Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes vito 112 cdi automat

01 Gru 2006 10:31 5531 5
  • Poziom 10  
    witam
    autko jak w temacie , usterka polegała na przetartej wiązce przewodów po samochodem (zgrzane przewody od sterowania stopu , mijania , sterowania do pompki tylnego spryskiwacza ) po usunięciu zwarcia , sterując ręcznie od fotela kierowcy wszystko ok.działają wszystkie swiatła.
    po spięciu z kostką od reszty samochodu brak sygnału do sterowania lewym światłem mijania i cofania.bezpieczniki ok. pytanie skąd w automacie pobierany jest sygnał do sterowania światłem cofania i gdzie szukać sterowania do tyłu lewego mijania ?
  • spec od auto-elektro
    a niema tam kontroli światel?
    jesli jest to moze padła? do sprawdzenia bezpieczniki, zarówki, i ciagłośc kabli
  • Poziom 11  
    sorki to nie to zdjęcie pomyłka a więc tak czujnik wstecznego biegu znajduje sie na skrzyni biegów obok cięgieł.
    wychodzi z niego wiązka dwóch przewodów kolor biały z czerwonym paskiem działa na zasadzie styku czyli rozłączony ( wciśnięty ) na innych biegach po wrzuceniu
    wstecznego wyskakuje i załącza obwód .
    kable maja cały czas masę gdy przełączymy stacyjkę na jeden podawany jest plus , który po wrzuceniu wstecznego załącza nam światła .
    W większości przypadków braku wstecznego jest awaria czujnika polegająca na nie pełnym lub całkowitym zaniku przekazywania plusa
    plus który przechodzi przez niego nie ma odpowiedniego natężenia i nie zmienia biegunów masy w lampie na plusa
  • Poziom 42  
    Witam.Wyjscie lewego kierunku,centralka- kostka 5 pin 12. Moze to cos pomoze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    lub kostka pod siedzeniem kierowcy 12 rzędów kabli 2 rzędy kabel też od wstecznego biało czerowny

Dodano po 1 [minuty]:

A zna ktoś dorgę kabla od obrotomierza począwszy od czujnika ( gdzie i jakiego ) aż do zegarów
    Niestety u mnie brak reakcji obrotomierza