Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator pralki polar ekonomikPS389

darecki7429 19 Gru 2006 14:55 1851 21
  • #1 19 Gru 2006 14:55
    darecki7429
    Poziom 11  

witam ,czy ktoś mógłby mi pomoc,nie umiejętnie zabrałem się do wymiany silniczka programatora i wysypały mi się wszystkie znajdujące się tam kolorowe kółeczka zębate i nie wiem jak je teraz z powrotem złożyć,proszę o pomoc jakiś rysunek sam nie dam sobie z tym problemem rady-robię to po raz pierwszy?Proszę o pomoc...

0 21
  • Pomocny post
    #3 19 Gru 2006 15:45
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Elementy o numerach 1, 2, 3 oraz kółka zębate ciemnozielone, jasnozielone i czerwone zupełnie wywal bo one są niepotrzebne :) Po prostu fabryka dała za dużo części :lol:

0
  • #4 19 Gru 2006 15:59
    zayzayer
    Specjalista AGD

PS 663S BIO napisał:
    Elementy o numerach 1, 2, 3, 4 oraz kółka zębate ciemnozielone, jasnozielone i czerwone zupełnie wywal

Z tym elementem nr 4, to chyba trochę przesadziłeś :D

0
  • #5 19 Gru 2006 18:49
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

zayzayer napisał:

Z tym elementem nr 4, to chyba trochę przesadziłeś :D

Sorry :oops: Czwórki nie wywalać :!:

0
  • #6 19 Gru 2006 19:49
    darecki7429
    Poziom 11  

dziękuje panowie za zainteresowanie moim problemem nie mam tych elementów 1,2,3 więc może to i lepiej i łatwiej dla mnie,element 4 nie wiem jak zamontować żeby był na swoim miejscu?pomóżcie laikowi krok, po kroku jeżeli to możliwe...dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i pomoc.Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 19 Gru 2006 21:27
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD.

0
  • Pomocny post
    #8 19 Gru 2006 21:34
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Kolejność jest następująca patrząc od strony silnika(prawym brzegiem ustawione są trzy ośki);
    -koło niebieskie małą zębatką w dół,
    -koło czerwone małą zębatką w dół,
    -koło zielone małą zebatką w górę,
    Ułożyć prwidłowo żeby zęby zazębiały się,musisz zacząć od trzeciego i od dołu koła zielonego,czerwonego,niebieskigo-do silnika.
    Tylko niewiem czy wypadło Ci też kółko białe mimośrodowe?
    Pozdrawiam
    Andrzej

0
  • #9 20 Gru 2006 11:19
    darecki7429
    Poziom 11  

serdeczne dzięki twój opis potwierdził prawidłowość złożenia do której doszedłem patrząc na zdjęcia załączone przez kolegów,za co również im dziękuje.Tak białe mimośrodowe też wypadło założyłem je na kolejnej ośce i zazębia się z małą zębatką zielonego?problemem mam z założeniem elementu nr 4 -czarnej zapadki w kształcie literki L założyłem ją na ośce białego mimośrodowego i dalej nie wiem jak ona ma tam być ustawiona i działać?proszę o wskazówki...Pozdrawiam

0
  • #10 21 Gru 2006 01:49
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Koło mimośrodowe-białe najlepiej włożyć w panel programatora w następujący sposób;
    -ustaw programator stroną tylną na przeciwko siebie,
    -ustaw pierścień zębaty wyszczerbieniem-są cztery/kręć wprzeciwnym kierunku zegara/ ustawić na godzinę ósmą w otworze gdzie widać popychacz proramatora-czarny,
    -ułóż popychacz tak,żeby było widać mały otworek,
    -koło mimośr.należy tak włożyć ,żeby mimośród /oś/osadzić w otworze popychacza,a podwójny ząb w wyszczerbieniu pierścienia.
    Dobrze osadzony mimośród da się pokręcić /w przeciwnym kierunku zegara/ słysząc przepchniecie krzywki programotora.Pamiętaj żle osadzony mimośród nie da się pokręcić.
    -wtedy te dwa segmety można złożyć ze sobą i skręcić.
    Można też inną metodą to zrobić?
    Pozdrawiam
    Andrzej

0
  • #11 21 Gru 2006 10:44
    darecki7429
    Poziom 11  

dziękuje będę próbował ale widze że nie jest to prosta sprawa-czy ta biała krzywka osadzona na ośce przy kole mimośrodowym ma być włożona pomiędzy blaszki tej cewki która znajduje się z drugiej strony przy silniczku?o moich postępach i trudnościach napisze wieczorem gdyż muszę iść na popołudniu do pracy,jeszcze raz dziękuje mam nadzieje że mi się powiedzie,pozdrawiam...

