Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka Buderus Logamatic

22 Lis 2006 10:54 13901 15
  • Poziom 12  
    Witam

Na kotle olejowym Buderus Logamatic wyświetla mi się usterka, " FM 242 " " BLO " ale nie wiem czego ona dotyczy. Może ktoś miał podobny przypadek. Proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    Podaj dokładnie typ kotła
  • Poziom 12  
    To stojący Buderus, z tablica sterowania R2105 badz R2107. I tu rodza sie pytania. Czy to tablica R2105M albo R2107M [opis typu z tyłu sterownika na tabliczce znamiomowej] CZy ma Pan palnik wielostopniowy [małoprawdopodobne], czy jest drugi obieg grzewczy[podłogowe ogrzewanie sterowane z kotła, oddzielna pompa CO, mieszacz z zasilany z tablicy]???

Podejrzewam ze ktoś namieszał w trybie serwisowym ww tablicy.

pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

i komunikat na bank wyglądał nie BLO a BLA [skrót...polskie słowo Błąd, tyle ze bez polskich liter]
  • Poziom 14  
    Usterka jaka ci wyskakuje dotyczy palnika modulujacego i jego nastaw opóźnienia. Tak na przyszłość proszę o dokładne podawanie typu skraca to czas. w załączniku masz instrukcję serwisową. Jak coś chcesz na temat Buderusa to podeślę
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    dziekuje za instrukcje!! bardzo sie przydala!
  • Poziom 10  
    witam
    mam problem z buderusem g234 i sterownikiem 2107 wyskakuje mi caly czas bla palnika 1. nie moze zainicjowac pracy, slychac charakterystyczny dzwiek iskrownika i wyskakuje własnie blad palnika 1. Woda podlala mi piec ale do elektroniki nie doszła, wyciagnalem dysze i wysuszylem ale nic nie pomoglo.. moze macie jakies sujestje??
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jakie dysze wyciągłeś? Prawdopodobnie dysze główne wysuszyłeś. A należałoby wysuszyć dyszę pilota. UWAGA: jeśli w palniku jest woda (a tak prawdopodobnie jest) to próba zapłonu kotła może skończyć się niebezpiecznym wybuchem. Bezwzględnie należy cały palnik rozkręcić, wyczyścić, wysuszyć - wezwać serwis.
  • Poziom 10  
    caly palnik wyciagnalem i wysuszylem, bylo troche wody ale nie duzo. wyczyscilem dysze te kolo i iskrownika bo bylo troszke nagaru na niej. w sumie to nie doszła woda do zadnej dyszy, slychac jak iskrownik inicjuje iskre ale nie odpala płomien.
    Wygląda że nie ma gazu lub gaz jest zapowietrzony bądź dysza pilota jest zalana. To co wyczyściłeś to nie dysza. Dysza pilota jest wewnątrz elementu zapalającego (poz. 40). Trzeba rozkręcić, przedmuchać dysze pilota, wysuszyć, poskręcać, spr. szczelność detektorem gazu, itp.

Usterka Buderus Logamatic
  • Poziom 10  
    dziekuje za sugestje, jeszcze raz wykrece i przeczyszcze. Napisze o efektach, jak nie pomoze to musze szukac jakiegos serwisu.

Dodano po 27 [minuty]:

wykrecilem i wyczyscilem dysze pilota(była czysta) i dalej to samo, przez wizjerek widac ze maly plomien sie odpala ale po chwili gasnie.
    Sprawa się komplikuje bo: brak sygnału płomienia z elektrody jonizacyjnej do sterownika palnika (uszkodzona jonizacja) bądź uszkodzona armatura gazowa lub sterownik palnika. Rozumiem że nie zmieniałeś sposobu zasilania kotła 230V? Jeśli zmieniałeś to odwróć wtyczkę zasilania w gniazdku i spróbuj jeszcze raz.
  • Poziom 10  
    nie zmienialem zasilania, nie dam rady nawet jej wlozyc na odwrot bo wtyczka ma bolec uziemienia. Nie wiem czy napisalem zrozumialem poprzedni post, iskra przeskakuje pomiedzy elektrodami i odpala maly płomyk ktory pali sie i gasnie po kilku sekundach i wywala blad na wyswietlaczu.
    Mały płomyk poprzez sygnał z elektrody jonizacyjnej powinien dać sterownikowi palnika do zrozumienia że już czas otworzyć główny elektrozawór w armaturze gazowej. Niestety, coś blokuje ten tok postępowania. Może to być: zbyt krótki "mały płomyk" bądź uszkodzenie jakiegoś podzespołu palnika. Bez serwisanta będzie raczej ciężko (czyt. zimno).
  • Poziom 10  
    rozumiem, dziekuje za pomoc. Jutro poszukam jakiegos serwisu. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    problem zostal rozwiazany, dzisiaj wyczyscilem elektrode jonizacyjna i jak na razie piec startuje. Podejrzewam ze i tak pewnie nie obejdzie sie bez wymiany. pozdrawiam.
    A pisałeś na wstępie że wyczyściłeś pilota. Myślałem że od razu też wyczyściłeś wszystkie elektrody. No i gratuluję :)