Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam informacji o profesjonalnej produkcji PCB

takaba 10 Nov 2006 23:19 1156 6
Altium Designer Computer Controls
    takaba
    Level 19  
    Witam,
    Szukam informacji na temat procesu technologicznego wykonywania płytek drukowanych w profesjonalnych firmach. Chętnie poczytam jakieś materiały gdyby ktoś je podesłał albo porozmawiam z osobą zaznajomioną z produkcją PCB. Może ktoś pracuje w fabryce płytek drukowanych?

Pozdrawiam
    Takaba
  • Altium Designer Computer Controls
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    w 3mieście znajdziesz co najmniej trzy (tyle znam) takie Firmy ... :D
    I najlepiej jak byś wprosił się na zwiedzanie, to znacznie więcej warte od wszelkich opisów.
    Zajrzył do Informatora Firm.

Pozdrawiam
  • Altium Designer Computer Controls
    takaba
    Level 19  
    Quarz: No na pewno to da znacznie więcej od opisów, ale niby jak się do nich wprosić? Albo powiedzą, że mają dużo pracy i nie mają czasu na zabawy albo - co gorsza - pomyślą, że nasłała mnie ich konkurencja i uprawiam szpiegostwo przemysłowe...

Btw. z Trójmiejskich firm znalazłem techno-service i miks elektronik na razie, jakia jest ta trzecia?
    Quarz
    Level 43  
    Witaj,
    jest jeszcze SofCom, zobacz:
    http://www.softcom.gda.pl/
    ale więcej w 3mieście nie znam i zapytany o to mój kolega mający firmę projektującą PCB, też więcej nie zna ... :cry:

Pozdrawiam
    takaba
    Level 19  
    A swoją drogą to ten Twój znajomy ma firmę projektującą czy produkującą PCB? :)

No to w takim razie będę musiał się wybrać do jakiejś z tych firm ale mam wątpliwości czy będą skorzy poświęcić mi swój czas...
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    przecież wyraźnie napisałem: "... mający firmę projektującą PCB, ..."
    natomiast wykonanie, zlecane zawsze jest jakiejś firmie prodującej płytki, a tych Firm w Polsce jest wiele.
    Projekt wykonywany jest w standardowym Formacie Gerbera i przesyłany internetem, a gotowe wyroby przesyłane pocztą, lub kurierem, często od razu do zamawiającego.

Pozdrawiam
    takaba
    Level 19  
    Dobrze, chciałem się tylko upewnić :)
    Dziękuję.