Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt zabudowy DBX12D w koło zapa. Dostosowanie skrzyni BR

MM HAMMER 01 Lis 2006 23:37 843 1
  • #1 01 Lis 2006 23:37
    MM HAMMER
    Poziom 9  

Zamierzam zabudować wnęke na kolo zapasowe w Golfie IV Variant
    Głośnik to Earthquake DBX12D 2 cewki 400W RMS a ponieważ robię to pierwszy raz i WinISD ma dla mnie jeszcze sporo zagadek PROSZE O WASZĄ POMOC!!!!!!!
    Qts 0,440
    Vas 51l
    Fs 35Hz
    Muszę zadzw do kogoś kto sprzedawal te glośniki bo nie mogę znależć pozostalych parametrów.
    Tu są propozycje zabudowy do DBX12d R -nowy mod
    Projekt zabudowy DBX12D w koło zapa. Dostosowanie skrzyni BR

Wzmacniacz to będzie chyba RF X5 750W RMS przy 2Ohm

Wymyśliłem 5 róznych war zabudowy Czekam na opinie, które są w 100% do D. a nad którą warto popracować.
    Nie będe uktrywal że chętnie zostawil bym kolo (ew kupię dojazdówke)
    jeżeli to możliwe -wieko wtedy zrobię z 2 uszczelkami zapinane na 6-8 mocowań zaciskowych.
    Tak wygląda wnęka wymiary https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=207474

Plyta MDF 20mm
    Na glośnik i BR 2szt -3l
    Pojemność V zabudowy netto, ale bez ew wygłuszenia.
    Wyklejać metalowy spód matami wygłuszjącymi tak jak drzwi?

• #2 11 Lis 2006 21:54
    mukade
    Poziom 31  

Stary no więc ja do Twojego głośnika widze bude o pojemnosci 35 litrów o strojeniu 40Hz. Większa buda zaczyna masakrycznie przeciągać bas a przy 35litrach juz jest ładne zejscie. O zamkniętej to w ogole bym nie myslał w przypadku tego głośnika ze względu na jego Qts i symulacje w programie. Nie do konca rozumiem jak wyglada ta wneka na kolo. To co oznaczyles na rysunku jako V2 to jest ta pojemność która jest obok koła zapas. czy też ta która jakby nachodzi nad to kolo. A blachy nie masz co wygłuszać bo ja bym na Twoim miejscu zrobił itak kompletną skrzynie z mdf a nie wykorzystywał ścianek wnęki koła zapasowego jako ścianki obudowy woofera (jezeli o tym myslales). Pozdro

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo