Witam
Mam problem z Omegą A .
Silnik pracuje nie równo ,przerywa (chodzi troche jak traktor) .
Nie zawsze tak sie dzieje ,czasem można przejechać kilkanaście km
i pracuje dobrze .
Na postoju silnik chodzi dobrze gdy powoli płynnie dodaje gazu ale
jak z wolnych obrotów szybciej nacisne gaz to zanim wejdzie na wyższe obroty to przerywa .
Zalozona jest instalacja gazowa ale tak sie dzieje i na gazie i na benzynie.
Sprawdziłem przewody od świec i przewód od cewki do rozdzielacza .
Są dobre , przewód od cewki mimo że dobry wymieniłem na nowy bo akurat miałem .
Kopułka rozdzielacza była z pól roku temu sprawdzana (były podobne objawy ale w gorszym stopniu-winą okazała sie cewka zapłonowa ) .
"Palec" pod kopułką rozdzielacza nie był sprawdzany od dawna - może to jest przyczyną ale nie wiem czy dam rade sam sie tam dobrać ,jest na tylnej czesci silnika i jest tam trudny dostęp .
Co radzicie ?
pozdrawiam
Mam problem z Omegą A .
Silnik pracuje nie równo ,przerywa (chodzi troche jak traktor) .
Nie zawsze tak sie dzieje ,czasem można przejechać kilkanaście km
i pracuje dobrze .
Na postoju silnik chodzi dobrze gdy powoli płynnie dodaje gazu ale
jak z wolnych obrotów szybciej nacisne gaz to zanim wejdzie na wyższe obroty to przerywa .
Zalozona jest instalacja gazowa ale tak sie dzieje i na gazie i na benzynie.
Sprawdziłem przewody od świec i przewód od cewki do rozdzielacza .
Są dobre , przewód od cewki mimo że dobry wymieniłem na nowy bo akurat miałem .
Kopułka rozdzielacza była z pól roku temu sprawdzana (były podobne objawy ale w gorszym stopniu-winą okazała sie cewka zapłonowa ) .
"Palec" pod kopułką rozdzielacza nie był sprawdzany od dawna - może to jest przyczyną ale nie wiem czy dam rade sam sie tam dobrać ,jest na tylnej czesci silnika i jest tam trudny dostęp .
Co radzicie ?
pozdrawiam




