Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka karta stary komputer problem z wyświetlaniem na monitor

08 Paź 2006 18:32 2006 12
  • Poziom 13  
    mam bardzo stary komputer nie jestem w stanie zidentyfikować rodzaju karty w nim umieszczonej

po podłaczeniu monitora vga
    wyświetla się górna połowa obrazu a na niej dolna
    w wyniku tego obraz jest nieczytelny

w jakim standardzie pracuje karta w komputerze
    jak rozwiązać ten problem

poszukuje schematu
    ewentualnie moge odkupić odpowiednią przejściówkę
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprawdopodobniej jest ustawiona za duża rozdzielczość lub częstotliwość odświeżania.

Uruchom Windows w trybie awaryjnym i zmniejsz je.
  • Poziom 13  
    to jest bardzo stary komputer pracuje pod dosem
  • Poziom 24  
    a ma PCI jesli tak to karta kosztuje 5 zl na allegro jednak sadze ze da sie to jakos rozwiazac - stare kompu duzo manualnych ustawien w biosie i cos moze byc inaczej...
  • Spec od komputerów
    Co to znaczy stary komputer ? 286,386 ? Karta ISA czy PCI ? Wyjmij karte i podaj co jest napisane na największej kości.
  • Poziom 13  
    czy możecie podać tryb w jakim pracuje karta w tym komputerze znając efekt jaki wywoluje na monitorze vga

to jest inny komputer niz kiedykolwiek widzieliście to nie jest pc a komputer przemysłowy
    nie ma złacz isa pci vesa za to ma złacza krawędziowe i mieści się w prostokatnej szafie
  • Spec od komputerów
    To równie dobrze może być uszkodzenie monitora.Grafika jest zintegrowana czy w formie karty ? Podaj jaki chip na grafice.Możesz zmieniać rozdzielczość,jakość kolorów ?
  • Poziom 13  
    halo mi chodzi o okreslenie trybu pracy karty w oparciu o efekt jaki wystepuje po przyłaczeniu monitora vga

karty są 100% sprawne sygnały na wyjściu to r g b i zespolony sygnał synchro
  • Spec od komputerów
    W monitorze nie ma regulacji liniowości dla pionu ? Bo w tym przypadku jest ewidentnie wina odchylania pionowego.Przy przekroczeniu przez kartę graficzną trybu który potrafi przetworzyc monitor to mamy na monitorze obraz składający się z dwóch lub kilku pulpitów ale w poziomie.Ja bym sie przychylał do tego że to jednak wina monitor.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    opto17 napisał:
    czy morzecie podać tryb w jakim pracuje karta w tym komputerze znając efekt jaki wywoluje na monitorze vga

to jest inny komputer niz kiedykolwiek widzieliście to nie jest pc a komputer przemysłowy
    nie ma złacz isa pci vesa za to ma złacza krawędziowe i mieści się w prostokatnej szafie

Czy obraz choć trochę przypomina obraz z karty kolor? ;-) Podobnie zachowują się karty CGA/EGA podłączone do standardowego VGA (to kwestia rozłożeń pinów w gnieździe względnie "nowocześniejszego" i niezgdodnego ze specyfikacją CGA/EGA monitora VGA/SVGA)
  • Poziom 13  
    oki monitor ega cga ega jak przerobić kartę tak aby współpracowała z vga może jakaś przejściówka konwerter nie mogę ingerować w strukture karty zbyt ryzykowne

do owej karty z braku alternatywy jestem zmuszony dołaczyć monitor LCD czyli svga dowiedziałem sie że istniały przejściówki ega na vga lecz nie mogę trafic na żaden schemat

zamiana pinów we wtyczce nie daje żadnego rezultatu co robić dalej ?
  • Poziom 26  
    Szczerze mówiąc nie mam pomysłów. Nigdy nie kombinowałem z kartami EGA by "udanie" podłączyć je do VGA/SVGA :-(
    Jak podłączyć kartę VGA do monitora przeznaczonego dla Herculesa, to potrafiłbym podpowiedzieć, ale Twoje ... hm ... nie mam pojęcia.