logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat punto II wyświetla tylko code nie chce odpalić

adamś2525 02 Gru 2006 17:42 9355 11
REKLAMA
  • #1 3286732
    adamś2525
    Poziom 18  
    Posty: 369
    Pomógł: 3
    Ocena: 47
    Witam!
    W samochodzie tym po wyłączeniu samochodu ipopowrocie ze sklepu gdy chciałem odpalić rozrusznik kręcił natomiast kontrolki nie świeciły jedynie code zaświeciło.
    Co może być przyczyną i jak to usunąć?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3287019
    Jacek79
    Poziom 37  
    Posty: 3794
    Pomógł: 233
    Ocena: 1132
    sprawdzić wszystkie z napiecia zasilające , zapewne problem w tym bedzie
  • #3 3287231
    elektr.sa
    Poziom 15  
    Posty: 145
    Pomógł: 9
    Ocena: 74
    jeżeli jest autoalarm to zaczoł bym od niego ,potem bezpieczniki
  • REKLAMA
  • #4 3290351
    adamś2525
    Poziom 18  
    Posty: 369
    Pomógł: 3
    Ocena: 47
    Witam!
    Czy macie na myśli, że alarm sterowałby immobilajzerem?
    Pozdrawiam
  • #5 3290394
    viper555
    Poziom 39  
    Posty: 4322
    Pomógł: 582
    Ocena: 2157
    Próbowałeś odpalić czerwonym kluczem 'matką'.
  • #6 3290972
    adamś2525
    Poziom 18  
    Posty: 369
    Pomógł: 3
    Ocena: 47
    W zestawie kluczyków mam tylko dwa. Próbowałem i jednym i drugim, bez skutecznie.
  • REKLAMA
  • #7 3291083
    piokie
    Poziom 18  
    Posty: 386
    Pomógł: 10
    Ocena: 63
    Nie kombinuj tylko zdiagnozuj autko gdyz jest problem z immobilaizerem i nie wiadomo co czy sterownik silnika czy puszko immo moze cewka.
  • REKLAMA
  • #8 3294815
    pietrek59
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Pomógł: 1
    miałem podobny problem, była luźna masa na przepustnicy
  • #9 3295565
    lucaselekt
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Chłopaki kręcicie się. Punto ii nie ma klucza matki. Proponuję sprawdzić bezpieczniki w komorze silnika, potem jeśli nie pomoże odnaleźć w domu kartę code i lecieć z nią i autem do serwisu w celu próby wprowadzenia kluczyków.
    Jeśli to nie pomoże czeka was wydatek ok 170 na nowy klucz.:idea: :x-mas: yk

    dodano po 1 [minuty]:

    Każda rada wasza jest zbędna i nieuzasadniona pracuję nad takimi układami prawie od zawsze, więc wiem, że to co piszecie to bzdury.
  • #10 3296593
    Jka
    Poziom 16  
    Posty: 140
    Pomógł: 18
    Ocena: 39
    Napewno wina "immo" z tego co pamietam to chyba było coś w instrukcji obsługi na ten temat(ale nie jestem pewny na 100%)co trzeba zrobić żeby zdeaktywować "immobilizer"Możesz tez spróbować odlączyc akumulator na przynajmniej 10min.-lubia się zawiesić komputerki w tych samochodach.

    pozdrawiam
  • #11 3296688
    vvaldek
    Poziom 28  
    Posty: 1395
    Pomógł: 81
    Ocena: 386
    jesli nie swieci sie lampka kontrolna silnika sprawdz zasilanie centralki wtrysku. bezpieczniki
  • #12 3297182
    Ruffus-servis
    Poziom 17  
    Posty: 244
    Pomógł: 11
    Ocena: 59
    nawet jesli bylaby to wina immo to kontrolki beda swiecic.

Podsumowanie tematu

✨ W samochodzie Fiat Punto II po wyłączeniu i próbie ponownego uruchomienia rozrusznik kręci, jednak kontrolki nie świecą, a na desce pojawia się tylko napis "code". Przyczyną mogą być problemy z zasilaniem, luźna masa, uszkodzony immobilizer lub jego cewka, a także awaria sterownika silnika. Należy sprawdzić bezpieczniki w komorze silnika oraz zasilanie centralki wtrysku. W przypadku obecności autoalarmu warto zacząć diagnostykę od niego. Próba uruchomienia kluczykiem zapasowym nie przyniosła efektu. Warto również spróbować odłączyć akumulator na około 10 minut, co może zresetować systemy elektroniczne. W Fiat Punto II nie ma klucza "matki", a w przypadku problemów z immobilizerem konieczna może być wizyta w serwisie z kartą "code" w celu ponownej synchronizacji kluczyków lub wymiana klucza, co może wiązać się z kosztem około 170 zł.
REKLAMA