Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programy do obliczania traf(musze sobie jedno przewinąc)

bialymaly 06 Wrz 2006 13:18 1020 8
  • #1 06 Wrz 2006 13:18
    bialymaly
    Poziom 15  

Tak jak w temacie... trafo jest dośc spore ale spalone(muszę je przewinąć)
    Wielkość kolumny środkowej to 15cm³ więc dość spore chciałbym zrobić takie trafo na kilkanaście napięć...(do zasilaczy stabilizowanych) ma ono chyba 400W
    napięcia wturne to: 3,9,12,14,16,18,24,30,36,(V)
    Pierwotne jak każdy wie 230V... jak ktoś zna prawo Ohma to łatwo można sobie policzyć jaki prąd będzie dawać na jakim napięciu...(jak dlamnie w zupełności wystarczający na 36V 11A)

potrzebne mi jakieś tabele z wykresami ile zwoi ma to mieć i od których zwoi poprzylutowywać druciki z poszczególnymi napięciami...

pozdraiwam

0 8
  • #3 06 Wrz 2006 15:00
    bialymaly
    Poziom 15  

Nic na tej stronie nie znalazłem ale i tak napewno się przyda dzięki:)

0
  • #6 06 Wrz 2006 19:30
    bialymaly
    Poziom 15  

Możesz go zarzucić...
    a co do tych stronek to jakoś ich nie znalazłem...ale dzięki....

a w tym programie co Masz jest przy którym zwoju wypiąć się na odpowiednie napięcie??

0
  • #7 06 Wrz 2006 19:38
    inkognito09
    Poziom 29  

Nie. On oblicza po prostu ile uzwojeń to jakie napięcie, będziesz musiał niestety każde napięcie wtórne oddzielnie przeliczyć. program jest oglólnie mówiąc dziwny, ale raz udało mi się z niego uzwojenie wtórne trafa obliczyć i nawet się coś, nie coś zgadzało...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1512304#1512304

Nie jestem pewien jak to się będzie miało do rdzenia EI, najwyżej zapytaj twórcę programu, może dopisze kilka funkcji? Jeżeli się z nim dogadasz i coś wytłumaczy, albo dopisze do programu, to bądź tak miły puścić to na elektrodę, na pewno będzie nie raz przydatne.

0
  • #8 06 Wrz 2006 20:02
    bialymaly
    Poziom 15  

z góry dzięki chociaż jeszcze nie ściągnołem... ale ściągne go...(narazie nie mam czasu)

pozdrawiam

jeżeli ma ktoś jeszcze jakieś inne programy to bardzo proszę o linki albo na e-mail: bialymaly6(malpa)o2.pl

Jest taki problem że tam jest podane napięcie wyjściowe w kV a mi chodzi o V
    Jakoś sobie z tym poradziłem ale z 2bokiem miałem problem bo kolumna środkowa ma 2,5(wpisałem 3 chyba nie zaszkodzi)

0
  • #9 08 Wrz 2006 15:14
    bialymaly
    Poziom 15  

nie ma ktoś jeszczę jakiegoś programu... bo ten troche lipny jest??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo