Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SILICON -autoalarm

12 Jul 2002 08:43 17004 18
  • Level 12  
    Poszukuję schematu połączeń centralki z urządzeniami wykonawczymi.
    Zestaw autoalarmu+centralny zamek jest f-my SILICON.
    Firmy "robiące w w tym temacie " milczą jak zaklęci na konkretne pytania,
    ale chętnie umówią się na termin usługi. Dlatego też informacje dostępne
    na tym forum rozbiją monopol na wiedzę tych nadętych fachmanów!
    Dzieki za wprowadzenie tego FORUM, i za ewentuale odpowiedzi na temat.
    Pozdrowienia.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Spośród wielu funkcji jest kilka u mnie jeszcze nie wykorzystanych, a mianowicie: ryglowanie dzrzwi w czasie jazdy(za pomocą hamulca ręcznego), oraz otwieranie klapy bagażnika za pomocą pilota.
    W tej sytuacji trzeba znać wyprowadzenia z centralki do obsługi tych
    funkcji.
    Dzięki za odpowieź i w miarę możliwości proszę o więcej.
    Pozdrowienia :)
  • Level 22  
    coś niezbyt precyzyjnie piszesz
    1. jaką masz centralkę silicona - typ
    2. co chcesz podłączyć do tej centalki - co ona ma robić
    3. o jakie kabelki ci chodzi - samochodowe , czy centralki(wtedy podaj typ centralki)
    4. jak coś nie wymieniłem - napisz
    pozdrawiam .
  • Level 12  
    Sorry muszę rozbroić poszycie i dostać się do centralki, aby odczytac
    dane jaki to model SILICONA. :oops:
  • Level 12  
    na tej stronie: http://www.autoelectric.ru/ znajdziesz schematy podłączeń i opisy prawie wszystkich alarmów samochodowych oraz inne np.diagnostyka samochodowa
  • Level 11  
    Oto większość kolorków z opisem:
    czerwony-zasilanie
    czarny-masa
    różowy-zapłon
    szary x2-kierunkowskazy
    nieb/czarny-drzwi i klapy
    niebieski-j.w. w modelach z antynapadem -drzwi kierowcy
    pomarańcz/czarny-masa po uzbrojeniu
    żółto/czarny-zamykanie (-)
    zielono/czarny-otwieranie (-)
    żółty-ryglowanie (-)np.grupa vw,opel,BMW
    nieb/biały-hamulec ręczny
    brązowy-syrena (+)
    zielono/różowy-otw. bagażnika(-) montować przekażnik!
    pomarańczowy i biały-komfort (wyjście z przekażnika)

ze względu na różne wersje możesz nie mieć wszystkich kolorów.
    Jeżeli masz centralny zamek silicona w komplecie ,to sterowany jest z oddzielnego złącza (4 pin) niebieski i zielony-siłowmik , żółty i biały-sterowanie (-). W tym przypadku centralka zamka jest w alarmie (tylko model ESPRIT,PRIDIE,KENAS)
  • Level 12  
    Dziękuję bardzo za info, na mój stary post , w międzyczasie jeden z forumowiczów zamieścił exstra materiały dot. SILICONA ze schematami i opisem. Odnośnie odblokowywania tylnej klapy (CorsaB) to wiem,że przez przekażnik- a co dalej: siłownik jak w drzwiach, czy elektromagnes?
    Jeżeli znasz jakieś rozwiązanie chetnie skorzystam z informacji!
    Pozdr. :)
  • Level 11  
    O ile dobrze pamiętam to corsa B ma zamek "trójpołożeniowy" w tym przypadku wchodził by w grę siłownik centr. zamka. Można go podłączyć tak żeby zamykał się z drzwiami, a otwierał dopiero z funkcji "bagażnik".Pozdrawiam.

• Level 28  
    bendix wrote:
    Spośród wielu funkcji jest kilka u mnie jeszcze nie wykorzystanych, a mianowicie: ryglowanie dzrzwi w czasie jazdy(za pomocą hamulca ręcznego), oraz otwieranie klapy bagażnika za pomocą pilota.
    W tej sytuacji trzeba znać wyprowadzenia z centralki do obsługi tych
    funkcji.
    Dzięki za odpowieź i w miarę możliwości proszę o więcej.
    Pozdrowienia :)
    Witam, jezeli jeszcze aktualne nie ryglowanie tylko zamykanie cz za pomoca hamulca recznego- przewod niebiesko-bialy, otwieranie bagaznika przewod zielono-szary. Jezeli masz Esprita, te porzewody beda. Pozdrawiam
  • Level 2  
    Posiadam alarm Silicon Ultimate CD. Chcialem podlaczyc jakos otwieranie bagaznika z pilota.Mam forda focusa wiec otwieranie jest juz elektryczne,przypuszczam ze wystarczyloby sie podpiac z centralki troche do gory do guzika otwierajacego i juz, tylko ze nie wiem czy to sie tak da zrobic i ktotrym kabelkiem.Na centralce jest opis kabelkkow ale konkretnego do bagaznika nie ma,a wiem ze alarm ma taka opcje bo w instrukcji jest opisana.Jest pomaranczowy kabel do funkcji comfort.Proze o pomoc.

• Level 28  
    rafinet wrote:
    Posiadam alarm Silicon Ultimate CD. Chcialem podlaczyc jakos otwieranie bagaznika z pilota.Mam forda focusa wiec otwieranie jest juz elektryczne,przypuszczam ze wystarczyloby się podpiac z centralki troche do gory do guzika otwierajacego i juz, tylko ze nie wiem czy to się tak da zrobic i ktotrym kabelkiem.Na centralce jest opis kabelkkow ale konkretnego do bagaznika nie ma,a wiem ze alarm ma taka opcje bo w instrukcji jest opisana.Jest pomaranczowy kabel do funkcji comfort.Proze o pomoc.

W Ultimate CD jest przewod zielono-biały, ale niestety nie wykorzystany, tak przynakmiej pisze w instrukcji montazu. Zadzwon 22 618 31 31 do Elco-Exim poproś serwis - powiedza dokładnie. Pozdrawiam
  • Level 2  
    Udalo mi sie podlaczyc wszystko i bagaznik sie otwiera, jednak jest pewien problem.Ten przewod zielono bialy jest traktowany jako otwieranie drzwi pasazera (jak ktos stosuje opcje zamka dzielonego) ale w moim przypadku zarowno drzwi kierowcy jak i drzwi pasazera otwieraja wszystkie pozostale wiec przewod jest wolny.Po podlaczeniu do bagaznika wszystko jest ok.Alarm posiada funkcje safety lock czyli po przekreceniu kluczyka zamyka wszystkie drzwi.W momencie wylaczenia stacyjki drzwi sie otwieraja,ale.....otwiera sie takze bagaznik bo jest traktowany jako drzwi...i tu jest problem.Jest to kompletnie bezsensu wiec musze wylaczyc jakos ta funkcje safety lock.W instrukcji jest napisane ze trzeba wyjac zworke,ale na centralce jest tylko klapka pod ktora jest bezpiecznik.Czyzby zworki byly w srodku i trzeba rozkrecic centralke?A moze jest jakis inny sposob zeby sobie z tym poradzic?!
  • Level 11  
    Witam
    Może ktoś ma instrukcję programowania drugiego pilota do autoalermu SILICIN.
    Proszę o pomoc.?
    Jestem początkujący ale się postaram odwdzięczyc

• Level 28  
    rafinet wrote:
    Udalo mi się podlaczyc wszystko i bagaznik się otwiera, jednak jest pewien problem.Ten przewod zielono bialy jest traktowany jako otwieranie drzwi pasazera (jak ktos stosuje opcje zamka dzielonego) ale w moim przypadku zarowno drzwi kierowcy jak i drzwi pasazera otwieraja wszystkie pozostale wiec przewod jest wolny.Po podlaczeniu do bagaznika wszystko jest ok.Alarm posiada funkcje safety lock czyli po przekreceniu kluczyka zamyka wszystkie drzwi.W momencie wylaczenia stacyjki drzwi się otwieraja,ale.....otwiera się takze bagaznik bo jest traktowany jako drzwi...i tu jest problem.Jest to kompletnie bezsensu wiec musze wylaczyc jakos ta funkcje safety lock.W instrukcji jest napisane ze trzeba wyjac zworke,ale na centralce jest tylko klapka pod ktora jest bezpiecznik.Czyzby zworki byly w srodku i trzeba rozkrecic centralke?A moze jest jakis inny sposob zeby sobie z tym poradzic?!

Zworki są obok bezpiecznika

• Level 28  
    pawlopawlo2 wrote:
    Witam
    Może ktoś ma instrukcję programowania drugiego pilota do autoalermu SILICIN.
    Proszę o pomoc.?
    Jestem początkujący ale się postaram odwdzięczyc

Który Silicon? (wróżka ma wolne), ze stałym kodem, nie programujesz, tylko dorabiasz drugi taki sam, jeżeli z zmiennym kodem, musisz wyjąć centralke, otworzyc i nacisnąć krótko przycisk na plytce (lub zewrzec scieżki, jeżeli brak przycisku) a następnie przycisk w pilocie
  • Level 2  
    Dzieki.Poradzilem juz sobie.Wyjalem ta zworke i wylaczylem safety locka i teraz nie ma problemu.Swoja droga to zastanawia mnie jedna rzecz... zauwazylem ze bagaznik otwieral sie tylko raz po wylaczeniu alarmu, jezeli potem wykorzystana byla funkcja safety lock a w miedzy czasie nie wlaczalem alarmu to otwieraly sie juz same drzwi.Dopiero kiedy ponownie wlaczylem alarm,wylaczylem,przekrecilem kluczyk w ta i z powrotem znowu sie otworzyl... czemu ma sluzyc to rozwiazanie...