Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe zabezpieczenie (blokady zapłomu itp.) do alarmu

26 Sie 2006 20:51 2293 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam samochod honda civic coupe '97.
    Niedawno założyłem do niego doga 30 z kartą spii wraz z czujnikiem ultradźwiękowym i czujnikiem przechyłu (lawetowy). Odcięcie z tego co wiem jest realizowane rozruszniku (ale nie jestem pewien - bez karty spiid kreci ale nie odpali). Dodatkowo mam zamontowana blokade na skrzyni biegow (tytan-dipol).
    Z racji tego ze jeden samochod mi skradziono, chce sie ustrzec tego i dobrze zabezpieczyc ten samochod. W przyszłości ma dojsć jeszcze powiadomienie gsm lub gps.
    W obecnej chwili chce założyć jeszcze blokade jednak nigdzie nie moge takiej odszukać. Na allegro sa tylko blokady które odblokowują wybrane urzadzenie (pompa, rozrusznik lub coś innego) po wcisnieciu jednego przycisku lub po dotknieciu sensora. A mnie interesuje taka blokada.

Blokada powinna się odblokować w momencie gdy nacisne jakiś przycisk (np włączę ogrzewanie tylnej szyby i dopiero w momencie jak będzie włączone orzewanie tylnej szyby, będe miał ustalony czas (np 10s.) na naciśniecie drugiego przycisku (np zmiana stanu radia włączenie lub wyłączenie z zalezności od tego w jakim stanie było wczesniej). Jęzeli w ciągu ustaonego czasu (10s.) nie nacinę tego drugiego przycisku (nie zmienie stanu radia) to to będe musiał powrócic do pierwszego przycisku (czyli zmienić stan włączenia przycisku ogrzewania tylnej szyby - w tym wypadkiu wyłączyć ją) Dopiero po wyłączeniu ogrzewania bede miałznowu 10 s. na zmianę stanu radia (włączenie lub wyłączenie).

Czy spotkaliście się z jakimś gotywym takim układem?
    Ewentualnie z jakich elementów można takie coś wykonać ?

Zaznaczam że niezbyt dobrze znam się na kabelkach (lutownicą umiem się poslugiwać nawet kilka rzeczy sam zrobiłem w samochodzie)

Ewentualnie może ktoś podejmie sie zrobienia właśnie takiego układu i jaka cena byłaby za taki układ?
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    Zamiast bawić się w wynalazki zamontuj immobiliser z prawdziwego zdarzenia, 2-3 obwodowy z transponderem. Wydatek w granicach 200 zł i masz urządzenie, które naprawdę chroni samochód, a nie tylko daje właścicielowi złudzenia. Ludzie myślą, że jak im jest trudno coś wyłączyć, to i złodziejowi też. A tymczasem złodziej omija blokadę i jest mu wszystko jedno czy jest ona rozbrajana ogrzewaniem szyb, czy guziczkiem, czy jeszcze innym, wymyślnym patentem. Liczy się ilość odcięć i jakość montażu. No i oczywiście liczy się też jakość zastosowanych podzespołów, szczególnie dla ciebie jako użytkownika, jak taki patent za 30 zł się zepsuje to stracisz więcej nerwów niż to warte.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Na tym forum spotkałem się z dobrą opinią na temat blokad typu terminator (odciecia). Jestesy pierwszą osobą ktora mowi mi że te blokady to tylko zludzenia.
    Jakis czas temu bylem na pokaze dotyczacym alarmow. bylo tam miedzy innymi o rozbrajani immmobilajzerow (tych fabrycznych) - po tym pokazie przestalem wierzyc w skutecznosc immobilajzerow. Dlatego zaczelam sie rozgladac za czyms innym. Chyba ze immobilajzery o ktorych mowisz dzailaja na innej zasadzie niz te fabrycze. W takim wypadku poprosze o info gdzie ja mozna nabyc, w jaki sposob zamontowac w samochodzie oraz w jaki sposob sie je aktywuje i dezaktywuje.
  • Poziom 32  
    Immobiliser fabryczny to zupełnie inna bajka. Jest on wprogramowany w komputer samochodu i w wielu wypadkach wystaczy zamiana komputera na "odblokowany".
    Dokładany immobiliser fizycznie odcina obwody w instalacji samochodu, tak jak taka blokada "patent" tylko że nie jeden a kilka. Z reguły ma też wszystkie przewody czarne, przewody wychodzą z centrali a złącze schowane jest w obudowie i nie da się go tak poprostu odpiąć. Również przekażniki są innej klasy, tu przekaźnik odcinający (taki z irydowo-srebrnymi stykami) kosztuje niewiele mniej niż cała blokada "patent". A odblokowanie jest dziecinnie proste: dostajesz transponder, czyli taką małą pchełkę (możesz ją wyjąć z obudowy i schować np. w pasek od zegarka) i tą pchełkę musisz zbliżyć na chwilę w miejsce gdzie ukryty jest czytnik (antena) immobilisera. Dioda gaśnie, można jechać.
  • Poziom 10  
    A gdzie mozna taki immobilajzer dostać?
    Oraz czy poradze sobie sam z montarzem czy raczej udac sie do jakies elektryka?
  • Poziom 17  
    Zostaje pytanie jeszcze CO odciac.W nowszych autach trzeba robic to z rozmyslem by nie pojawialy sie bledy komputera.Ci bardziej ambitni odcinaja np.czujniki polozenia walu symulujac jakims rezystorem prawidlowe obciazenie.Podobnie mozna z pompa paliwa.I tu pojawia sie temat KOMERCYJNY-produkcja takiej blokady z symulacja nie tylko obciazenia ale i SYMULACJA DZWIEKOWA pracy pompy.Byli by jacys chetni???...:)
    Pzdr.
    Mariusz
    GG:211530
  • Poziom 10  
    Bedę musiał sie zastanowic nad tego typu rozwiazaniem, bo wydaje mi sie ze karta spiid bardzo podobnie działa (z tym ze ma jedno odciecie,a moze 2 tego nie wiem - musze sie dowiedziec).
    Mnie by interesowało bardziej takie zabezpieczenie jak TERMINATOR , albo FALCOS BS z tym ze do odblokowania trzebaby bylo nacisnac jakies 2 przyciski w takiej konfiguracji jak opisałem powyzej. Chodzi głównie o funkcje antyporwanie.

Przykład
    Po obejsciu alarmu, immobilizera (spiid), oraz blokady na skrzyni biegow mozna odjechac. Gdy silnik zapali zlodziej ruszy i nie bedzie nic wiecej szukal, a po 45 sek. silnik zgasnie (jest to odpowiednio sygnalizowane migaczami i moze nawet klaksonem) Mozna oczywiscie dezaktywowac blokade przed wystapieniem tych objawow poprzez nacisnie tych 2 przyciskow.
    Do tego chyba immobilizer sie nie nada.
    Dlatego ponawiam pytanie czy istnieje jakis uklad ktory by takie funkcje realizowal
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    norbert.s.

Chodziło mi bardziej o to w jaki sposób zrealizować podawanie impulsu do wyłączenia blokady w taki sposob jak opisałęm powyzej.
    Wiem ze istnieje taki układ jak terminator lub exterminator, ale dalej pozostaje problem dezaktywacji blokady.
    W innym moim poscie, dowiedzialem sie ze mozna w podobny cel osiagnac za pomoca przezutnika typu d i chyba na nim bede musial sie skupic.
    W poscie powyzej chodziło mi o uklad dezaktywacji blokady.