To że lamda to objaw a nie przyczyna to ja też wiem dlatego sonda dopiero po 6 razie była wymieniona
  • Poziom 33  
    Marcin G1978 napisał:
    Lewe powietrze to chyba by komp pokazał

Pokazał, jeśli sonda pokazywała miesznkę ubogą na wolnych obrotach. Zgadłem?
  • Poziom 2  
    Tak zgadłeś . Dlatego bedę szukał tego co mówisz.Zastaniawiam się na podciśnieniem przy turbinie poniewaz dopiero powyżej 2500 3000 tys obrotów auto jak by dostawało nowe zycie . czuć te 186 kM ponizej to tak jak polonezem. W czasie jazdy czuć ze raz jest moc raz nie ma. Brak turbiny jej zaciecie też bedzie miało wpływ na spalanie ??
  • Poziom 33  
    Statystycznie 95% awarii związanych z obcym powietrzem jest skutkiem montażu instalacji LPG, więc tam szukałbym "przecieku".
  • Poziom 2  
    Tam jeszcze raz osoby instalujące LPG zaczna szukać . Mają kompa niech szukaja ,wiedzą w jakim obszarze sie poruszać Dzięki jak zrobię dam znać