Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1.5 DOHC + gaz. Gdzie najprościej zrobić odłączenie pompy paliwa?

01 Wrz 2006 17:30 4873 16
  • Poziom 24  
    Gdzie (w którym miejscu) najprościej zrobić odłączenie pompy paliwa wraz z przełączeniem auta na gaz?Czy to można zrobić na złączu C203 (5)i gdzie to w samochodzie można znaleźć?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    W przedziale silnika jest skrzynka bezpieczników a w niej bezpiecznik i przekażnik pompy paliwa.
    Łatwo je odnależć,pod spodem jest sporo miejsca,blisko do elektrozaworu gazu...
  • Poziom 24  
    dzięki zobaczę i dam znać jak znajdę :|
  • Poziom 15  
    ja Ci nie polcam tago zabiegu...
  • Poziom 20  
    W lanosie pompa pada nad wyraz często. Czemu nie polecasz?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    lepiej dbac o filtr paliwa i o to zeby benzynka byla w zbiorniku! przeplywajaca przez listwe benzyna chlodzi wtryskiwacze!!! nie ma pozniej problemow ze sie zapiekly lub inne cuda
  • Poziom 20  
    Niepracujące wtryskiwacze chłodzi? Mysle ze nie specjalnie, a pompy w lanosie padają naprawde czesto i lepiej zeby zadbac o samochod po prostu pojeździć co pewien czas na benzynce, a pompe odciąć. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    to ze nie pracuja to nieznaczy ze sa zimne
  • Poziom 24  
    Jeśli silnik jest gorący a benzyna ma temp. otoczenia to mitem staje się chłodzenie wtryskiwaczy niepracujących "zamkniętych",więc chyba lepszym i tańszym rozwiązaniem jest odłaczenie pompy paliwa przy pracy na gazie.Wtryski są przystosowane do pracy w tak wysokiej temperaturze silnika.
  • Poziom 20  
    To już tylko twoja dobra wola.Ja widziałem tyle zepsutych pomp,że jeden czy dwa uszkodone wtryski nie robią wrażenia...
  • Poziom 12  
    Wystarczy mieć zbiornik paliwa zalany w okolicach połowy to pompa nie padnie. Tylko w przypadkach, gdy pracuje w prawie pustych, prawie że na sucho to się zaciera i silnik się spala.
  • Poziom 24  
    Moja pompa paliwa nie zepsuła się do końca tylko bardzo głośno pracuje co sugeruje jej rychły koniec ;w zbiorniku mam ok 1/4 zbiornika i poziom co jakiś czas uzupełniam.W interneciena forach(np:Lanosa) czytałem,że i przy naogół pełnym zbiorniku też pompy padają ;przebieg mojego auta to 124000 km. rocznik '99 lipiec.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Podobny przypadek miałem kiedyś w citroenie ZX. Częste zatarcia pompy. Założyłem wtedy zwykły wyłącznik na przewodzie zasilającym. Wada tego rozwiązania, że trzeba pamiętać o wyłączeniu i włączeniu pompy :) Proste, ale wymagajace przyzwyczajenia.
  • Poziom 20  
    W Lanosie czy Nubirze przy przebiegach 80-120 tys.
    pompy padają ,czy gaz jest,czy nie...
    Mowa o orginałach,polskie podróbki są co raz lepsze.
    Były z większymi króćcami,cieknącymi spawami,wytrzymywały tydzień,miesiąc,.czujniki poziomu wzkazywały różne rzeczy...
    Od jakiegoś czasu jest spokój.Poczekamy kolejne 100 tys.zobaczymy co będzie...
  • Poziom 11  
    W swoim Lanosie przeciąłem drucik na bezpieczniku pompy paliwa i podłączyłem do ich końców zwarte styki małego 12V przekaźnika, którego cewkę podpiąłem do zaworu odcinającego gaz.
    Jeżeli jadę na LPG to styki przekaźnika są rozwarte i pompa paliwa wyłączona. Przekaźnik bez problemu mieści się w skrzynce bezpieczników.

Przejechałem z tą przeróbka już ponad 150 000 km bez wymiany pompy paliwa!
  • Poziom 20  
    Witam.
    Ja w swoim zalozylem odtakowy przekaznik :)
    I pompka nie pracuje po przelaczniu sie na gaz:)
    i zero klopotow
    Podrawiam. zdrowych wesolych
  • Poziom 24  
    Zamontowałem dodatkowy przekaźnik w skrzynce przekaźników odcinający pompę paliwa pod maską silnika, sterowany napięciem z elektrozaworu. Na razie jest OK.Wszystko działa od pięciu miesięcy.