Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Scoupe 1,5l obroty spadają + przygasają światła

9inch 19 Gru 2006 16:00 1753 5
  • #1 19 Gru 2006 16:00
    9inch
    Poziom 9  

Chyba problem z elektryką.

Podczas jazdy, po wrzuceniu 'luzu' i przyhamowaniu obroty spadają do ok 200rpm (na granicy gaśnięcia samochodu). W tym samym czasie przygasają światła (podswietlenie zegarow też) i zwalniają obroty wentylatora ogrzewania samochodu. Po zatrzymaniu/kilku sekundach obroty powoli wracają do wartosci normalnej... swiatła i wentylator też. Jest to bardzo uciążliwe podczas jazdy. Raz zdarzyło się, że obroty spadły tak nisko, że zaświeciła się kontrolka ładowania akumulatora (mam wrażenie, że jest coraz gorzej).

Zaczeło sie tak dziac po zainstalowaniu audio samochodowego (wzmacniacz + instalacja). Myslalem ze to o to chodzi (przebicie do masy czy cos). Ale po odłączeniu wszystkiego, łącznie z radiem, dzieje się nadal to samo.

Z góry dziękuję za sugestie i pomysły.

nine

0 5
  • #2 19 Gru 2006 17:20
    Ruffus-servis
    Poziom 17  

to ze przygasaja swiatla itp to normalne bo jak przy tak niskich obrotach ma wyrobic alternator.poprostu wtedy nie laduje.problem tkwi tu raczej po stronie elektroniki silnika (sterowania).podaj rok produkcji samochodu.

0
  • #3 19 Gru 2006 17:24
    damian-018
    Poziom 14  

Sprawdz ładowanie bo jak akumulator jest słaby to tak się może dziać. Nie zauważyłeś nic w pracy rozrusznika podczas odpalania np to że słabiej kręci?

0
  • #4 19 Gru 2006 17:49
    Ruffus-servis
    Poziom 17  

to niejest wina akumlatora kolego.

0
  • #5 19 Gru 2006 20:52
    9inch
    Poziom 9  

to rocznik 1992... (na silniku od Mitsu Colta). Kolega poradził ECU reset. Moze pomoc?

EDIT: Nie pomógł :/

0
  • #6 20 Gru 2006 17:19
    damian-018
    Poziom 14  

Ja napisałem żeby sprawdzić ładowanie bo jak jest słabe to tak się może dziać a przyczyną wtedy jest alternator a co za tym idzie nie doladowany akumulator i wtedy to jest bardziej widoczne.

Pozdro.

0
  Szukaj w 5mln produktów