Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowe zabezpieczenia w aucie

sztux 06 Nov 2007 23:47 2854 4
    sztux
    Level 10  
    Witam. Chcialbym sie dowiedziec jakie macie nie typowe zabezpieczenia oprocz alarmu w samochodzie ktore chroni je przed kradzieza. Mam na mysli rozne triki badz urzadzenia ktore uniemozliwiaja uruchomienie auta. Nie chodzi o blokade kierownicy, skrzyni biegow czy tez zwyklego alarmu. Mam na mysli jakies sprytne pomysly powiazane z elektya w aucie. Najlepsze ta sa pewnie wlasnej roboty :) Podsuncie kilka pomyslow jak moge dodatkowo sie zabezpieczyc.
    saturnin_1984
    Level 13  
    elektrozawór odcinający paliwo+wyłącznik w jakiejś dziwnej formie :D
    xwit
    Level 33  
    Sztux a czym ty się zajmujesz???Bo trochę takie dziwne pytania zadajesz.
    sztux
    Level 10  
    Nie boj sie nie kradne samochodow. Kupilem sobie Golfika 3 a to sprzet chodliwy. Kiedys dla kolegi wlasnie Golfa 3 z parkingu pociagneli ale na drugi dzien znalezli na innym parkingu nie daleko bo zlodzieje nie dali rady go odpalic. Wybebeszyli kable przy stacyjce, grzebali przy bezpiecznikach i nie dali rady. A kumpel jest po studiach elektronicznych (czy jakos tak to sie zwie) i zrobil jakies zabezpieczenie sam i widzicie zaden cwaniak go nie odpalil. Teraz jak mam tez Golfa to nie mam kontaktu z tym kumplem bo wyjechal za granice. Wiec pytam was.
    P.S. czym sie zajmuje? pracuje i studiuje nie kradne nie zabijam itp
    Raczek_6
    Level 16  
    Możliwości jest wiele
    1)KD 2006 dobrze ukryć i nie montować diody w widocznym miejscu. Podłączyć dodatkowy przekaźnik do odcięcia np. pompy paliwa z wyjściami 85,86,30,87,87a i pod wolną nóżkę podpiąć mase na wejściu - w razie próby wpięcia kabla pod pompe np. od pozycji spali bezpiecznik. Powinno wystarczyć
    2) Seo SYMPHONY - immobiliser 2-obwodowy bez diody led.
    3) Zamienić w module sterowania silnika[komputerze] stałego "+" z "-" ( Ale to wymaga schematu i trochę wprawy) [komputer] modół jest na podszybiu,
    a tak przy okazji należy też sprawdzić drożność rynienki odpływowej - koledze spaliły się ścieżki w tym module przez nie drożną rynienke i wylał z niego szklankę wody.

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety z własnego doświadczenia odradzam elektrozawór odcinający paliwo. Czasami zawodzi po zimie - woda z solą to jego wróg.

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno były też wersje Seo z 3 rozłączeniami.