Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opinie o Windows Vista. Moje wrażenia.

matel001 06 Aug 2006 17:26 4011 50
Computer Controls
    matel001
    Level 20  
    Witam. Chciałbym pozanć Wasze opininie o Windows Vista i przy okazji podzielić się swoimi. Dla mnie to jest chłam, śmieć, totalna porażka, słowem nie warto się tym interesować jak wieloma rzeczami z M$. Osobiście uważam ża ten moment powinni wykorzystać developerzy linuksa i stworzyć taka systrybucje która przekona do linuxa użytkowników zawiedzionych Vistą i szukających "systemu dla siebie"
  • Computer Controls
    md
    Level 39  
    Taaaaak, a Ty masz oczywiście finalną wersję Visty, stąd te opinie, a nową dystrybucję Linuxa można stworzć w dwa dni ;)
    Zejdź na ziemię, poczytaj trochę na temat tego, o czym chcesz pisać, bo możesz się wygłupić wygłaszając jakieś idiotyczne teorie specjalisty od siedmiu boleści.
    labas
    Level 17  
    Witam. Chciałbym pozanć Wasze opininie o Windows Vista i przy okazji podzielić się swoimi. Dla mnie to jest chłam, śmieć, totalna porażka, słowem nie warto się tym interesować jak wieloma rzeczami z M$.

To może Ty stworzysz coś lepszego ?
  • Computer Controls
    _666_
    Level 29  
    Witam

Dlaczego tak zjechaliscie Kolege matel001?Kolega wyrazil swoje zdanie i czekal na Wasze opinie a wy go poprosty "zbebsztaliscie".

Moje zdanie jest podobne.Po co komu nowy system,ktory(znajac MS) bedzie tak wymagajacy jak dobra gra.W czym bedzie lepszy od XP,2003?Niech sobie szukaja fra... gdzie indziej.pewnie DUZO ich znajda.jak zwykle zreszta.

Co do linuksa to mam identyczne zdanie jak autor postow o Viscie.

pozdro
    labas
    Level 17  
    _666_ wrote:
    Witam

Dlaczego tak zjechaliscie Kolege matel001?Kolega wyrazil swoje zdanie i czekal na Wasze opinie a wy go poprosty "zbebsztaliscie".

Moje zdanie jest podobne.Po co komu nowy system,ktory(znajac MS) bedzie tak wymagajacy jak dobra gra.W czym bedzie lepszy od XP,2003?Niech sobie szukaja fra... gdzie indziej.pewnie DUZO ich znajda.jak zwykle zreszta.

Co do linuksa to mam identyczne zdanie jak autor postow o Viscie.

pozdrawiam

Witam
    Nieraz irytuje mnie Windows i jego twórcy, ale co byśmy bez niego zrobili , raczkowali ?:D
    Krytyka typu Kolegi z pierwszego postu według mnie nie jest na miejscu.
    A co do Visty to nie wiem nic , bo nie testowałem
    Pozdrawiam
    Tommy82
    Level 41  
    Wg mnie wcale bysmy nie raczkowali
    niestety windows ma dzialanie oglupiajace na populacje
    Generuje dziesiatki ludzi ktorzy sa bezsilni w zetknieciu z komuterem z zepsuta myszka (notabene myszka jest starsza od microsoftu)
    Idac dalej generalnie dos to tez nie do konca dziecko microsoftu bo opiera sie o cp/m a blizej to o qdos`a wykupionego przez M$ a w zasadzie to chyba jeszcze wtedy bila g
    Systemy rodziny nt to tez nie do konca pomysl M$ moge sie mylic ale z tego co pamietam to duzy udzial w tym mial IBM.
    A co do samej Visty to korzystam z windowsow i linuxow no i mam nastepujace spostrzezenie co do produktow M$ to jest coraz wiekszy przerost formy nad trescia oraz apetytu na megaherce oraz megabajty. Wg mnie instalacja systemu operacyjnego ktory skonsumuje lwia czesc zasobow systemowych to pomylka komputer ma do czegos sluzyc. Ma byc urzuteczny czlowiekowi a pasienie setkami MHz samego systemu operacyjnego jest dla mnie przynajmniej niezrozumiale.
    A co do jego mozliwosci no coz bedzie miec kilka nowych rozwiazan jednym bardziej innym mniej przydatnych no i jak zawsze dziesiatki bledow
    jesli jest to komus do szczescia potrzebne to czemu nie jednak nie ma sie co excytowac microsoft ma to do siebie ze jego systemy operacyjne wyprzedzaja epoke ...... jesli idzie o wyagania :P
    wir_us
    Level 15  
    Microsoft tworząc viste chciał w pewien sposób wyeliminować linuxa dając jego dużą zaletę, a mianowicie wielozadaniowy system w którym na wstępie jest ogromna ilośc aplikacji (odtwarzacze, nagrywacze płyt, edytory itp.) z tym że M$ nie pomyślał o urzytkowniku bo przecież np. nie każdy emuluje PC, a ów programik będzie na standardowym wyposarzeniu systemu. Poza tym system zajmujący 7 GB bedzie roił się od luk i błędów, podobnie jak i SuSe 10.1 . Linux nigdy nie będzie popularniejszy od Windy z prostego powodu : żadna firma nie wyłoży nagle kilku miliardów USD na promocje tych systemów nawet jak ludziom sie nie spodoba vista to zostaną na XP lub 98.

