Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes vito 112 cdi automat

escobar 01 Dec 2006 10:31 5990 5
    escobar
    Level 10  
    witam
    autko jak w temacie , usterka polegała na przetartej wiązce przewodów po samochodem (zgrzane przewody od sterowania stopu , mijania , sterowania do pompki tylnego spryskiwacza ) po usunięciu zwarcia , sterując ręcznie od fotela kierowcy wszystko ok.działają wszystkie swiatła.
    po spięciu z kostką od reszty samochodu brak sygnału do sterowania lewym światłem mijania i cofania.bezpieczniki ok. pytanie skąd w automacie pobierany jest sygnał do sterowania światłem cofania i gdzie szukać sterowania do tyłu lewego mijania ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Jacek79
    Level 37  
    a niema tam kontroli światel?
    jesli jest to moze padła? do sprawdzenia bezpieczniki, zarówki, i ciagłośc kabli
    dorknest
    Level 11  
    sorki to nie to zdjęcie pomyłka a więc tak czujnik wstecznego biegu znajduje sie na skrzyni biegów obok cięgieł.
    wychodzi z niego wiązka dwóch przewodów kolor biały z czerwonym paskiem działa na zasadzie styku czyli rozłączony ( wciśnięty ) na innych biegach po wrzuceniu
    wstecznego wyskakuje i załącza obwód .
    kable maja cały czas masę gdy przełączymy stacyjkę na jeden podawany jest plus , który po wrzuceniu wstecznego załącza nam światła .
    W większości przypadków braku wstecznego jest awaria czujnika polegająca na nie pełnym lub całkowitym zaniku przekazywania plusa
    plus który przechodzi przez niego nie ma odpowiedniego natężenia i nie zmienia biegunów masy w lampie na plusa
    emeryt2
    Level 42  
    Witam.Wyjscie lewego kierunku,centralka- kostka 5 pin 12. Moze to cos pomoze.
    Pozdrawiam
    dorknest
    Level 11  
    lub kostka pod siedzeniem kierowcy 12 rzędów kabli 2 rzędy kabel też od wstecznego biało czerowny

Dodano po 1 [minuty]:

A zna ktoś dorgę kabla od obrotomierza począwszy od czujnika ( gdzie i jakiego ) aż do zegarów
    Niestety u mnie brak reakcji obrotomierza