Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA10 - manipulator LCD + LED - nie świecą diody od wejść

kasprzyk 05 Cze 2007 19:23 3663 12
 • #1 05 Cze 2007 19:23
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Alarm funkcjonuje jakieś dwa miesiące na manipulatorze LCD, docelowo przygotowałem przewody pod manipul. LED, który dzisiaj zamontowałem.

  Manip. LCD - wisiał na punkcie B(piwnica) przełożyłem go na punkt A (parter) i przepiołem przewód od zegara na CLK1 manipulator LED założyłem w punkcie B (piwnica) i podpiołem pod CLK2.

  Po załączeniu systemu LCD funkcjonuje prawidłowo, natomiast w LED nie świecą się diody od wejść, nie można podać kodu - brak pisku na przyciskach.

  W manipul. LCD funkcją fs124 zrobiłem automatyczne odczytanie adresów anipulatorów - od tego momentu zaczęły reagować przyciski, ale nadal nie pozwala on na wpisanie kodu (instalatora czy użytkownika) po wpisaniu dowolnego kodu uaktywnia się alarm, którego nie można wyłączyć, (tylko w LCD-ku) nadal nie świecą diody od wejść.

  Wyłączenie/ włączenie systemu - to samo.

  Wypiołem manip. LCD - zostawiłem tylko LED - to samo.

  LED przeniosłem w punkt A (w miejsce LCD) - manipulator zaczął funkcjonować poprawnie, po ponownym podłączeniu go w punkt B, LCD w punkt A - sytuacja ta sama, przepiołem LED na CLK3 - nadal ta sama reakcja, ustawiłem inną pamięć w LED 0110 - wyłączenie centrali, odczyt adresów manipulatorów i nadal ta sama sytuacja (system manip LCD odczytał jako 1001, a manipulator LED jako 0110 - czyli prawidłowo.

  Pozostała mi jedna rzecz do sprawdzenia - którą wykluczyłem - uszkodzony przewód do punktu B (piwnica) ale przecież tam do dzisiaj wisiał manip. LCD i wszystko było dobrze.

  Czy jeżeli manip. led (lub LCD) podłączę np. pod CLK3 (bez podłączania clk1 czy clk2) system będzie funkcjonował prawidłowo?
  Jakieś podpowiedzi?

  Pzdr

  0 12
 • #2 05 Cze 2007 19:42
  marcelon
  Poziom 12  

  wyjście clk 2 oznacza ,że obsługuje on 2 strefę , poczytaj dokładnie instrukcję , podepnij obydwa pod clk1 , jednak wg.instrukcji nie jest to zalecane , popatrz jakie masz typy manipulatorów może się uda jak nie to pozostaje zabawa ze strefami i wejściami

  0
 • Pomocny post
  #3 05 Cze 2007 23:27
  Andrzej Stachurski
  Poziom 20  

  Jeśli możesz (nie wykorzystujesz wszystkich stref to skopiuj ustawienia strefy 1 na strefę 2 (pod tą masz podpięty LED), tak aby strefa 1 była również strefą 2 i wzajemnie. Powinno być ok.

  0
 • #4 06 Cze 2007 08:34
  adi_al
  Poziom 18  

  Pierwszy manipulator musi być na clk1 drugi na clk2 oba muszą mieć inne adresy czyli w led zmieniasz zworki / co zrobiłeś z tego co piszesz/ wersja manipulatora ma znaczenie ale czy pamiętasz że centrala automatycznie dopisuje manipulator z clk2 do drugiej strefy z kodem użytkownika 2345.Sprawdzenie wersji to musiałbyś zadzwonić do Satela telefon masz w instrukcji a strefy jeśli wystarczy Ci jedna to skopiuj tak jak doradził kolega wcześniej.Jak tak opisaleś Twoje problemy to przypomina mi się że kiedyś miałem podobny przypadek i objaw był taki że musiałem mieć /nie jestem pewny bo to było kope lat temu/ klawiature LED na clk1 a LCD na clk2 i wtedy było wszystko ok. a jak zmieniłem to po czasie robiły się jakieś jaja jak podpiołem tak jak pisze to kilka lat i spokój.Prawdopodobnie mnie wtedy wersja coś nie pasiła.

  0
 • Pomocny post
  #5 06 Cze 2007 12:32
  pkhenr
  Poziom 32  

  to że nie świecą to znaczy że nie jest włączone wyświetlanie w strefie .
  Zresetuj do ustawień fabrycznych i włącz z dwoma manipulatorami ,nie ma znaczenia który na którym i jakie mają adresy (moga mieć wszystkie taki sam adres)wejściu jedynie wazne jest żeby na clk 1 i 2 ,wczesniej sprawdź czy nie masz kłopotu ze spręzynką sabotazową led-a,a jeszcze możesz przeczytać pamięc alarmów (skoro piszesz że włącza się gdy próbujesz wklepać kod--czy czasem nie będzie napisane sabotaż manipulatora str2)