Gdyby nie windows to IT byłoby zacofane bo niewiele osób by chciała robić w tym fachu za darrmo albo w ekstremalnych warunkach przy unixach, a i nie wiadomo czy wogóle by linux się rozwijał z takim tempem. A tak to firma nie chcąc robić za friko robi komercyjny programik na windowsa i za tydzień i tak wszyscy ciągną go z torrentów i warezów. A firma i tak zarabia na bogatych użytkownikach.

Kurcze troszke się zagmatwałem :) Napisałbym więcej ale nie mam zabardzo czasu :(
    Platon
    Level 42  
    matel001 - pisanie o czyms, czego jeszcze nie ma, to jest "chłam, śmieć, totalna porażka". Dlatego włanie dzieciom nieostrady mówimy stanowcze nie.

_666_ - a czemu mamy autora nie objechac, skoro bawi sie we wróżke?
    milik
    Level 23  
    Witam
    Popieram zdanie Tommy82. To czysty przerost formy nad treścią. Systemy powinny coraz lepiej wykorzystywać technologie, która się tak szybko rozwija. Chodzi mi tu głównie o megaherce i RAM oraz HDD. Zamiast tego system sam pochłania zasoby żeby wyświetlić wodotryski oraz niepotrzebne nikomu bajery takie jak nagrywanie płyt CD i archiwizator zip w XP. Ten system naprawdę ogłupia ludzi. Spotkałem się nawet z programami, które nie pytają się o ścieżkę instalacji tylko ładują się gdzie chcą. I to nie były żadne sterowniki. Kilkakrotnie znajomi prosili mnie żebym im naprawił komputer. Zgadnijcie, co zastałem. Śmietnik! Ci ludzie po prostu nie myślą jak coś robią tylko klikają „NEXT” lub „Dalej” i to cała robota. Miałem linuxa i na dzień dobry musiałem pomyśleć jak zamontować płytę CD nie mówiąc już o instalacji jakiegoś programu. A gdzie w Win myślenie ? Wkłada się płytę do napędu wyskakuje ładne kolorowe okienko a potem już tylko „Dalej” i „Dalej”.

md napisał:
    Quote:
    Taaaaak, a Ty masz oczywiście finalną wersję Visty, stąd te opinie, a nową dystrybucję Linuxa można stworzć w dwa dni
    Zejdź na ziemię, poczytaj trochę na temat tego, o czym chcesz pisać, bo możesz się wygłupić wygłaszając jakieś idiotyczne teorie specjalisty od siedmiu boleści.

Rozumiem, że jesteś super programistą i potrafisz obiektywnie ocenić ile trwa stworzenie lub unowocześnienie systemu. We dwa dni ? Dwa dni mijają od znalezienia dziury w systemie do wydania łatki dla niej i nie mówię tu o MS.

wir_us napisał:
    Quote:
    Gdyby nie windows to IT byłoby zacofane bo niewiele osób by chciała robić w tym fachu za darrmo albo w ekstremalnych warunkach przy unixach, a i nie wiadomo czy wogóle by linux się rozwijał z takim tempem. A tak to firma nie chcąc robić za friko robi komercyjny programik na windowsa i za tydzień i tak wszyscy ciągną go z torrentów i warezów. A firma i tak zarabia na bogatych użytkownikach.

Za darmo ? A widziałeś żeby ktoś kiedyś pracował za darmo ? Bo ja nie. Popatrz na przeglądarkę internetową Opera. Kiedyś była odpłatna a teraz można ją ściągnąć za darmo ze strony firmowej. I przez to, że jest teraz za darmo program zyskał większą popularność a firma więcej zarabia. Użytkownicy natomiast mogą się cieszyć bardzo dobra i darmową przeglądarką.

matel001 napisał:
    Quote:
    matel001 - pisanie o czyms, czego jeszcze nie ma, to jest "chłam, śmieć, totalna porażka". Dlatego włanie dzieciom nieostrady mówimy stanowcze nie.

Jak to nie ma ? Nie znaczy, że jak nie było premiery to nie ma – są screeny i można system ściągnąć z Internetu a dopracowanie systemu i tak wiele nie zmieni (patrz XP). Po samych, screenach Visty jak zobaczyłem te przeźroczyste okienka oraz minimalne wymagania to powiedziałem Viście NIE. Oczywiście największy rozgłos otrzymał nowy silnik wyświetlający grafikę i pożerający zasoby (czytaj wodotryski).

Odnośnie neostrady. Masz Internet z Dialoga czy przez kablówkę, że nazywasz innych dziećmi neostrady ? Oceniasz ludzi wedle tego skąd mają dostęp do Internetu ? Jak tak dalej będzie szło zostaniemy podzieleni na „dzieci neostrady”, „dzieci WiFi”, „dzieci kablówki” itd.
    wir_us
    Level 15  
    milik wrote:

Za darmo ? A widziałeś żeby ktoś kiedyś pracował za darmo ? Bo ja nie. Popatrz na przeglądarkę internetową Opera. Kiedyś była odpłatna a teraz można ją ściągnąć za darmo ze strony firmowej. I przez to, że jest teraz za darmo program zyskał większą popularność a firma więcej zarabia. Użytkownicy natomiast mogą się cieszyć bardzo dobra i darmową przeglądarką.

A weź pod uwage programiki które nie łączą się z internetem lub gry. Wiadomo że jeśli program jest na licencji adware to zarobi na reklamach, najlepszy przykład gg, ale jeżeli chodzi o gry to reklamy odpadają więc przykładowo ID software na czym by zarobił? Reklamy na stronie interetowej ??:D
    _666_
    Level 29  
    @Platon:Oryginalny jestes.Jak zawsze zreszta.Mialem napisac,ze specyfikacje ,bete juz mozna dawo sciagnac z netu ale ktorys z Kolegow mnie uprzedzil.Moze Kolega tez tam by zajrzal i zobaczyl jakie system bedzie mial wymagania a nie wyzywal ludzi od "dzieci neostrady"?

Ten system to bedzie pprostu jednym wielkim zartem.System,ktory bedzie wymagal budzika 2.0,512MB do poprawnej pracy do warunki NIE DO PRZYJECIA.I nie pomoga na to zadne SP`s.

Autor postu pewnie tam zajrzal idlatego napisal co napisal.

Pozdro
    wir_us
    Level 15  
    _666_ zggadzam się z tobą z tym że niech kolega zobaczy że 512 MB to minimum, a gdzie pamięć na antywiry, przeglądarki, więc minimum użytkowe to będzie około 1,5 GB pamięci RAm lub szybki niebufforowany DDR2
    MiL999
    Level 26  
    Vista to po prostu komercja. Microsoft chce zarobić i zrobił nowego windowsa. XP jest dobrym systemem i nie bardzo mogę zrozumieć po co tak szybko coś nowego? Żeby tam jeszcze były jakieś kosmiczne technologie a to po prostu nowy wygląd + parę zmian.
    Kiedyś system operacyjny było tworzony dla sprzętu, a teraz to sprzęt tworzony jest dla systemu. To jakaś paranoja. Po co mi system który do uruchomienia będzie potrzebował komputera 3x mocniejszego niż mam obecnie?
    Podobna sytuacja jest teraz z zasilaczami komputerowymi. Pełno jest reklam zasilaczy 600W i mocniejszych, tylko po co one komu? Oczywiście dzieciaki się ślinią i wołają "tato kup mi taki bo jest najlepszy" i w ten sposób to się sprzedaje. To samo jest z Vistą.
    _Damian_
    Level 21  
    JA zastanawiam się, co takiego oferuje Vista (mając takie wymagania) czego nie oferowałaby każda nowocześniejsza dystrybucja Linuxa? Bajery? Przeźroczyste okienka? Widgety zintegrowane z pulpitem?
    Oto 2 przykładowe moje pulpity z MEPIS'a

Do tego dochodzi xgl. I to wszytsko działa z miejszymi wymaganiami sprzętowymi. Gdzie jest haczyk?