Dodano po 4 [minuty]:

P.S ten czarny popychacz z mimośrodu mam na zewnątrz i tu chyba będzie największy problem?

Dodano po 29 [minuty]:

witam ponownie po próbie niepowodzenia ściągam programator i może na stole pójdzie lepiej,dla wiadomości typ programatora to 770-Z,dziękuje twoje porady są cenne,tylko chyba ja nie jestem do tego zbyt zdolny?

0
  • #12 21 Gru 2006 22:22
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Bądź ambitny nie poddawaj się!
    Niepokoi mnie wyciągnięty na zewnątrz popychacz-czarny.
    Nie wiem jak to zrobiłes?
    Opiszę Ci drugą możliwość złożenia!
    Programator składa się z 6 segmentów;
    zaznacz pierwszy od strony pokrętła programatora/na jednej z powierzchni czystych/ i tak kolejno do szóstego.
    Siódmym segmetem będzie płytka metalowa na której osadzone masz
    kółka zęb.,a z drugiej strony jest silnik napędowy i cewka blokady.
    Sprawdź dobrze w jakim stanie jest popychacz!
    Na razie cześć.[/GVideo]

0
  • #13 21 Gru 2006 22:54
    darecki7429
    Poziom 11  

Witam,czy to znaczy że mam go rozłożyć element po elemencie?popychacz- ten czarny jest cały- nie uszkodzony,w kształcie L .nie potrafie sobie wyobrazić jak on ma być tam włożony...

0
  • #14 22 Gru 2006 00:23
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Warunek czy masz oznaczone segmety od 1-6 po to ,żeby łatwij było razem złoyć.Narzędzia:wkrętak i szczypce płaskie.
    Przystępujemy do działania;
    -odkręc śrubę,która trzyma wszystkie segmenty od 1do6 i uchwyć lewą ręką /kciuk od przodu,a pozostałe 4palce z tyłu programatora.
    -rozdziel programator pomiędzy 5a6 segmentem i prawą ręką złap segment od 1 do 5 i odłóż na bok w tej całości,a 6segment z lewej ręki
    połóz sobie tyną częścią na stół przy ktorym ewentualnie siedzisz.
    -w segmęcie 6 masz 4 konektory męskie,koło krzywkowe serujące obrotami silnika głównego,sprężynę w środku,sprężnkę listwową i 3sterczące kołeczkii tyle opisu.
    -zaczynamy od segmentu 7 od uzbrojenia go w 3koła zęb.-opis wcześniejszy,weż koło mimośrodowe białe i wstaw go w kołek przy kole zielonym tak by otworek technologiczny zgrywał sie z drugim otworkim w płytce 7.Złap 7segment za silniczek lub cewkę blokady/prawą ręką/,a lewą
    6segment tak by rząd styków był w dolne części.Prztrzymując 7segment pod kątem 45stopni nakładaj powoli 6segment do osadzenia i skręć ten zespół tą małą śrubką.
    Wysyłam post daje Ci na to 10 minut
    [/code]

0
  • #15 22 Gru 2006 10:21
    darecki7429
    Poziom 11  

Witam Szanownego kolegę,postępuje wg.wskazówek potrwało to dłużej niż 10 min. za co przepraszam,gdyż dopiero rozłączałem od przewodów cały programator i zrobiła się dość pożna pora i nie miałem śmiałości zawracać koledze głowy.Ale zrobiłem zdjęcia,które prześle na e-maila które pomogą ci poznać mój i sprawdzić moje działanie,za wskazówki dziękuję i żałuję,że nie mam tej klasy fachowca w moim mieście.Pozdrawiam wysyłam wszystko na e-mail.

