Witam.
Jaki to środek, który zabezpiecza miedź i ułatwia lutowanie? Kiedyś zrobiłem dwie płytki (miałem gotowy roztwór którym je po wierceniu pomalowałem), a teraz chciałbym zrobić kolejne płytki i nie wiem czy się ja po trawieniu i wierceniu maluje.
Czytałem że może to być roztwór kalafonii w z denaturatem w stosunku 5:1 (5 denaturatu oczywiście).
Gdzie indziej czytałem też że może to być roztwór kalafonii z rozpuszczalnikiem nitro, niestety nie znalazłem w jakiej proporcji.
I jeszcze jedno pytanie:
Czy ta kalafonia o której pisałem wyżej, to zwykła kalafonia (w temp. pokojowej ciało stałe), jaką można kupić np. tu: http://allegro.pl/item119338939_wysokiej_czystosci_kalafonia_lutownicza_40_g_nowa.html
Z tych proporcji wyszło by że puszkę (20g) kalafonii trzeba rozpuścić w 100ml denaturatu ? A może ktoś da proporcje do rozpuszczenia kalafonii w nitro?
Pozdrawiam
Jaki to środek, który zabezpiecza miedź i ułatwia lutowanie? Kiedyś zrobiłem dwie płytki (miałem gotowy roztwór którym je po wierceniu pomalowałem), a teraz chciałbym zrobić kolejne płytki i nie wiem czy się ja po trawieniu i wierceniu maluje.
Czytałem że może to być roztwór kalafonii w z denaturatem w stosunku 5:1 (5 denaturatu oczywiście).
Gdzie indziej czytałem też że może to być roztwór kalafonii z rozpuszczalnikiem nitro, niestety nie znalazłem w jakiej proporcji.
I jeszcze jedno pytanie:
Czy ta kalafonia o której pisałem wyżej, to zwykła kalafonia (w temp. pokojowej ciało stałe), jaką można kupić np. tu: http://allegro.pl/item119338939_wysokiej_czystosci_kalafonia_lutownicza_40_g_nowa.html
Z tych proporcji wyszło by że puszkę (20g) kalafonii trzeba rozpuścić w 100ml denaturatu ? A może ktoś da proporcje do rozpuszczenia kalafonii w nitro?
Pozdrawiam