MiL999 wrote:

Kiedyś system operacyjny było tworzony dla sprzętu, a teraz to sprzęt tworzony jest dla systemu. To jakaś paranoja. Po co mi system który do uruchomienia będzie potrzebował komputera 3x mocniejszego niż mam obecnie?

Kiedyś programiści bardziej się starali, gdzyż nie było takiego wzrostu wydajności sprzętu. Teraz dewizą programistów jest: "nie potrafimy czegoś zrobić...podwyższymy wymaganie sprzętowe" i wsio sie kręci. W dzisiejszych czasach jakość oferowanego softu nie jest wprost proporcjonalna wymagań sprzętowych. Niestety.
    User removed account
    User removed account  
    wir_us
    Level 15  
    systemy generalnie powinny wychodzić co 0,5-1 rok tak jak linuxy co powoduje obsługe nowego sprzętu i nowe utrudnienia dla crackera, z tym że nie w przypadku M$ gdzie za system w wersji BOX trzeba zapłacić prawie 900 pln. Z vistą i tak napewno będe miał kontakt, gdyż jestem testerem systemów oraz beta testerem M$, ale nie mam zamiaru póki co na stałe przechodzić na tak wymagający system.
    md
    Level 39  
    milik wrote:
    Witam
    md napisał:
    Quote:
    Taaaaak, a Ty masz oczywiście finalną wersję Visty, stąd te opinie, a nową dystrybucję Linuxa można stworzć w dwa dni

Rozumiem, że jesteś super programistą i potrafisz obiektywnie ocenić ile trwa stworzenie lub unowocześnienie systemu. We dwa dni ? Dwa dni mijają od znalezienia dziury w systemie do wydania łatki dla niej i nie mówię tu o MS.

Jak się ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to nie powinno się zabierać głosu w dyskusji. Nie potrafisz odczytać prostej ironii nawet, jak na końcu tekstu jest emoticon. Przetłumaczę Ci więc tekst: napisałem ironicznie, że człowiek, który nie ma nawet bladego pojęcia o Windows i Linuxach zaczyna dyskusję i ocenia systemy na podstawie zabawy z wersją beta Visty. Napisałem również ironicznie, że nie da się stworzyć nowej dystrybucji Linuxa w 2 dni, a poza tym, to jest bezcelowe. Każdy ma taki system, jaki uważa za optymalny, a w wielu firmach pracują obok siebie maszyny windowsowe, Linuxowe i Maki, bo takie są wymagania progranmów i już. Nie ma sensu dyskusja w takim stylu. Vista jest dobra dla tych, którym zależy na bezpieczeństwie i stabilności, a nie są w stanie przejść z dnia na dzień na Linuxa, bo firma od lat korzysta z oprogramowania windowsowskiego. Zawsze tak jest i tak było, że nowe dystrybucje Linuxa i Windows są zasobożerne i nic tego nie zmieni. Suse 10 w środowisku graficznym dobrze chodzi na minimum 1GB RAM, co pokrywa się z apetytem na pamięć Visty.
    Dyskusje na temat wyższości systemów Windows lub Linux są bezsensowne, stąd nie będę ciągnąl dłużej tutaj wywodów, nie mogłem jednak zareagować na idiotyczny docinek gościa, który wstał lewą nogą i nie potrafi czytać w ojczystym języku.
    User removed account
    User removed account  
    wir_us
    Level 15  
    tjanusz chodziło mi tu głównie o programistów rozwijających własny soft, chociaż z drugiej strony masz racje jak ktoś kto sie nie zna na informatyce może pracować w tym fachu, a takie przypadki się zdarzaja pierszy przykład z brzegu szkoły, sklepy komputerowe, kafejki internetowe
    1.rok_infy_zaliczony
    Level 12  
    No fakt, że z wymaganiami dla Windows Vista przesadzili. W każdym razie moim ulubionym systemem jest Windows XP, a za Linuxem Mandrivą (bo z tego linuxa korzystam) nie przepadam delikatnie mówiąc - na linuxie nie moge zainstalować zarówno skanera jak i drukarki, gry nie działają, a i programy będące odpowiednikami windowsowych programów, np. kadu (odpowiednik gadu gadu) przysparzają mi nie lada problemów :/
    Linuxa staram się używać tylko gdy na studiach mam z nim coś związanego - a na codzień to nie lubię go. :/
    md
    Level 39  
    Jestem przekonany, że gdyby ktoś na serio zabrał się za piractwo komputerowe i np. skontrolował, ze wszystkimi tego konsekwencjami prawnymi z odebraniem sprzętu włącznie, pod względem legalności softu, dowolną sieć osiedlową, to ludzie błyskawicznie doceniliby zalety Linuxa. Fakt, że znaczny procent nawet użytkowników tego forum piraci do oporu i ma problemy wynikające z faktu, że źle spiracony lub nieaktualizowany system jest podatny na ataki wirusów i niestabilną pracę.
    Co do kłopotów ze skanowaniem i innych - Linux wymaga trochę większej wiedzy niż Windows, więc problemem tutaj nie jest system, a niedoświadczony użytkownik :(
    matel001
    Level 20  
    @md
    Nie nie mam finalnej wersji Visty i nie wygłaszam cudzych teoorii, a swoje zdanie opieram na faktach (przedem tego nie napisałem bo nie miałem czasu):