0
  • #16 23 Gru 2006 00:00
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Jest dobrze.Biała zapadka potrzymująca popychacz krzywki powinna być
    miedzy widełkami.
    Popychacz krzywki programatora włóż otworkim na wystającą oś
    mimośrodu-białego,a sprężynkę listwową śrubokrętem przechyl jak najbardziej w prawo i teraz możesz osadzić popychacz na mimośrodzie,
    a sprężynka sama się ułoży.Dociskając od lewej do prawej popychacz
    płynnie amortyzuje.W środek włóż sprężynnę spiralną.
    Wysyłąm posta po kwadransie odezwę się.

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Witam ponownie
    Jeżeli masz włożoną sprężynę w środku modułu 6 pomiędzy sterczącymi trzema grubszymi kołkami to;
    -wyciągnij z bębenka krzywkowego zębatkę talerzową i osadź
    ją na sprężynie tak otworkami,że po naciśnięciu zębatki w dół musi wejść
    wystające kołki.Powtórz to parokrotnie żeby zębatka talerzowa
    powracając za pomocą rosprężania się sprężyny nie zmieniła położenia.
    Teraz możemy złożyć segment 7z6 do segmentu od 1-5.Pamietaj o
    wcześniejszych oznaczeniach,które teraz przy składania muszą ułożyć
    się w szereg.
    Weź do lewj ręki segment 7z6 ustaw w dłoni pod kątem 45stopni z kciukiem wolnym,a do prawej segment 1-5/przygotuj sobie szczypce
    płaskie/ i powoli próbuj nakładać wystającym kołkiem z bębenka
    krzywkowego w otwór zębatki talerzowej dociskając do momentu
    złożenia się dwóch segmentów i kciukiem wolnym złap za przód 1-5.
    Prawą ręką chwyć szczypce płaskie i pokręć wokół zegara trzonem
    wystającym z przodu 1-5.Teraz powinieneś mieć kostkę złożoną.Weź
    tą krótszą śrubę i skręć programator,nastepnie śrubę długą.
    Nie zapomnij zamocować silniczka programatora!Silniczek zamontuj w
    7 wychodzącymi przewodami elektry. na godzinę piątom.
    Możesz sprawdzić podłączając silniczek do napięcia 230V,czy programator
    przesuwa się co 60sekund.
    Powodzenia w dalszym montażu.
    Pozdrawiam
    Andrzej

0
  • #17 27 Gru 2006 15:41
    darecki7429
    Poziom 11  

Dziękuję ,postąpiłem podłóg wszystkich twoich wskazówek programator działa i wszystko w nim działa poprawnie-tak mi się zdaje?po uruchomieniu pralka działa lecz pozostał jeszcze jeden mały kłopot nie grzeje wody-grzałki sprawne sprawdzałem już je i grzeją po podaniu napięcia-jeśli możesz mi jeszcze w tej sprawie coś podpowiedzieć to proszę. Duże uznanie dla kolegi andrzej-jur i polecam jego fachowość i znajomość sprzętu innym,dziękuję pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Dziękuję ,postąpiłem podłóg wszystkich twoich wskazówek programator działa i wszystko w nim działa poprawnie-tak mi się zdaje?po uruchomieniu pralka działa lecz pozostał jeszcze jeden mały kłopot nie grzeje wody-grzałki sprawne sprawdzałem już je i grzeją po podaniu napięcia-i napięcie dochodzi,ale nie osiąga woda temperatur wymaganych do prania czy to może być skutkiem przestawienia ustawień w programatorze?Dziękuje i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Witam ponownie ,a więc programator przestawia się co 60 sek. i tak leci szybko z praniem,grzałki załączają się nie powiem dokładnie w którym momencie prania -gdzieś program4-5 i pużniej 8 ale trwa to zbyt szybko całe pranie. I tak jak napisałem wcześniej woda nie dogrzewa się do temperatury jaka powinna być podczas prania?

