Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-10 -Satel - wyjście z trybu serwisowego i alarm

kasprzyk 13 Wrz 2006 22:07 4991 6
  • #1 13 Wrz 2006 22:07
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Przed chwilą załozony system, 1 manipulator LCD CA-10 KLCD i drugi LED CA-10 KLED-S. + ekspander wejść. Odczytałem automatycznie adresy manipulatorów 1-sze pytanie - czy inna funkcja jest od odczytu ekspandera? - czy ta sama co manipulatora.

Generalnie wszystko chodzi, jednak dziwny jest dla mnie fakt, że kiedy wychodzę z trybu serwisowgo następuje wyzwolenie alarmu (oczywiście nie jest napisane, że czujka wywołała alarm) po skasowaniu jest ok i tak za każdym razem się dzieje.

Czy spotkaliście się z tym problemem?

Pzdr

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2006 22:26
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

witam

Czy centrala po wyjściu z TS wywala adres sabotażowy, czy jakiś inny, bo to jej zachowanie wskazuje na fakt, że w systemie mogą być błędne adresy np: powtórzone, cztery zera lub cztery jedynki, całkowicie zdjęte zworki w ekspanderze...
    CA-10 odczytuje adresy automatycznie w momencie startu, i nie ma rozróżnienia na adresy modułów i manipulatorów (jak na przykład w CA-64).

pozdrawiam -Maciej

0
  • #3 13 Wrz 2006 22:53
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Centrala nie informuje o sabotażu, czy wyzowleniu alarmu czujką, tylko manipulator zaczyna "piszczeć" i wyć sygnalizator - po skasowaniu kodem użytkownika jest ok.

Po podziale systemu na strefy - dzieje się to samo - jednak nie "wyje" już sygnalizator tylko "piszczą" manipulatory (informują że jest alarm). Wydaje mi się, że problem może tkwić w ekspanderze, ponieważ jedno z jego wejść - raz funkcjonuje raz nie (podłączyłem tam styk obudowy centrali)

O ile w ekspanderze mam możliwość zmiany adresu ręcznie - to jenak w manip. jest to niemożliwe - wiem że kiedyś w straszych modelach była taka opcja.

W funkcjach odczyt adresów manip. wszędzie jest ten sam adres 1001 - czy tutaj dokonać zmian, czy tylko uzyć funkcji - automatyczny odczyt adresów manipulatorów?
    Pzdr

Jeszcze jedno - najważniejsze - chciałem dodać nowego użytkownika - wyskakuje informacja - 12 użytkowników juz istnieje... o co chodzi??

Pzdr

0
  • Pomocny post
    #4 13 Wrz 2006 22:58
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam ponownie

dwa różne manipulatory nie mogą być na tym samym adresie! Zmień programowo adres LCD, lub przestaw zworkę w LED.
    Ekspander ma swoje oddzielne wejście sabotażowe (TMP zwierane do masy)

pozdrawiam - Maciej

0
  • #5 14 Wrz 2006 17:18
    p.marcin
    Poziom 16  

Witam

Należy pozmieniać adresy manipulatorów(dlatego wyje po wyjściu z trybu serwisowego). Jeżeli chodzi o manipulatory LED wykonujemy to w trybie serwisowym(FS111), manipulatory LCD ustawia się w ten sposób- gasimy centrale wypinamy i zwieramy CLK i DATA, uruchamiamy wtedy na klawiaturze możemy ustawić adres i zatwierdzić. Gasimy centrale podłączamy CLK i DATA, uruchamiamy wchodzimy w tryb programowania i uruchamiamy funkcje odczytu adresów(FS124). Każdy manipulator powinien być wpięty na inny CLK w tym ustawieniu eskander należy wpiąć na CLK3 i ustawić jako manipulator 3 i 4.

Panowie poczytajmy instrukcje a wszystko stanie się takie proste.

Pozdrawiam. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Wrz 2006 17:33
    miwi
    Poziom 27  

A mi się po prostu wydaje że u kolegi w ekspanderze jest nie zwarte wejście sabotażowe i dlatego alarm tak się zachowuje. Taka sama reakcja będzie gdy wyjdziemy z trybu serwisowego przy otwartym manipulatorze.

0
  • #7 14 Wrz 2006 20:48
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Dziekuję za odpowiedzi.

2 szkolne błedy:

1-szy - owszem nie zmostkowałem TMP (ekspander) - zapomniałem - o czymś innym myślałem ...

2-gi - zworki od ilości manip w systemie (ekspander) - przed uruchomieniem upewniłem się że są na właściwym miejscu.
    Po tych problemach sprawdziłem jeszcze raz - myliłem się - ustawnienie było na 1 manip.

Dziękuje za pomoc

Pzdr

0