1. Wymagania sprzętowe, jak inni uczestnicy forum już pisali ten system będzie potrzebował sprzętu wartego pare tysięcy złotych (a ciekawi mnie jak będzie z Vistą starter niby dla krajów trzeciego świata ale pewnie wymagania będą niewiele mniejsze a kto w np. Etiopii ma nawet P3 733Mhz?). Również z tej przyczyny tego systemu nie zainstaluje (jeden komp: Cel 466, 64MB SDRAM, Riva TNT2 64b 64MB, W98SE. Drugi mojej Babci: Cel 1Ghz, 512MB SDRAM, R9200 64b 128MB, WXP PRO)

2. Podsystem uniemożliwiający korzystanie z pirackich "rzeczy" (muzyka, filmy). Nie podoba mi się że to komputer ma mi wybierać co mogę na nim zrobić a czego nie. To urządzenie zaostało zaprojektowane przez ludzi dla ludzi, a nie po to żeby ludzi kontrolować. Tak naprawde ti świadczy to o słabości M$, bo oile dobrze myślę został wprowadzony na wyraźne żądanie wytwórni filmowych i muzycznych (M$ nie musiał na to iśc ma taką pozycję i tyle pieniędzy że nic by mu to nie zaszkodziło).

3. Omamianie ludzi niesamowitymi funkcjami systemu. Tak naprawde to te "wspaniałości" będą w większości dostępne w drogich bardziej zaawansowanych wersjach systemu. Np. Vista Home Basic nie będzie miała rażącego mnie interfejsu 3D, na który czekało tyle ludzi (ciekawie jak się będą czuli gdy wywalą np. 500PLN na ten system tylko dla tego bajeru , a po instalacji okaże się że tego poprostu nie ma).

4. Nieuczciwa walka M$ z konkurencją na patenty. Od pewnego czasu M$ zaczyna opatentowywać technologie które powstały dawno temu (FAT), problem polega na tym że wtedy Microsoftowi nic nie zagrażało więc nie opatentował tego FS dopiero teraz goście się ockneli gdy czują konkurencje na karku.

5. "Olewające" podejście do klienta. Jak pewnie każdy zorientowany wie w WXP jest pare luk bezpieczeństwa które nie zostały załatane od dłuższego czasu. Dlaczego? Dlatego że M$ czuje się jak król softu, i uważa że po co ma się trudźić wydawaniem aktualizacji skoro użytkownicy i tak nie mają do kogo innego "pójść". A jeżeli chodzi o linuxa to tam aktualizacje pojawiają się praktycznie natychmiast bo developerom zależy na użytkownikach.

