Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - alarm + centralny - dobry schemat?

16 Wrz 2006 13:16 8875 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    niedawno kupiłem autoalarm Inferno, który posiada sterowanie centralnym zamkiem sygnałem masy. W moim passacie b3 z 91 r. mam pneumatyczny centralny zamek sterowany dwoma przewodami +12V. W instrukcji od alarmu mam tylko schemat podłączenia pod pneumatyczny centralny sterowany jednym przewodem.
    Przekombinowałem ten schemat na sterowanie pneumatycznym dwoma przewodami, ale nie jestem pewien czy jest on dobry (nie znam się dobrze na elektronice). Chodzi mi o to żeby centralny działał zarówno z pilota jak i kluczyka (słyszałem że można spalić bezpieczniki przy alarmie jeśli nie ma zabezpieczenia przy otwieraniu z kluczyka).
    Czy mógłby ktoś zweryfikować moje schematy?

Schemat podłączenia pod centralny pneumatyczny sterowany jednym przewodem:

Schemat podłączenia pod centralny pneumatyczny sterowany dwoma przewodami - otwieranie (moja przeróbka)

Schemat podłączenia pod centralny pneumatyczny sterowany dwoma przewodami - zamykanie (moja przeróbka)
  • Poziom 32  
    Można to zrobić bez cięcia fabrycznych przewodów, podać z przekaźników plus i będzie dobrze.
    Ale tak jak to narysowałeś też jest OK. Gratuluję wiedzy, wielu "intalatorów" ma z tym problemy.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. W sumie to nie znam się na elektronice, schematy zrobiłem na podstawie pierwszego schematu (czyli sterowanie jednym przewodem) z wykorzystaniem prostych zasad logiki :). Teraz mam już pewność i mogę zakładać alarm.
  • Poziom 33  
    Ale w passacie jest sterowanie na dwuch przewodach.
  • Poziom 32  
    No i kolega zrobił na dwóch...
  • Poziom 33  
    Aj jakoś tak za szybko na to spojrzałem.Ale to jest oczywiste co tam jest przedstawione więc nie zwróciłem na to uwagi.