Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

New Alaska + punto. Macie jakiś pomysł jak to zamontować?

grab1 10 Wrz 2006 21:20 1598 7
  • #1 10 Wrz 2006 21:20
    grab1
    Poziom 12  

Witajcie!!
    Mam Punto 1 i chciałbym zamocować na nim New Alaskę Presidenta. I tu się zaczynają dla mnie schody:
    1. nie bardzo mam chęć wiercić blachę...
    2. z tego co tu czytałem magnes to porażka..
    3. uchwyt bagażnikowy wyjdzie chyba za nisko...
    Macie jakieś pomysły?
    Aha radio to Uniden 520.

0 7
  • #2 10 Wrz 2006 22:03
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamiast anteny od radia.
    Michał

0
  • #3 10 Wrz 2006 22:12
    don diego
    Poziom 32  

A nie dałoby się dać uchwytu na poziomej poprzeczce na klapie bagażnika? Jakbyś dał uchwyt niżej, to może też nie byłoby tragicznie. Zdarza mi sie montować uchwyty dość nisko (np. okolice lamp) i czasem nieźle to działa.

0
  • #4 10 Wrz 2006 23:09
    jm1964
    Poziom 10  

Cześć
    podczepię się do wątku ;) też czeka mnie ten problem - najbardziej podoba mi sie pomysła SP5IT - antena w dziurze po UKF - Michał, moze masz jakiś wypróbowany patent na antenę do radia? ktoś pisał "alumka 11cm" lub ktoś inny na szybę boczną lub na przednia - ale znowuż problem jak szyba ogrzewana, bo druciki ekranują - trochę-m skołowan zaiste.... mógłbyś polecić wypróbowane rozwiązanko?
    BTW jaka dobra antena CB w dziurę w dachu, żeby wygladała "cywilnie" i nie rzucała się w oczy (tj bez cewek w pleksie napisów i mozliwie krótka :) - radio planuję Uniden 520 do wykorzystania głownie jako "antymisiek"
    Pozdrawiam

0
  • #5 10 Wrz 2006 23:29
    grab1
    Poziom 12  

SP5IT napisał:
    Zamiast anteny od radia.
    Michał
    myślałem nad tym, ale już radiowa gwiżdże i muszę ją mocno pochylić to co będzie z takim batem?
    Znalazłem coś takiego jak antena typu Triflex, co o tym mślicie?
    wiem, że jak coś jest do wszystkigo to jest do niczego :D, ale może w tym wypadku sie mylę?

0
  • #6 11 Wrz 2006 18:44
    jm1964
    Poziom 10  

Znalazłem wątek o tej antenie - raczej pozytywny. Zarzuciłem "triflex" na allegro - cisza. Zarzuciłem na google - jest jeden sklep internetowy ale chwilowo nie ma... Na stronie sirio nie ma... Czyżby juz nie produkowali? ale z linku w wątku na forum do strony sirio się otwiera... Ki czort? Wie ktoś gdzie ono kupić?

0
  • #7 11 Wrz 2006 19:22
    grab1
    Poziom 12  

jm1964 napisał:
    Znalazłem wątek o tej antenie - raczej pozytywny. Zarzuciłem "triflex" na allegro - cisza. Zarzuciłem na google - jest jeden sklep internetowy ale chwilowo nie ma... Na stronie sirio nie ma... Czyżby juz nie produkowali? ale z linku w wątku na forum do strony sirio się otwiera... Ki czort? Wie ktoś gdzie ono kupić?

na alledrogo jest tutaj: http://www.allegro.pl/item125442595_cb_antena_sirio_triflex_cb_fm_900_nowa_f_ra_vat.html ,ale nie sądzę aby to była rewelka, już sam wymiar ( 0,5 metra, z tego co pamietam) budzi wątpliwości...
    Jutro mam dostać uchwyt bagażnikowy, będę kombinował, żeby nie ta szyba na całej szerokości klapy to nie byłoby problemu...

0
  • #8 11 Wrz 2006 23:39
    M. S.
    Poziom 34  

Ja zamontowałem Lemm'a AT 900 w miejscu oryginalnej anteny radiowej UKF. Jako antenę UKF zamontowałem obcięty na wymar bat pomiedzy lusterkiem wstecznym a deską rozdzielczą przy szybie. CB gra i radio gra. Antena CB 80cm zestroiła się dobrze i jest wystarczająca - masa robi swoje. Cewkę obkurczyłem koszulką termokurczliwą. Całość trochę pomalowałem farbą. Nie wygląda to idealnie i o to chodzi żeby nie rzucała się w oczy. Motylek zamieniłem na nakrętkę i skróciłem śrubę mocującą w przegubie. Dzięki temu zostawiam auto bez zdejmowania anteny.

0