logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie kolumny z bass-reflex do wzmacniacza mono za 200 PLN?

ferdu 04 Paź 2006 10:56 1503 12
REKLAMA
  • #1 3083675
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    witam :)

    mam zamiar poskladac sobie wzmacniacz (a wlasciwie 2 bo to mono jest)

    http://sklep.avt.pl/go/_info/?id=45357

    i jakies kolumny do niego najlepiej z BR
    kasy nie mam za duzo (200pln max) i czy dalo by rade cos sensownego za taka kase poskladac

    znalazlem w necie kiedys stronke z glosnikami wmiare tanimi i dobrymi ale nie umiem przypomniec sobie jej nazwy :/

    z gory thx za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 3083810
    CJ_Basseer
    Poziom 24  
    Posty: 630
    Pomógł: 44
    Ocena: 5
    Za 200zl to nic (dobrego) nie zrobisz.
    Doloz jeszcze raz tyle to sie pomysli. Jak nei to pozostaje allegro i szukac czegos uzywanego.
  • REKLAMA
  • #3 3083819
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    mi codzi o 200pln na same glosniki... bude do nich sie zrobi bo do desek dostep mam ;] a za ta cene to juz raczej bedzie mozna cos poskladac
  • #4 3083881
    CJ_Basseer
    Poziom 24  
    Posty: 630
    Pomógł: 44
    Ocena: 5
    Jaki duzy pokoj?
    Wstepnie: stx 18/120 + visaton sc10n
  • REKLAMA
  • #5 3083938
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    pokoj ma okolo 4m dlugosc 3m szerokosc a wysokosc kolo 2,5m

    i jeszcze zapomnialem... jaki zasilacz do tego wzmacniacza?
  • #6 3084296
    Gilotyn@
    Poziom 30  
    Posty: 1640
    Pomógł: 94
    Ocena: 15
    Witam
    do 12 m2 starczy tak jak kolega radzi wyżej stx 18/120 + visaton sc10n a zasilacz jak chcesz kupic to poszukaj coś w klasykach typu diora spokojnie do tego starczy.

    pozdrawiam Gilotyn@
  • REKLAMA
  • #7 3084430
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    wzmacniacz typu diora tzn? mam wziasc satre radio i z niego wyciagnac?

    p.s. to ma byc DC czy AC ?
  • #9 3084814
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    no chetnie ale to troche drogo wyjdzie a poza tym mam ochote sam poskladac ;]
  • #11 3091034
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    Kupil bym lepszy basowiec powiedzmy GDn 16/50 z tonsila z allegro + stare GDWK. Co da jakieś 100-160 zlotych do tego jakiś tani PW7010 2x15 W i starczy Ci.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #12 3091049
    Elektronick
    Poziom 18  
    Posty: 235
    Pomógł: 16
    Ocena: 14
    skladac to raczej jest troche lipa, chyba ze cos konkretnogo na elementech dyskretnych. bo scalaki slabo znasza przeciazena i maja slabe brzmienie
  • #13 3091312
    ferdu
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    czyli zamiast na scalakach poskladac wzmacniacz na tranzystorach?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru kolumn głośnikowych z bass-reflex do wzmacniacza mono za około 200 PLN na same głośniki. Sugerowano, że za taką kwotę trudno będzie uzyskać dobre efekty, a lepszym rozwiązaniem może być dołożenie dodatkowych środków lub poszukiwanie używanych zestawów na Allegro. Proponowano zestaw głośnikowy STX 18/120 wraz z głośnikiem Visaton SC10N, odpowiedni do pomieszczenia o powierzchni około 12 m². W kwestii zasilania wzmacniacza polecano klasyczne zasilacze typu Diora, najlepiej zasilanie DC. Wzmacniacz można zbudować samodzielnie na tranzystorach dyskretnych, co daje lepsze brzmienie i większą odporność na przeciążenia niż układy scalone. Alternatywnie rozważano wzmacniacz na scalaku LM3886 lub MOSFET 2x100W, jednak koszty mogą być wyższe. Jako głośnik basowy rekomendowano GDn 16/50 z Tonsila oraz stare głośniki GDWK, które można kupić na Allegro. Wzmacniacz PW7010 2x15W uznano za wystarczający do proponowanego zestawu. Podsumowując, za 200 PLN na same głośniki można złożyć sensowny zestaw, jeśli wykorzysta się odpowiednie modele i samodzielnie wykona obudowę, a wzmacniacz najlepiej budować na tranzystorach dyskretnych z klasycznym zasilaniem DC.
REKLAMA