logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Polar PDS 885 - nie wypompowuje wody, możliwy problem z hydrostatem

rasko 02 Sty 2007 16:56 6010 14
REKLAMA
  • #1 3396935
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    Witam w Nowym Roku :-)
    Mam problem z pralką jak temacie.
    Nie zawsze wypompowuje wodę, w szczególności w fazie płukania, a co za tym idzie czsami nie odwirowuje.
    Normalnie wąż odpływowy jest podłączony do odpływu w ścianie - na wysokości mniej więcej programatora - wtedy też występuje problem.
    Gdy włożę węża np. do wanny pralka wylewa wodę i odwirowuje.
    Czy jest to sprawka osławionego hydrostatu i jak się do niego dobrać?
    Mogę ewentualnie załączyć fotkę tyłu pralki po zdjęciu obudowy żeby mi to ktoś łopatologicznie pokazał.

    To pewnie jest to białe podłużne ...
    Załączniki:
    • Pralka Polar PDS 885 - nie wypompowuje wody, możliwy problem z hydrostatem hydrostat.jpg (174.37 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 3397033
    miron_102
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 5
    Ocena: 36
    Sprawdź filtr, i czy wąż nie jest załamany, po namyśle: węża nie sprawdzaj :D
  • #3 3397067
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    Filtr i węże są czyste - niedawno wymieniałem uszczelniacz w pompie i czyściłem wszystko.
    Dziwne jest to, że działanie zależy od położenai odpływu.
  • #4 3397083
    miron_102
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 5
    Ocena: 36
    Przed wymiana ,,uszczelniacza'', dobrze wylewała?
  • #5 3397112
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    miron_102 napisał:
    Przed wymiana ,,uszczelniacza'', dobrze wylewała?


    Właściwie tak, tylko ciekło z pompy.
    Był co prawda trochę zapchany odpływ w ścianie, ale go wtedy oczyściłem i przez jakiś miesiąc wszystko chodziło jak w zegarku.
  • REKLAMA
  • #6 3397141
    miron_102
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 5
    Ocena: 36
    Prawdopodobnie po wymianie uszczelniacza pompa nie wchodzi na pełne obroty(uszczelniacz trzyma pompe). Kwestia wysokości odpływu w tej sytuacji też nie jest bez znaczenia.
  • #7 3397200
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    No ale jak pisałem do tej pory nie było problemu z pompowaniem.
    Co więcej, gdy odpływ jest np w wannie pompa podaje bardzo silny strumień wody - wg mnie pompa pompuje jak trzeba.
    Intryguje mnie ten hydrostat - czy można go jakoś wyciągnąć z tego gniazda w bębnie, bo wygląda jakby był tam czymś przyklejony.
  • #8 3397272
    miron_102
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 5
    Ocena: 36
    Tak, normalnie się go wyciąga, fabrycznie jest przyklejony butaprenem.
  • #9 3397301
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #10 3397330
    staszekf
    Poziom 33  
    Posty: 1930
    Pomógł: 204
    Ocena: 498
    Przeczyść solidnie odpływ ścianie. Powodzenia
  • #11 3397428
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    Coś mi się chwilowo net powiesił.
    W międzyczasie wyjąłem ten hydrostat - był trochę zapchany, ale nie jest to napewno przyczyna kłopotów.
    Macie rację.
    Biorę się za ścianę ;-)
  • #12 3397477
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    A ja bym się wziął też za pompę :(
    Oryginalnych uszczelniaczy już nie sprzedają, a podróby? Lepiej dać sobie spokój z remontem pompy. Z tą pompą jeszcze nikt nie wygrał :not:
  • REKLAMA
  • #13 3397755
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    PS 663S BIO napisał:
    A ja bym się wziął też za pompę :(
    Oryginalnych uszczelniaczy już nie sprzedają, a podróby? Lepiej dać sobie spokój z remontem pompy. Z tą pompą jeszcze nikt nie wygrał :not:


    Nie wiem co prawda jak długo wytrzyma założony przeze mnie uszczelniacz, ale jak pisałem od kilku tygodni nic nie cieknie i pompa pompuje bardzo dobrze.

    Natomiast co do odpływu, to mnie zmylił, bo ponad pół metra drutu aluminiowego weszło do rury bez oporu, więc uznałem, że jest OK.
    Zrobiłem jednak teraz "próbę hydrauliczną" i niestety jednak jest zatkany gdzieś niżej :-(
    Muszę kupić żmijkę.
  • #14 3398178
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    Do tego pięć butelek Kreta i dziesięć litrów wrzątku ;)

    PS
    Rurki, to pewnie dałeś sobie zrobić/zrobiłeś sobie sam Φ 30mm :?
    No właśnie, a to muszą być grube rury! :D ≥ 40mm :|
  • #15 3398325
    rasko
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    PS 663S BIO napisał:
    Do tego pięć butelek Kreta i dziesięć litrów wrzątku ;)

    PS
    Rurki, to pewnie dałeś sobie zrobić/zrobiłeś sobie sam Φ 30mm :?
    No właśnie, a to muszą być grube rury! :D ≥ 40mm :|


    No rurki grube nie są - pewnie standard deweloperski, choć mieszkanie już ma parę lat ;-)
    Puki co wodę z pralki odprowadzam do wanny i jest git :D

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Polar PDS 885 ma problem z wypompowywaniem wody, szczególnie podczas fazy płukania, co czasem uniemożliwia odwirowanie. Wąż odpływowy podłączony do odpływu w ścianie powoduje problemy, natomiast odprowadzanie wody do wanny działa poprawnie, co wskazuje na sprawną pracę pompy. Hydrostat, fabrycznie przyklejony butaprenem, można wyjąć i był lekko zapchany, ale nie jest przyczyną problemu. Podejrzenia padły na zatkany odpływ w ścianie, mimo że wąż i filtr są czyste, a uszczelniacz pompy niedawno wymieniony i pompa działa prawidłowo. Zalecane jest dokładne oczyszczenie odpływu ściennego, ewentualnie użycie żmijki i środków chemicznych typu Kret. Wysokość odpływu ma wpływ na działanie pompy, a standardowe rury odpływowe mogą być zbyt wąskie (ok. 30 mm zamiast zalecanych ≥40 mm).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA