Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

omega b-przepływomierz???

adamterelis 28 Apr 2007 17:08 5433 11
    adamterelis
    Level 11  
    Witam, potrzebuje pomocy, kolega stwierdził że moja omega b 2,0 l nierówno pracuje na wolnych obrotach, i że trzeba wyszyścić przepływomierz, po tej operacji przepływomierz umarł, zapaliła sie kontrolka, po wymianie na nowy, dalej jest problem, źle chodzi na wolnych obrotach, wogóle nie jedzie na benzynie!!
    Na gazie natomiast jak uda sie rozgrzać silnik żeby się przełączył jest idealnie!!! Kontrolka zgasła po wymianie, przepływomierz kupiony na allegro-nowy ale podróbka. Macie może jakieś pomysły???Może ten przepływomierz jest jakiś trafiony??? Tylko czemu check się nie świeci???pomocy!!!
    cardiag
    Level 30  
    no normalne jest, ze raczej wtryski beda przytkane.. moze leja. wyjedz zbiornik benzyny a jak nie pomoze, to szykuj kase na wtryski.
    momik12
    Level 31  
    no tak rozjechana autoadaptacja sterownika.
    adamterelis
    Level 11  
    Czyli mam rozumieć że raczej przepływomierz jest ok???
    Przed tym zepsuciem wszystko było w porządku!!!
    Sądząc po odpowiedzi kolegi jeżeli uda mi się pojeździć na benzynie to komputer może zacząć zczytywać i nastawiać poprawnie parametry mieszanki??? Kompletnie nie wiem za co się zabrać.
    DenyDeVito
    Level 10  
    Nie szalej, miałem to samo.
    Rada - po wymianie przepływomierza dokonaj stosownym programem kasacji błędu, gdyż kontrolka ci zgasła bo element po wymianie jest sprawny, natomiast komputer bierze pod uwagę zapisany błąd i trzeba go wykasować.
    U mnie pomogło od ręki, a miałem to samo.
    Pozdrawiam.

Vectra B, 1998, X20XEV
    momik12
    Level 31  
    DenyDeVito wrote:
    Nie szalej, miałem to samo.
    Rada - po wymianie przepływomierza dokonaj stosownym programem kasacji błędu, gdyż kontrolka ci zgasła bo element po wymianie jest sprawny, natomiast komputer bierze pod uwagę zapisany błąd i trzeba go wykasować.
    U mnie pomogło od ręki, a miałem to samo.
    Pozdrawiam.

Vectra B, 1998, X20XEV

Bzdura trzeba jchać na Techa lub inny sprzęt i skasować simtecowi autoadaptację ale najpierw usunąć powód rozjeżdżania się sterownika.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Zmieniałem w Vectrze przepłuwomierz i obyło się bez serwisu.Błąd można skasować odłączając na ok.2 minn zacisk(-) akumulatora.Pozdrawiam Witek.
    adamterelis
    Level 11  
    Powód braku jazdy jazdy na benzynie był prozaiczny, po podłaczeniu do komputera okazało się że nie dochodzi w odpowiednim ciśnieniu paliwo!!!
    Po rozebraniu zbiornika okazało się że przetarł się wężyk między wylotem z pompy a obudową zbiornika,powód banalny, temat zamykam, dziękuje za pomoc. <lol>
    User removed account
    User removed account  
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Pamięć błędów można skasować w ten sposób w wielu samochodach.Są to starsze Ople,Daewoo,Polonezy o mnóstwo innych.Robie to na codzień więc wiem o czym piszę bo jestem praktykiem a nie teoretykiem.Pozdrawiam Witek.
    Przemiks
    Level 11  
    No to ja spróbuje się narazie podłączyć pod temat... tyle że nie Omega B a Mondeo 1,8 16 v 1996, proszę nie krzyczeć:D moje auto pracuje beznadziejnie na benzynce jak się je odpali buja obrotami prawie gasnie ale... jakoś sie trzyma czy to jest wina właśnie przepływomierza...? dodam tylko że auto jest w gazie i jak się rozgrzeje po ok 35 km to jedzie jakby na ręcznym samo zwalnia, samo decyduje o prędkości :) Czy toi może być ten przepływomierz....? Dzięki
    momik12
    Level 31  
    może ale nie musi

1-czujnik temp silnika
    2-sonda
    3-przepływomierz(element termiczny wyczyścić na początek)
    4-EGR
    5-podgląd parametrów bierzących