logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Immergas Nike mini sam zalacza sobie pompe i wariuje

21 Gru 2006 23:10 4679 9
REKLAMA
  • #1 3357627
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 3357663
    12gucio
    Poziom 20  
    Posty: 340
    Pomógł: 23
    Ocena: 178
    Witam sprawdz w instrukcji,niektore kotly maja zaprogramowane wlaczanie pompy np. raz w miesiacu zeby zachowala sprawnosc.Pozdrawiam
  • #3 3357713
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 3358991
    grzesmir
    Poziom 2  
    Posty: 3
    witam mam taki sam piec (oraz identyczy objaw) i w moim 2 razy padła sonda NTC.pierwszy raz mrugał na żółto led, następnym razem sam załączał CO choć był ustawiony na CWU (bez mrugania led) za pierwszym razem przyjechał serwisant i wymienił (80 zł jakieś 3 lata temu) teraz wymieniłem sam.
  • REKLAMA
  • #5 3360727
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 3362766
    grzesmir
    Poziom 2  
    Posty: 3
    w instrukcji jest wszystko pokazane str.7.jest ona wkręcona w zawór tródrożny.
    Załączniki:
    • nike_mini.pdf (615.14 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 3366733
    aadamuss
    Poziom 21  
    Posty: 379
    Pomógł: 18
    Ocena: 142
    Może też padać mikroprzełącznik przeplywu cwu. Pozdrawiam Adam
  • REKLAMA
  • #8 3386448
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 7496168
    zybiewa
    Poziom 10  
    Posty: 6
    temat stary, ale i mnie od paru dni zaczął dotyczyć.Dodatkowo przestał grzać CO- wyłączał się i zaczynała migać żółta dioda.Padła sonda NTC więc rady z forum w 100% trafione. Sonda wygląda tak Link Po wymianie działa bez zarzutu

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Użytkownik posiada piecyk Immergas Nike Mini, który po 4 latach użytkowania zaczął samoczynnie załączać pompę obiegu CO nawet przy zakręconej wodzie, a także wyłącza się i włącza podczas korzystania z ciepłej wody użytkowej (CWU). W dyskusji wskazano, że przyczyną może być uszkodzona sonda NTC, która w tym modelu jest umieszczona w zaworze trójdrożnym. Objawy uszkodzenia sondy to miganie żółtej diody LED oraz nieprawidłowe załączanie pompy CO. Alternatywnie może to być uszkodzony mikroprzełącznik przepływu CWU. Sonda NTC jest elementem termistora i można ją wymienić samodzielnie lub z pomocą serwisanta. Podano również link do sklepu internetowego oferującego części zamienne do kotłów gazowych. Po wymianie sondy problem ustępuje, a urządzenie działa prawidłowo.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA