Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mały zasięg "pilota" do bramy przesuwnej

mistrz007 24 Aug 2006 23:15 6987 6
Tespol
 • #1
  mistrz007
  Level 11  
  mam problem z zasięgiem przy otwieraniu bramy z pilota,
  dawniej brama reagowała na pilota z kilkudziesięciu metrów, a od jakiegoś czasu zasięg ten sie zmniejszył do ok.5 metrów

  stąd pytanie do Państwa, co może być przyczyną mniejszego zasięgu?

  pilota raczej odrzucam, przyciski i bateria jest OK
 • Tespol
 • #2
  renqien
  Level 32  
  Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej to jednak wina pilota. Masz jednego czy kilka i jeżeli kilka to czy na wszystkich zasięg jest taki słaby?
 • Tespol
 • #3
  emel2
  Level 17  
  Witam
  DIAGNOZA:
  1.Odstrojony pilot
  2.Odstrojony odbiornik
  3.,,Śmieci radiowe"-jakis nadajnik ,,siejący" harmonicznymi.
  LECZENIE:
  1.Dostroic pilot-jesli jest trymerek.Przy okazji mozna wstroic sie lepiej w odstrojony odbiornik.Jesli pilot na oscylatorze zajac sie odbiornikiem.
  3.Jesli to smieci radiowe i odbiornik na jakims popularnym module superreakcyjnym wymienic na odbiornik superheteredynowy.Zwiekszyc dlugosc anteny-na wielokrotnosc (x2 albo X4 ) - i tyle.Nie majac oscyloskopu raczej ciezko bedzie to w miare fachowo zrobic - ale probuj :).
  Pzdr.
  Mariusz
  GG: 211530
 • #4
  Gary_we
  Level 12  
  Moze "starzenie się" pilota - wytarty styk pod przyciskiem!
 • #5
  renqien
  Level 32  
  MISTRZ007 napisał, że przyciski OK więc stawiałbym na trymer jak napisał EMEL2. Spróbuj podstroić trochę pilota, tylko minimalnie i oczywiście ceramicznym stroikiem lub plasikowym wkrętakiem. Sprawdź też instalację anteny w module, może coś się rozłączyło.
 • #6
  rbinek
  Level 10  
  Hmm, mam podobna sytuacje: Braka wjazdowa - naped BFT, ok 60 metrów od bramy wjazdowej brama garażowa - napęd Horman z dołączonym drugim radiem BFT. Pilot BFT (dwa przyciski) otwiera jedną i drugą bramę. Na początku bramę wjazdową można było otworzyć z odl. > 120 metrów w tej chwili trzeb podjechać na odl. kilku (czasem 2) metrów żeby ją można było otworzyć. Stojąc przed bramą wjazdową można bez problemu otworzyć tym samym pilotem bramę garażową. W pobliżu bramy wjazdowej jest słup elektryczny (zawsze tam był) ale jakiś czas temu firma świadcząca usługi internetowe zamonowała na nim hub radiowy :(. Można coś z tym fantem zrobic ?
 • #7
  User removed account
  User removed account