Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140. Otwory bass reflex. Czy to oryginalne długości?

23 Sie 2006 16:49 2566 28
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich własnie kupiłem sobie używane kolumny altus 140 i mam problem poniewaz zagladalem do otworów bass reflex i są ttylko takie krótkie rórki czy są to orghinalne długośći czy nie. prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    tak to sa orginalne długosci br
    w altusach nie ma br tylko sa otwory stratne
  • Poziom 10  
    wielkie dzięki:D

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie : mam wieże panasonic SA-AK 40 2*60W 6 ohm a altusy są na 8 ohm jak to wpływa na wieżę i kolumny?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    dobrze wpływa na kondycję wiezy. Nie znam wiezy, ale w 99% przypadków podłączenia obciążenie wyższego niz zalecane powoduje stratę mocy ale nie uszkodzenie. w tym przypadku stracisz jaies 10W, jednym łowem różnica niezauważalna, a i wieza opdocznie troszke.

Tylko podłączanie obciążenia (kolumn) o nizszej impedancji/rezystancji niż minimalna wzmacniacza może spowodować uszkodzenia. I tu usterek jest dosc duzo.
  • Poziom 10  
    Dzięki czyli morze byc jak na razie dopuki czegoś mocniejszego nie kupie moze na gwiazdke;):D
  • Poziom 16  
    podlaczaj, nic sie nie ma prawa stac (oczywiscie jesli nie zrobisz zwarcia ;) ).
    milego uzytkowania altusow!

ps: masz wersje krajowa czy "made for germany"?
  • Poziom 10  
    A po czym moge to stwierdzić:?: Ale raczej polska bo opisy sa w polskim jezyku a jaka jest róznica:?:
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    heh... z tylu na naklejce jest napisane. :) (kolo zaciskow).
    poza tym: jaka masz sredniak w swoich altusach? 18cm? bo ktoryms sklepie mi powiedzieli, ze do altusow 140 dawano tez 16cm i ciekaw jestem czy to prawda, czy tylko im sie cos pokrecilo :)
  • Poziom 10  
    Tak sa polskie "dobre bo polskie" :D a średni mam 16 cm czyli to prawda widocznie w tych czsach dawali to co mieli pod ręką akurat :D
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Altus 140 posiada głośnik niskotonowy (gdn30/60/1) o impedancji 6 om - powinien dobrze działac z Twoim Panasonic-kiem
  • Poziom 25  
    Odkręć sobie tego GDM i na magnesie będzie GDM18/80. Jeśli masz naklejkę dobre bo polskie to na bank masz 18 :). Zresztą 140 zawsze miały 18/80, nigdzie indziej tego głośnika nie spotkałem :).
  • Poziom 10  
    Mierzyłem średnicę od otworu montażowewgo do otworu montażowego i jest 16 cm. Właśnie mi sie sopran spalil odkręcilem go i widziałem ze już są oznaki robienia tego sopranu jednak to prawda że soprany wysiadają a w cale długo nie grałem:cry:
  • Poziom 25  
    A można wiedzieć jakie oznaczenia mają wysokie? U mnie są GDWT 9/80/6 i naprawdę męczyłem je solidnym przesterem już nie raz. Może nie było to non stop kilka godzin, ale jednak zdarzało się często.
  • Poziom 30  
    Cytat:
    jednak to prawda że soprany wysiadają a w cale długo nie grałem
    mi głosniki wysokotonowe nie padły od 27 lat chyba za je katowałes przesterem

normalnie w alusach 140 były montowane głosniki wysoktonowe GDWT 9/40/5
  • Poziom 11  
    ja podklejałem GDN od altusów 75 i podklejałem pod spód i miałem piankowe zawieszenie i gra si tak jak wcześniej ale myśle że skoro maesz gumowe zawieszenie to i tak obojętnie czy przykleisz od dołu czy od góry.
    Choć porawnie powinno być od dołu
    Pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

sorry to nie do tego tematu :D
  • Poziom 10  
    Dj Volt mam takie same głośniki, wysokotonowe co ty, ale mi sie wydaje ze ten głośnik musiał juz być robiony u poprzedniego właściciela i cos słabo go zrobił pytałem Sie w zakładzie elektronicznym umie w mieście i naprawa wyniesie 25 zł tylko nie wiem jak go zrobi? tzn. dobrze czy zle;( a tak po za tym wie ktoś jak skleić a raczej wypełnić małą Łukę w zawieszeniu taka dziurka jest niby nie wpływa na bas ale jednak nie chce żeby Sie powiększyła próbowałem budapr. i nie trzyma sie pianki. Chciałem wymienić same zawieszenie i kopułkę, bo mam pogiętą i przy dużych basach Sie załamuje do środka i daje dziwny wydźwięk a gościu mi powiedział ze należy wymieniać wszystko tzn. zawieszenie kopułkę i membranę bez sensu chyba i oczywiście Ok 50 zł od sztuki!!!;( Po prostu chce jakoś te kolumny doprowadzić do lepszego stanu żeby troche potrzymały a ten sopran naprawde grałem nie dlugo z 20 minut tak na 60% mocy a mam 2*60W wieże:|

Dodano po 11 [minuty]:

Jeszcze jedno do tematu gdzieś kiedyś słyszałem, że są takie bezpieczniki na soprany, dzięki którym najwyżej bezpiecznik trzeb wymienić, ale nie wiem czy to prawda:?:
  • Poziom 33  
    Ostatnio coś mi zaczął brzęczeć GDWT 9/40/5. To wymieniłem cały głosnik na zapasowy (taki jak oryginał :D ) i odkręciłem tego brzęczącego. I - uwaga - wąsik od membrany mi się urwał. na 98% już był nadłamany. Ktoś musiał je nieźle katować :P W końcu razem z tatą zlutowaliśmy to. Daliśmy taki cienki lucik. I gwizdek jest za darmo naprawiony. :D
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    http://www.e-tonsil.pl/sklep/index.php?d=katalog&k_id=15&pg=1

Kup sobie odpowiednią membrane i sam wstaw. Co do dziury w zawieszeniu. Nie da się z nią nic zrobić. Tylko wymiana zawieszenia. Nie musisz zmieniać wszystkiego. Samo zawieszenie można spokojnie wymienić. Kopułka też nie problem, koleś poprostu zarabia na tym i wprowadza w błąd :P<to jest moje zdanie>.
  • Poziom 10  
    Tak mi sie też właśnie wydaje tylko sie zastanawiam jak te zawieszenie odkleic od membrany jak jest papierowa i czym to potem skleic do metalowego kosza i do tego kartonu i jak odkleić te kopółki też mi sie tak wydaje skoro membrany są idealne to po co je wymienicać i sie hcarakterystyka głośnika zmieni mysle:|
    Oglądałem te membrany i żadna nie pasuje bynajmnije z opisu? Szkoda że nie sprzedają zawieszeń chyba że ktoś wie gdzie można dostać tonsilowskie?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    AVG napisał:
    tak to sa orginalne długosci br
    w altusach nie ma br tylko sa otwory stratne

co to znaczy otwory stratne ??
    nie ma takiego pojecia jak otwor stratny ....
    jest to nazwyklejszy w swiecie br , krotki jest bo wysoko strojony...
    pzdr
  • Poziom 20  
    jezeli przedluzysz br to strojenie obudowy bedzie nizsze ... ale czy glosnik da rade to nie wiem :)
    napewno straci na efektywnosci tego wyzszego basu a z tego co wiem to te gdny nie radza sobie zbytnio z niskim basem ...
    mozesz pokombinowac moze Tobie sie spodoba ale najprawdopodobniej efekt nie bedzie pozytywny
  • Poziom 10  
    Mi akurat oryginalne brzmienie się podoba, bo lubię takie no taki mam gust i kieszeń taką;) A tak po za tym może wiesz gdzie w trójmieście regenerują takie basy, ponieważ często bywam w Gdyni i chciałbym zeb było to dobrze zrobione no i taniej niż nowe głośniki????
  • Poziom 20  
    no niestety nie wiem :(
    kiedys sam sie bawilem w regeneracje ale w sumie na mnie nie licz :) ... bo wiesz jak to jest robic cos dla kogos(zawsze cos nie wyjdzie :) )
    mozesz sprobowac sam je zregenerowac (chetnie pomoge) tak naprawde to to nie jest specjalnie trudne :)
  • Poziom 10  
    Tak sobie myślę nad tym, bo mi w sumie jak na razie to potrzeba jakąś tą dziurkę zakleić wzmocnić żeby sie większa nie zrobiła i jakoś te kopułki usztywnić morze poxipolem czy czym to zrobić żeby tez jakoś to ładnie wyglądało to by było najlepsze wyjście tylko, czym to zrobić:?:
  • Poziom 20  
    http://www.allegro.pl/item123314040_zawieszenie_gorne_resor_30_cm_gumowe.html

http://www.allegro.pl/item121724999_zawieszenie_pianka_membrana_gratis_30_cm_.html

ogolnie to fajnie by bylo jakbys wymienil samo zawieszenie .. ale jest to troche trudniejszy zabieg niz wymiana calej membrany ...
    jezeli nie czujesz sie na silach to polecam wymienic cala membrane z zawieszeniem ...
    jezeli jednak mam zdolnosci manualne i czujesz ze dasz rade to wymnien samo zawieszenie ...
    czym kleic ?? butaprem RULEZ :)
    ewentualnie jak bedziesz wymienial cala membrane to polecam jakis sztywniejszy klej do klejenia membrany z cewka .. moze byc poxipol (ew. wikol)

co do kopulki to prosta sprawa ... idz gdzies do sklepu (bo na allegro nie widzialem) kup za 2zl dwie nowe kopulki zerwij stare i naklej nowe :) (oczywiscie butapremem :) )

pzdr
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy protonsil jescze w ogóle istnieje i czy robią regeneracj czego kolwiek;)
  • Poziom 22  
    Jakiś czas temu zakleiłem dziurkę u kumpla w GDN 20/50 przy pomocy kleju poliuretanowego o wysokiej elastyczności i gra to od pół roku dość mocno katowane. Zawieszenie było szturnięte śrubokrętem na jakieś 5mm podczas wykręcania.
    Możesz też spróbować przed wymianą membran bo to nie taka prosta sprawa i najpierw lepiej popróbować na jakimś starociu zanim zabierzesz się za głośnik na którym ci zależy.
    Upewnij się tylko że klej jest mocno elastyczny - mój jest dużo elastyczniejszy niż butapren co sprawdzałem sklejając dwie blaszki o szerokości 10mm i grubośći 1mm na długości ok 2mm i po wyschnięciu przeginałem obserwując jak się zachowuje.
    Klej kupiłem w hipermarkecie za 5zł i podam ci nazwę pózniej bo teraz jestem w pracy.
  • Poziom 10  
    Ok to czekam na tą nazwę ja próbowałem butaprenem to tylko mi wieksza dziurkę wyzarło i ni jak nie chce sie trzymać. pozdrawiam