Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne załączanie i wyłączanie suba aktywnego?

torken [pl] 08 Paź 2006 22:10 845 6
  • #1 08 Paź 2006 22:10
    torken [pl]
    Poziom 9  

Zakupiłem ampli 359 yamahy. I tak na prawdę brakuje mi suba. Biorąc po uwagę, że poprzednio korzystałem z midi wierzy Panasonica SA-AK 40, postanowiłem wykorzystując jej wzmacniacz i jakieś 2 głośniki basowe, zwrotnice i zbudować suba aktywnego. Niektóre suby aktywne przechodzą w stan czuwania, gdy nie mają na przewodzie liniowym sygnału i załączają się, gdy taki sygnał dostają. I tu zaczyna sie dylemat. Nie widzę siebie jak za każdym razem, gdy włączam amli to włączam suba (nawet przez pilota, bo mógłbym go też wykorzystać). Amli nie ma (chyba?) możliwości sterowania załączaniem suba. Pomyślałem o budowie przekaźnika, który by pod wpływem sygnału liniowego zwierał styki 230V i załączał suba. Myślałem, że gdybym wpiął mu kondensator to uzyskałbym efekt małej wrażliwości i niepotrzebnego wyłączania przy chwilowym braku niskich dźwięków. Ale to chyba miałoby wpływ na sygnał a za tym idzie i na bas. Może ktoś z was miał podobny temat, lub zna rozwiązaniem? Może są takie gotowe urządzenia?

Może jakiś schemacik? Dzięki torken(malpa)wp.pl

0 6
  • #2 08 Paź 2006 22:47
    irek2
    Poziom 40  

Byl taki uklad opisany w Praktycznym Elektroniku.
    Ja robie moduly do subwoferow z autowlaczeniem i nie wyobrazam sobie suba bez tej funkcji.

0
  • #3 09 Paź 2006 22:01
    torken [pl]
    Poziom 9  

A może byś coś podsunoł?

0
  • #4 09 Paź 2006 23:30
    irek2
    Poziom 40  

moge Ci wyslac schemat calegio wzmaka na mostku TDA z filtrem i zasilaczami i oczywiscie autowlaczeniem. Ale napisz na pw z mojego www bo tu sie to nie zmiesci.

Mozesz jeszcze poszukac tego artykulu z PE, widzielem nawet na allegro takie uklady.

0
  • #6 09 Paź 2006 23:42
    torken [pl]
    Poziom 9  

Dzięki, sprawdzam...

Co do Allegro to przeszukałem i nie znalazłem. Z chęcią bym nawet coś takiego zakupił.

0
  • #7 10 Paź 2006 22:44
    torken [pl]
    Poziom 9  

Dobra a może ktoś by mi to zrobił? Oczywiscie zapłacę z elementy i robociznę. Pytanie ile to może kosztować i czy ktoś chce.

0