Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada, Sagem Fast 800. Port USB nie wykrywa modemu.

15 Gru 2006 16:32 2625 10
  • Poziom 19  
    Mój kolega założył sobie Neostradę na modemie Sagem F st 800.
    Po załaczeniu komputera modem się synchronizuje prawidłowo , po wyłączeniu i ponownym załączeniu port USB nie wykrywa modemu,
    niema w tym momencie konfliktów w menadzerze urzadzeń.
    Po ponownym uruchomieniu wszystko jest o.k. i tak w kółko to samo.
    Sprawdzałem na swoim komputerze i ten problem nie wystepuje.
    System WXP proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    Proponuję jednak przeinstalować system lub przynajmniej zrobić "nakładkę".
  • Poziom 22  
    Witam

Moze sprobuj najpierw usunac porty USB oraz modem i zainstaluj jeszcze raz najpierw USB a pozniej tak jak jest w instrukcji modem tzn. ze najpierw zapuszczasz instalke NEO a podlaczasz modem jak Cie sam o to poprosi w przeciwnym razie beda jakies niespodzianki.

-=pozdrawiam=-
  • Poziom 13  
    Sprawdź również zasilanie na portach USB. Panel sterowania / system / sprzęt / menadżer urządzeń / uniwersalny kontroler magistrali szeregowej / główny koncentrator USB / zarządzanie energią - i odznacz opcję, by zezwalał na odłączanie energii.

Przeinstalujcie również stery do neostrady. Nie instaluj aplikacji, bo jest niepotrzebna ;) Sam ster znajduje się na płycie w katalogu Neostrada / Drivers / Sagem 800 / setup.exe, następnie w połączeniach sieciowych znajdziesz Internet ADSL i po wpisaniu tam nazwy użytkownika i hasła korzystasz z Internetu.
  • Poziom 19  
    Ślicznie dziękuje jak zrobię dam znać .
  • Poziom 19  
    Przeinstalowałem stery i.t.p jak w odpowiedziach i niestety nie pomogło może jeszcze coś innego ?
  • Poziom 10  
    Proponuje zadzwonic pod 0800-102-102 i tam im wszytsko opowiedzieć. Ja miałem taki problem że wszystko mi z neostrady wariowalo i tez wyskakiwał błąd że trzeba sprawdzić połączenie modemu bo jest nie podłączony.Zadzwoniłem i po 2 dniach bylo już ok.
  • Poziom 19  
    Problem w tym że na moim komputerze jest ok a więc nie jest to wina Neostrady ale komputera .
    Internet sie załącza co drugie uruchomienie komputera czyli w idealną kratkę . ?
  • Poziom 29  
    podobne doświadczenie na hubie usb monitora raz jest raz nie ma właśnie modemu sagem 800 , zmiana portu usb na inny z płyty głównej pomogła. Może np jest rozszerzenie usb z przodu obudowy komputera, znajdź głowny usb ,powinno zadziałać . A tak dodatkowo- po kilkuletnich zmaganiach z modemami Thompson i Sagem kupiłem sobie coś takiego : Linksys Wa-G 200 GE-U i od dwóch miesięcy zapomniałem o wszelkich problemach z rozłączaniem , zawieszaniem , zpowowolnieniem itd.itd. neostrady. Niemożliwe żeby tak to doskonale działało, a jednak prawdziwe . Dowodzi to tego jakie gówno oferuje nam tpsa jako modemy do neostrady.pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ostatnio zakładając Neostrade u klienta miałem ten sam problem. A mianowicie USB miał na chipie VIA a wiadomo że USB VIA się rombie jak tylko się da na sterach co są w XP, po prostu zainstalowałem Via 4 in 1 i zaero problemu :-). Niech Pan spróbuje mam na dzieje i że u Pana podziała, no jesli ma pan płytę na chipie VIi rzecz biorąc ;)
    pozdro
    cjjack
  • Poziom 14  
    Miałem neostrada... miałem podobne problemy... przeważnie robiłem tak:
    odinstalowałem cała neostrade i zainstalowałem ja ponownie. tak jak jest napisane w instrukcji. jełsi niepomogło stawiałem windowsa.
    pozdrawiam