@labas
    Nie. Nie napisze lepszego systemu po tego nie umiem i jestem tego świadomy. Poza tym napisałem "jak wieloma rzeczami z M$" a nie "jak wszystkimi rzeczami z M$". Niektóre produkty z Microsoftu są naprawde udane (np. Win98SE, Win2k, Age of Empires)

@platon
    Jestem dzieckiem "0202122" a nie Neostrady

@Łukasz88
    Na starym kompie to mi nawet WMP9 nie chce chodzić jak powinien :D a ze względu na OS 11 nie będe miał. Osobiście używam na obu blaszakach Winamp 5.2 do muzy i All Player 2.2.8 do video.

@Tommy82
    Windows NT ma korzenie w DEC. Firma ta zleciła opracowanie GUI dla systemu do swoich komputerów MIPS właśnie M$, przekazując przy okazji kernela systemu. Niestety DEC rozpadł się z powodów finansowych (został kupiony podajże przez Compaq). Jądro zostało natomiast w Microsofcie.

------------------------------------------------------------------------------------
    Tak pozatym to gdyby nie to że z tych komputerów korzsystają inni to bym się przeżucił w całości na Linuxa (Debian). Przecież są programy takie jak Wine, Cadega czy Cross Over Ofice, a przecież do niektórych gier są Linuxowe wersje (Q3).

[/img]
    wir_us
    Level 15  
    Mandriva już została na tyle uproszczona że nawet początkujący sobie z nia bez większych problemów niedoświadczeni użytkownicy, sęk w tym że ciężko się przyzwyczaić do GNOMEa i do odpowiedników programów z pod windy. Ja zaczynając przygode z linuxem próbowałem jedynie emulować winde, w tym momencie emulacja jest mi kompletnie zbędna gdyż przyzwyczaiłem się do linuxowych odpowiedników, emuluje jedynie programy graficzne. No i oczywiście korzystam z dwóch systemów winde XP Pro z SP2 i slackware 10.2. Według niektórych slackware jest nie do przeskoczenia, jednak po głębszej konfiguracji to najlepszy system linuxowy jaki widziałem. Ale tylko trzeba chciać poznawać nowe horyzonty a nie zamknąć w 1 pulpicie windowsa i piratować

Wbraw pozorom M$ równiez zarabia na piratach, ponieważ nie muszą dla nich nic robić, tzn. aktualizacje darmowe dodatki itp. a maja za darmo reklame systemu, powstaje coraz więcej for dyskusyjnych poświęcobych widowsach prowadzonych przez piratów na których 1 osoba na 10 dowiadujac się o nowych zaletach idzie do sklepu i kupuje legalny system (szczególnie spotykane przy przejściach z windy 98 na 2000/XP).

Sorki za offtopa ale mam nadzieje że kilku osobom dałem do myślenia:)
    md
    Level 39  
    To jakieś nieporozumienie - normalny użytkownik kupuje system razem z nowym komputerem. U nas przyjęło się, że kupuje się komputer bez systemu i później instaluje do woli, a to Win XP, a to Win98 i znowu XP, potem dla odmiany Win2000 - wszystko dlatego, że to nie kosztuje, a robią tak głównie gracze, którym reinstalacja Windowsa sprawia sadystyczną przyjemność. Normalni użytkownicy tak nie robią, bo nie stać ich na takie wymiany, poza tym, trzeba być masochistą, by w kółko reinstalować Windows.
    Problem wymagań Visty nie istnieje w czasach, kiedy dwurdzeniowy Intel P4 3Ghz kosztuje około 300zł i kiedy 1GB RAMu to normalka, więc nie rozumiem narzekania na zasobożerność VISTY. Oczywiste, że nie opłaca się instalować Visty na Celeronie 800MHz, ale producent nie bierze pod uwagę dobra piratów komputerowych, a posiadaczy legalnych systemów, które po wejściu do handlu, instalowane będą na NOWYCH maszynach.
    Przypominam również kolegom o postawowej zasadzie, że powinno się dobierać sprzęt do oprogramowania, a nie odwrotnie. Njapierw określa się potrzeby firmy, posiadane dotychczasowe oprogramowanie,potem zapotrzebowanie oprogramowania na zasoby sprzętowe i pod tym kątem dobieramy konfigurację komputera, a nie odwrotnie
    _666_
    Level 29  
    @md:Normalni ludzie nie zainstaluja Visty bo maja slabe kompy i maja troche oleju w glowie.Jedni idioci tworza systemy takie jak Vista,bardzo wymagajace gry a nastepni idioci kupuja te procki 3GHz zeby zadowolic tych pierwszych.Taka jest prawda.

