Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-10 -Satel - wyjście z trybu serwisowego i alarm

kasprzyk 13 Wrz 2006 22:07 5201 6
 • #1 13 Wrz 2006 22:07
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Przed chwilą załozony system, 1 manipulator LCD CA-10 KLCD i drugi LED CA-10 KLED-S. + ekspander wejść. Odczytałem automatycznie adresy manipulatorów 1-sze pytanie - czy inna funkcja jest od odczytu ekspandera? - czy ta sama co manipulatora.

  Generalnie wszystko chodzi, jednak dziwny jest dla mnie fakt, że kiedy wychodzę z trybu serwisowgo następuje wyzwolenie alarmu (oczywiście nie jest napisane, że czujka wywołała alarm) po skasowaniu jest ok i tak za każdym razem się dzieje.

  Czy spotkaliście się z tym problemem?

  Pzdr

  0 6
 • Pomocny post
  #2 13 Wrz 2006 22:26
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  witam

  Czy centrala po wyjściu z TS wywala adres sabotażowy, czy jakiś inny, bo to jej zachowanie wskazuje na fakt, że w systemie mogą być błędne adresy np: powtórzone, cztery zera lub cztery jedynki, całkowicie zdjęte zworki w ekspanderze...
  CA-10 odczytuje adresy automatycznie w momencie startu, i nie ma rozróżnienia na adresy modułów i manipulatorów (jak na przykład w CA-64).

  pozdrawiam -Maciej

  0
 • #3 13 Wrz 2006 22:53
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Centrala nie informuje o sabotażu, czy wyzowleniu alarmu czujką, tylko manipulator zaczyna "piszczeć" i wyć sygnalizator - po skasowaniu kodem użytkownika jest ok.

  Po podziale systemu na strefy - dzieje się to samo - jednak nie "wyje" już sygnalizator tylko "piszczą" manipulatory (informują że jest alarm). Wydaje mi się, że problem może tkwić w ekspanderze, ponieważ jedno z jego wejść - raz funkcjonuje raz nie (podłączyłem tam styk obudowy centrali)

  O ile w ekspanderze mam możliwość zmiany adresu ręcznie - to jenak w manip. jest to niemożliwe - wiem że kiedyś w straszych modelach była taka opcja.

  W funkcjach odczyt adresów manip. wszędzie jest ten sam adres 1001 - czy tutaj dokonać zmian, czy tylko uzyć funkcji - automatyczny odczyt adresów manipulatorów?
  Pzdr

  Jeszcze jedno - najważniejsze - chciałem dodać nowego użytkownika - wyskakuje informacja - 12 użytkowników juz istnieje... o co chodzi??

  Pzdr

  0
 • Pomocny post
  #4 13 Wrz 2006 22:58
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam ponownie

  dwa różne manipulatory nie mogą być na tym samym adresie! Zmień programowo adres LCD, lub przestaw zworkę w LED.
  Ekspander ma swoje oddzielne wejście sabotażowe (TMP zwierane do masy)

  pozdrawiam - Maciej

  0
 • #5 14 Wrz 2006 17:18
  p.marcin
  Poziom 17  

  Witam

  Należy pozmieniać adresy manipulatorów(dlatego wyje po wyjściu z trybu serwisowego). Jeżeli chodzi o manipulatory LED wykonujemy to w trybie serwisowym(FS111), manipulatory LCD ustawia się w ten sposób- gasimy centrale wypinamy i zwieramy CLK i DATA, uruchamiamy wtedy na klawiaturze możemy ustawić adres i zatwierdzić. Gasimy centrale podłączamy CLK i DATA, uruchamiamy wchodzimy w tryb programowania i uruchamiamy funkcje odczytu adresów(FS124). Każdy manipulator powinien być wpięty na inny CLK w tym ustawieniu eskander należy wpiąć na CLK3 i ustawić jako manipulator 3 i 4.

  Panowie poczytajmy instrukcje a wszystko stanie się takie proste.

  Pozdrawiam. Powodzenia.

  0
 • Pomocny post
  #6 14 Wrz 2006 17:33
  miwi
  Poziom 27  

  A mi się po prostu wydaje że u kolegi w ekspanderze jest nie zwarte wejście sabotażowe i dlatego alarm tak się zachowuje. Taka sama reakcja będzie gdy wyjdziemy z trybu serwisowego przy otwartym manipulatorze.

  0
 • #7 14 Wrz 2006 20:48
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Dziekuję za odpowiedzi.

  2 szkolne błedy:

  1-szy - owszem nie zmostkowałem TMP (ekspander) - zapomniałem - o czymś innym myślałem ...

  2-gi - zworki od ilości manip w systemie (ekspander) - przed uruchomieniem upewniłem się że są na właściwym miejscu.
  Po tych problemach sprawdziłem jeszcze raz - myliłem się - ustawnienie było na 1 manip.

  Dziękuje za pomoc

  Pzdr

  0