Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne zachowanie Radia CB YOSAN 2204 ?(??)

sweet_punk 03 Dec 2006 12:19 2058 8
Altium Designer Computer Controls
    sweet_punk
    Level 10  
    Witam, mam radyjko Yosan 2204 które działa mniej wiecej ok, radyjko jest przestrojone z "5" na "0". Po Podłączeniu CB do gniazda zapalniczki i anteny (jedna antena około 30cm a druga 150cm obie orginalne). radyjko działa spokojnie da sie rozmawiać ale co jakis czas jak się włączy je do zasilania lub nawet samo to sie załączy to radyjko strasznie warczy, buczy a skala jest wtedy na cały wyswietlacz. Odpiecie anteny lub gruszki nie pomaga, przełączenie AM\FM lub wyciszenie szumów tez zero reakcji zmiana kanałów tez nie ma znaczenia. Oczywiscie warczenie wychodzi z głośnika. Czy ktos miał podobny przypadek?

Dodam ze czasami cos popstrykam w nim i zaskoczy, czasami kilkukrotne włączenie i wyłączenie pomaga a czasami samo przechodzi więc wydaje mi sie ze to niema różnicy czym ragam poprostu mu jakos przechodzi.

(??) – ozdobnik ? [h]
  • Altium Designer Computer Controls
    slawek1111

Level 27  
    Witam
    Sprawdź potencjometr od siły głosu tam też znajduje się wył.radia może jest tam zimny lut.Przelutuj okolice tego potencjometru i wszystko powinno wrócić do normy.
    tatronic
    Level 24  
    jezeli bylby problem z potencjometrem to raczej radio owszem buczalo by ale na skali niebylo by pelnego wychylenia.Radze dobrze przegladnac plyteke pod wzgledem zimnych lutow.Pozdrawiam Arek
  • Altium Designer Computer Controls
    gimof
    Level 27  
    Potwierdzam, to będzie zimny lut, najprawdapodobniej przy procku z racji tego że całe radio wariuje
    sq6ade
    Level 40  
    W tych radiach nie było zimnych lutów. Płytka drukowana z metalizacją otworów to zapewnia.
    No chyba że to wyjątek od reguły.
    tatronic
    Level 24  
    sq6ad -nawet jak element jest montowany SMD ???Pozdrawiam Arek
    sq6ade
    Level 40  
    Mam na myśli elementy przewlekane. W smd też się zdarzają błędy montażu. Natomiast pochopne - obligatoryjne przelutowywanie wszystkiego co sie da może dać opłakany rezultat w postaci przypadkowych zwarć z cyny.
    tatronic
    Level 24  
    No tak jak tos niewi jak lutowac (lub nieumie) to najlepiej jakby sie wogole niezabieral za lutowanie.A ja niemowilem o pochopnym lutowaniu wszytkiego.Ja radzilem poogladac plytke a nie zaraz lutowac.Pozdrawiam Arek
    sq6ade
    Level 40  
    Te przypadkowe zwarcia przy przelutowywaniu to nie jest wcale kwestia czy sie umie lutować czy nie. Ja lutuję już dosyć długo i moge nieskromnie stwierdzić że jako-tako mi to wychodzi ale czasami się przytrafia niechciana zworka . Lepiej uważać.