  0
 • #6 07 Cze 2007 07:19
  adi_al
  Poziom 18  

  Kolego "pkhenr" a jak myślisz po co w takim razie jest możliwość zmiany adresu w manipulatorach skoro jak twierdzisz mogą mieć taki sam adres..Co do wspólpracy manipulatorów to maly cytacik z instrukcji instalatora :z manipulatorami LCD v3.08 (i kolejnymi wersjami) mogą działać niepoprawnie
  starsze manipulatory typu CA-10 KLED-S, dlatego zaleca się używanie manipulatorów
  CA-10 LED-S v1.2 lub nowszych (dotyczy to również dawniej produkowanych
  manipulatorów CA-10 KLED-M).Następny cytat z instrukcji instalatora : Adres jest dodatkowym zabezpieczeniem sabotażowym manipulatora. W każdym
  manipulatorze należy ustalić inny (dowolny) adres
  . Adres w manipulatorze LED ustala się
  zakładając zworki na odpowiednie pary kołków ABCD (patrz rysunki: 3, 6 i opis funkcji
  serwisowej FS111), natomiast w manipulatorze LCD należy go zaprogramować.
  Programowanie polega na wpisaniu czterech cyfr w kodzie binarnym (na zasadzie analogii
  z manipulatorami LED: 1=kołki zwarte, 0=kołki rozwarte). Centrala nie obsługuje
  manipulatorów typu LED, w których założone są wszystkie zworki lub też zworek nie ma
  wcale oraz manipulatorów typu LCD, w których zaprogramowany został adres 0000 lub 1111.
  .A z praktyki wiem że jak są ustawione te same adresy i np.LCD+LED+exspander a system miał dwie strefy/takie zdarzenie miałem/i obie klawiatury miały ten sam adres to przy wyjściach z serwisu pojawiały sie czasami alarmy oraz czasami przychodził alarm i w pamięci zdarzeń nie było śladu po nim.Po zmianie adresów problemy znikły.

  0
 • #7 07 Cze 2007 12:35
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Myślę, że do końca tygodnia odwiedzę ten system.
  Zawsze zakładałem systemy na manipulatorach LCD (jednym, kilku) o ile problemy na początku występowały zawsze - to jednak automatyczna konfiguracja manipulatorów zawsze rozwiązywała problem, nigdy nie było takiego kłopotu co tutaj.

  Co do adresów manipulatorów - tak jak pisałem - po odczycie wszystkich manipulatorów na wyświetlaczu LCD sytuacja wygląda następująco:
  system automatycznie w miejsca gdzie nie ma podpiętego manipulatora przypisuje adres 1001, co ciekawe w miejscu CLK1( manipulator LCD) także przypisuje adres 1001 - kiedy zmieniłem adres manip. LED na 0110 i wpiąłem go na CLK3 - było analogicznie czyli manip1 1001, manip.2 1001, manip3 0110, manip.4 1001.

  Międzyczasie zadzwoniłem do Satela, technik kazał mi ustawić manip. LED na 1001 (przywrócić jego pierwotne ustawienia) wniosek - nie bardzo potwierdza się to, że adresy muszą być różne.... - ktoś by musiał to wyjaśnić ;)

  Pzdr

  0
 • #8 07 Cze 2007 13:57
  adi_al
  Poziom 18  

  No i prawidłowo Ci pokazało bo LCD fabrycznie ma ustawiony 1001 i daj go na clk1 LED z adresem 0110 na clk2 wchodzisz z kołków do serwisu dajesz FS 124 i jest ok dopisujesz wejścia do strefy 2 pamiętasz o kodzie 2345 w drugiej strefie i wszystko pali.A co do informacji w Satelu to jest z nimi różnie niestety.Nie dawaj tego samego adresu.

  0
 • #9 16 Cze 2007 18:39
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

  W led przywróciłem adres 1001

  Problemem było brak zaznaczonej funkcji:
  WYśWIETLANE W MANIPULATORZE LED - dla strefy B - ktoś wyżej o tym wspomniał - byk zrobił się widoczny dopiero jak podłączyłem kompa - pewnie jakbym miał za pierwszym razem przy sobie komputer zauważył bym to - a tak zaznaczyłem wejścia dla strefy drugiej, a wyświetlanie nie.

  Mam jednak na deser pytanie, może zanim sięgnę do strony satela ktoś mi odpowie - manipulator LED nie ma podświetlenia (swego czasu było ;) ) z poziomu dloadu nie idzie tego załączyć - bynajmniej są tylko zakładki dla manipulatorów LCD (a rozumiem, że LCD2 to nie LED)
  Ktoś pamięta funkcję serwisową?

  Pzdr

  0
 • Pomocny post
  #10 16 Cze 2007 19:23
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Blee, było https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic684421.html ;-).

  pozdrawiam - Maciej

  0
 • #11 16 Cze 2007 21:22
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  No i lenistwo się opłaciło ;)

  Tak na marginesie - w której instrukcji jest opisana ta funkcja manip LED? , bo jakiś ślepy jestem :)

  Dzięki

  Pzdr

  0
 • Pomocny post
  #12 16 Cze 2007 22:30
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Użytkownika (np. w najnowszej: str. 15 "Funkcje HOLD DOWN użytkownika").

  pozdrawiam - Maciej

  0
 • #13 16 Cze 2007 22:36
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  sharp napisał:
  Użytkownika (np. w najnowszej: str. 15 "Funkcje HOLD DOWN użytkownika").

  pozdrawiam - Maciej


  To wszystko wyjaśnia :) - patrzyłem na rysunek na ostatniej stronie - tam 9-tka "wisi" bez opisu.

  pzdr

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo