Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uziemienie a instalacja antenowa

dwdm 05 Sie 2006 15:32 1284 2
  • #1 05 Sie 2006 15:32
    dwdm
    Poziom 10  

witam mam problem dotyczący całego systemu audio/wideo
    do rzeczy: posiadam instalację elektryczną dwużyłową aby uzyskać uziemienie/zerowanie (wiem że to inne sprawy ale brak mi wiedzy szczegółowej chodzi o 3 zacisk w gniazdku) połączyłem przewód zerowy do trzeciego bolca w kontakcie i od tego czasu mam kłopot, komputer podłączony do tego zasilania jest podłączony również do wzmacniacza a on do dvd a dvd to tv a tv do anteny zbiorczej, od kiedy uziemiłem kompa we wzmacniaczu słychać buczenie, wystarczy że odłącze antenę od tv lub w innym miejscu byle przed wzmacniaczem buczenie ustaje i odwrotnie słuchjąc dvd lub tv przez wzmacniacz muszę odłączać kompa aby nie było tego dzwięku czy jest na to jakaś rada (oczywiście oprócz zrezygnowania z uziemienia kompa) i jaka jest tego przyczyna, może to wina instalacji antenowej lub jakiegoś lokatora w pionie ale żeby to zgłosić muszę wiedzieć co mówię,
    pozdrawiam specjalistów tematu i proszę o pomoc
    marek

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Sie 2006 15:51
    matador123
    Poziom 19  

We wtyczce antenowej telewizora wstaw dwa kondenatory szeregowe. Jeden między ekranem kabla antenowego a kontaktem "masowym" wtyczki antenowej, drugi pomiędzy "żyłą centralną" kabla antenowego a kontaktem środkowym wtyczki antenowej. Kondensatory powinny mieć wartość ok. 200 pf , na napięcie przebicia nie mniejsze jak 1000v. Najlepiej kondensatory ceramiczne. Pzdr.

0
  • #3 09 Sie 2006 23:12
    dwdm
    Poziom 10  

THX za odpowiedź dała mi ona wiele do myślenia zacząłem więc szukać z innej strony i znalazłem gotowy sprzęt na mój problem kosztuje co prawda ponad 20 PLN ale sprawdziło się w 100% jest to izolator galwaniczny który eliminuje tego typu zakłócenia
    dziękuję i pozdrawiam

0