0
  • #18 27 Gru 2006 23:56
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Dzisiaj wróciłem z podróży.Czytam,że masz kłopot?
    Napewno p.Darku nie działa dobrze zapadka przy cewce blokady
    programatora lub pomyliłeś podłączenie elektryczne.Przewody
    od cewki blokady winny być na mostku 14-7/zaciski w ilości 4szt.
    podwójnych pod silniczkiem i cewką blokady/,a drugi pod
    nr.21.Musisz też sprawdzić czy cewka blokady podciąga zapadkę-
    -białą,która z koleii na czas grzania blokuje popychacz krzywki
    programatora.Najlepiej tego dokonasz w następujący sposób;
    -na pragramie 4 włącz pralkę i niech nabierze wody do pełna,
    -po nabraniu wody napewno zauważysz,że beben będzie obracał
    na rewrsie,
    -unieś pokrywę do góry podczas działania pralki zaobserwuj czy
    w momecie przesunięcia programu cewka blokady podciągnie do góry
    zapadkę i trzyma ją cały czas w gornym położeniu.Obserwuj tą
    czynność przez parę minut.Gdy zauważysz,że zapadka raz jest u
    góry późnij na dole -to żle osadziłeś popychacz krzywki programatora
    lub zapadka nie znajduje się w widełkach ramienia cewki blokady.
    Pamietaj w momencie pracy sprzętu nie dotykaj przewodów przy
    programatorze.
    Pozdrawiam

0
  • #19 28 Gru 2006 10:35
    darecki7429
    Poziom 11  

Witam,dziękuję sprawdzę to ,przewody raczej są tak wpięte jak opisujesz,może być problem z tym popychaczem przy montażu ten czarny założyłem na mimośrodzie i ten jego pazurek założyłem na tej białej zapadce blokady od góry go dotyka -i tu może być problem czy jest on prawidłowo zmontowany? I z tego co widzę bez ściągania raczej nie jest dobrze-proszę o instrukcje ułożenia tego popychacza i tej białej blokady-no cóż zabieram się do demontażu programatora?Pozdrawiam.

0
  • #20 28 Gru 2006 22:51
    andrzej-jur
    Poziom 17  

Witam
    Zdjęcia obejrzałem i zauważyłem,że na panelu 7 /metalowym/
    musisz obrócić silniczek o 180 stopni,wtedy będzie dobrze.
    Na panelu 6 widzę,że źle osadziłeś pazurek popychacza czarnego.
    Pazurek musi płynnie przesuwać się po łożu zapadki /od strony
    wewnętrznej/.Przedstawiam prostą zasadę działania,jak zapadkę
    podciągnie do góry cewka blokady to zarazem wysprzęgli popychacz
    i tym momencie staje się niemożliwe przesuwanie krzywki bębenka.
    Programator wówczas stoi wykonując czynności piorące i oczywiście
    grzeje-grzałka.Gdy nagrzeje do odpowiedniej temeratury,wtedy
    zostaną rozwarte styki na termostacie i cewka blokady uwolni
    popychacz /czarny/ zacznie przesuwać sie program po programie.
    Zanim wmontujesz programator do wiązki przewodów sprawdź go na
    krótko czyli wciśnij prawe przewody silnika i blokady na prawo,
    lewe przewody na lewo 6 panelu.Podłącz przewód przyłączeniowy w te
    same zaciski i włącz w gniazdko 230V.Jeżeli przez 4 minuty nie usłyszysz,
    że krzywka programatora nie jest przesuwana-to jest dobrze.
    Po 4minutach odłącz tylko jeden przewód cewki blokady,jak cyklicznie
    co minutę usłyszysz przesuwanie krzywki programtora-to możesz
    spokojnie zamontować programator!
    Pozdrawiam

0
  • #21 28 Gru 2006 23:34
    darecki7429
    Poziom 11  

Witam,wcale to nie takie proste jak mogłoby się wydawać?Dziękuję będę postępował wg wskazówek i napisze o rezultacie moich poczynań-tymczasem serdeczne podziękowania i pozdrowienia.

0
  • #22 29 Gru 2006 12:49
    darecki7429
    Poziom 11  

Naprawdę ogromnie dziękuje za fachowe wskazówki i porady oraz czas poświęcony dla mnie.Myślę,że powinno być już ok,wszystko zadziałało teraz będę obserwował przy kolejnych praniach.Satysfakcja jest ogromna i bez znakomitej znajomości tematu przez kolegę byłoby to nie możliwe do wykonania dla mnie.Polecam ,polecam wszystkim o skorzystanie z porad tego znakomitego mechanika,jeszcze raz serdecznie dziękuję i cieszę się ,że zechciał mi Pan pomóc w moim problemie.Życzę dużo zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2007.Pozdrawiam...

0