System dobiera sie pod komputer a nie odwrotnie.Nie wszyscy sa tak nadziani zeby kupic kompa za 2000PLN,windowsa XP za 600PLN.Czesc z ludzi,ktorzy maja pieniadze nie wpakuja ich w kompa za 2kPLN zeby zobaczyc jakac chora gierke w maksymanej rozdzielczosci.

Przemysl to
    md
    Level 39  
    Za młody jesteś i masz kiepskie przyzwyczajenia, żeby zrozumieć, że teraz nie opłaca się piracić.
    Normalni ludzie kupują komputer nie do gier i najpierw wybierają oprogramowanie np. handlowe, księgowe, graficzne itp, itd i to właśnie te programy narzucają wybór sprzętu i systemu.
    Nie czytasz uważnie, pisałem wyraźnie, że uczciwy i normalny użytkownik nie kupi Visty za 1500zł do starego komputera, ale wyda 600zł na Vistę zainstalowaną na nowym i nie opowiadaj mi bzdur, bo właśnie odwoziłem do klienta komupter z procesorem P4 3GHz, dysk 160GB SATA II, płyta na Intelu i945, RAM 1GB, Radeon x550, DVD Rec, Windows XP Prof, Works 8,5 za cenę ok 2500 z VAT (faktura).
    _666_
    Level 29  
    Kolego nie jestem za mlody.Jestem pewnie starszy od Ciebie.Windowsa ma oryginalnego(kupilem uzywanego,po promocyjnej cenie.Kolega wyjezdzal na stale za granice).

Normalni ludzie kupuja komputer wlasniedo gier.A ci "inni" kupuja sobie statki za 2kPLN i caly dzien sciagaja filmy i muze.Jedym slowem bezmozgi.Jak im sie cos popsuje to jak myslisz do kogo wtedy ida?Wlasnie do graczy bo oni maja najwieksze pojecie.

Ja nie sciagam piratow.Gram praktycznie tylko w stare gierki a te mozna kupic na plycie z czasopismem albo sciagnac za FREE.
    kostek6
    Level 17  
    Jeśli testują go najwięksi hakerzy których ta ziemia zrodziła i kod nie posypał się jeszcze w trzy d..y to znaczy że będą z niego jeszcze ludzie
    ale tak naprawdę najbezpiecznioejszy jest 98SE
    a śmieć to ten XP z błędem w notatniku:D
    _666_
    Level 29  
    kostek6 wrote:
    Jeśli testują go najwięksi hakerzy których ta ziemia zrodziła i kod nie posypał się jeszcze w trzy d..y to znaczy że będą z niego jeszcze ludzie
    ale tak naprawdę najbezpiecznioejszy jest 98SE
    a śmieć to ten XP z błędem w notatniku:D

Mam Xp okrojonego na maxa dwa lata i Nigdy ze swojej winy sie nie posypal.To najbezpieczniejsza i najbardziej stabilna platforma obok 2003(Nie licze tutaj Linuksa,ale on tylko dla zapalencow).kazdy system mozna "popsuc" jezeli nie umie sie go obsugiwac.

Pozdro
    labas
    Level 17  
    _666_ wrote:
    Normalni ludzie kupuja komputer wlasniedo gier.A ci "inni" kupuja sobie statki za 2kPLN i caly dzien sciagaja filmy i muze.Jedym slowem bezmozgi.Jak im sie cos popsuje to jak myslisz do kogo wtedy ida?Wlasnie do graczy bo oni maja najwieksze pojecie.

Witam
    Ja jestem chyba Superbezmózgiem bo wydałem na komputer 9000zł.
    Tylko że jest mi potrzebny pod określone programy , które nie pójdą na kompie za 2tyś. a poza tym stać mnie na to i nie muszę latać do graczy żeby mi coś naprawili (przeważnie słabi w piśmie i mowie)
    Normalny człowiek jak chce pograć to kupuje konsolę.
    Zastanów się co piszesz .
    Pozdrawiam