Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos+ gaz Lovato -odcięcie pompy paliwa

darek-stasiak 01 Sie 2006 21:51 10250 8
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Lanos 1.5 DOHC + gaz Lovato -ponieważ nawala mi pompa paliwa ;to i tak muszę ją wymienić;CZY po wymianie mogę ją" odciąć" podczas jazdy na gazie ? Jak najlepiej to zrobić (za pomocą przekaźnika).Który przewód odciąć ? I czy wogóle to robić za i przeciw?Czy to możliwe w komorze silnika?
    januszg
    Poziom 2  
    mozesz i powinienes odlaczyc pompe za pomoca przekaznika zlokalizuj przewod zasilajacy pompe paliwa i zamontuj przekaznik pamietajac o sterowaniu jego
    lenin10
    Poziom 18  
    nieodłączaj pompy, ponieważ przepływające paliwo przez wtryskiwacze chłodzi i smaruje je (tak mi mówił gośc co mi kładł gaz). Kup nową pompę i pamiętaj aby zawsze w baku było 10-15 litrów paliwa. Pewnie przez brak benzyny nawaliła ci dotychczasowa pompa
    herflik-00
    Poziom 12  
    Witam
    Paliwo podczas jazdy nie przeplywa przez wtryskiwacze bo niby jak skoro one sa odlączone ? zatem zarowno efekt smarowania jak i chlodzenia jest marginalny (paliwo plynie w listwie wtryskowej a nie we wtryskiwaczach ).
    Odetnij pompe ,tylko pamietaj przy zmianie z gazu na benzyne troche podniesc obroty, zeby pompa po załaczeniu miala czas na wyrownanie cisnienia do wymaganego poziomu .
    Realizujesz to przez przekaznik biorac sygnal z cewki otwierajacej zawor gazowy .

herflik
    lenin10
    Poziom 18  
    chodziło mi o listwę wtryskową
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Odłączyłem pompę paliwa zakładając dodatkowy przekaźnik (patrz zdjęcie).Styki 85 86 sterowane są przez elektrozawór po włączeniu instalacji gazowej.styki 30 i 87A podłączyłem w szereg ze stykami (87,30) przekaźnika istniejącego w aucie (Przekaźnik pompy paliwa).
    manta
    Poziom 39  
    No w końcu ktoś nie posłuchał partaczy.
    loniczek
    Poziom 14  
    Jesli autko chodzi na LPG wrecz zalecane jest odłaczenie pomy ale nie tak jak to robia niektórzy allegrowicze oferujac ludziom układy po bezpiecznik.Podlaczenie przekaznika wykonac bezposrednio do pompy.Co do wtryskiwaczy to nie pracuja bo sa odłaczone i dlaczego maja sie zapiekac.Z drugiej strony nasza bezyna która sie nie spala bo jak,jesli auto chodzi na lpg po co ma sie niepotzrebnie przelewać