Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N,Cyfrowy polsat ???? Dylemacik

28 Gru 2006 20:24 2976 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Czytałem na forum troche o tych platformach N i Cyfrowym polsacie ale zdania podzielone są.
    Więc co byście mi doradzili
    Oferta N-ki jest w miare atrakcyjna ale podobno te dekodery to wielki szmelc i awaryjny.
    Cyfrowy polsat za 35 zł ma nawet niezły pakiet.Tylko nie wiem czy moge ten pakiet modyfikować jakoś czy nie ?
    Ogólnie doradzcie mi coś w tych sprawach.
  • Poziom 19  
    Pakietu familijnego w Polsacie nie da się niestety modyfikować. Mam Cyfrowy Polsat i nie narzekam (programy bardzo dobre jak za te pieniążki). W tej N trzeba za to za każdy pakiet 10 zł. trzeba dać co może przekroczyć o wiele ofertę Polsatu (zwłaszcza jeśli cała rodzina korzysta - różne upodobania - dużo pakietów do wykupienia). Poza tym o tej awaryjności też słyszałem. Jeśli zdecydujesz się na Polsat to kup sobie większy talerz, bo na tych mniejszych co dają w zestawie słaby odbiór jest (zależy też gdzie mieszkasz). Pozdrawiam.
    PS. Mógłbyś zrobić też ankietę na elektrodzie :)
  • Poziom 14  
    Nie wiem w jaki sposób ktoś moze mówić ze dekodery N-ki sa awaryjne skoro ludzie maja ją od 2miesięcy, Co do polsatu to faktycznie maja dość dobra oferte a na sw puszczaja zazwyczaj wiecej niż sie ma w pakiecie, Co do modyfikacji polsatu to moze polegać ona na tym ze wiecej zapłacisz i bedziesz wicej ogladał:D Badz jezeli chodzi ci o kwestie oprogramowania to mozesz pozmieniać sobie kolejnoąć programów na liscie. Jak byś chciał poogladać coś wiecej niż to za co płacisz to zapomnij, nie z tym tunerem
  • Poziom 10  
    Ja też miałem podobny dylemat i wybrałem Polsat cyfrowy. Ale na poczatku trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań:
    1. Czy zależy Ci na odbiorze w HD ?
    2. Czy inwestować jednak w nową platformę, czy postawić na dosyć sprawdzony pakiet Polsatu ?
    3. Jakich kanałów potrzebujesz, i czego oczekujesz po TV Sat ?
    4. Jakie kwoty jestes w stanie wydać na abonament ?

U mnie sprawa wyglądala tak:
    pyt 1. Rodzice kupili wlasnie po 17latach nowy telewizor Samsunga 29" tradycyjny CRT więc HD nie wchodzi w grę .
    pyt 2. Na początku byłem za Nka, ale po przeanalizowaniu pakietu kanałów w cenie ok.35zł - 50zł Polsat imho bije Nke na pysk... no chyba ze chcesz mieć HD wtedy raczej Nka. Polsat ma w swojej ofercie praktycznie cały pakiet TVN, czego nie uświadczysz w Nce gdzie nawet zwykłego Polsatu nie ma, więc musiałbyś ciągnąc sygnał po siatce.
    pyt 3. Tak jak wspomniałem rodzice kupili nowy TV i to dla nich mial byc cyfrowy tuner, z oferty Polsatu wybrałem tuner Samsunga bo po prostu jest najlepszy z oferty. Zalezy mi na bezawaryjnosci i tyle. Z kanałów ojciec wiadomo sport, sport i jeszcze raz sport więc na PC ma Euro, Polsat sport, Polsat sport extra, eurosport 2, Extreme sports, ESPN classic, no i TVN Turbo z LM( w Nce miałby dodatkowo NASN i nSport a brakowałoby Polsatu sport i extra ). Dla matki filmy i babskie kanały czyli Cinemaxy, AXN, TVN style,Discovery, MTV, VH1... hmm niby to samo w Nce jest ale w sumie za to trzeba mieć 4 pakiety (2x16zł +10zł+10zł =56zł ).
    pyt 4. Kwota - granica była 50zł i tyle... w Polsacie mają teraz kupe kanałów aż ich głowa boli, bo wczesniej mieli 4 kanały :)

Inna kwestia to wygoda, teraz mają jeden tuner Polsatu i mają wszystkie kanały, pakiet TVP, TVN, Polsat itd... wygoda, tylko właczają TV, i do ręki pilot PC i mają wszystko czego oczekiwali :)

Druga sprawa to odbiór w HD, jeżeli Ci zależy to tylko Nka, no chyba ze Cie stać na Cyfrę.
    Ktoś może napisać, że jestem przedstawicielem Polsatu ale muszę was rozczarować, na początku byłem na Nke napalony jak szczerbaty na suchary, ale po spokojnym zweryfikowaniu danych wybrałem z czystym sumieniem PC. Dziś rodzice kupili tuner podłączyli i działa po prostu. Jedynym moim fizycznym wkładem było to że kupiłem im nowy konwerter Golden Interstara 0,2dB (35zł) i 10m dobrego kabla. Wczesniej mieli też 15letni zestaw Pace2000 analogowy i odbierali tylko TVN :). Jaką ś godzinę temu wydzaniali do mnie z podziekowaniami ze super odbiera, ze wygoda obslugi, itd... za rok jak się skonczy umowa zobacze co Nka będzie oferować, jak bedzie lepsza to bez skrupolow sie przesiądziemy na inną platformę.
    Co do Nki to fajnie się zapowiada, ale gdyby uzupełnili pakiet o Polsat byliby duzo atrakcyjniejsi dla posiadaczy zwyklych odbiorników. Ale HD napewno zacznie rządzić, myśle ze 1-2 lata i naprawdę będzie w czym wybierać. Ja w tej chwili nie chciałem eksperymentować ....

Pozdrawiam
    i przepraszam za elaborat, sam przeszedłem dylemat podobny więc stara m się pomóc.
  • Poziom 25  
    Witam ja odnośnie Cyfry i polsatyu opisałem ,a N trudno co kolwiek powiedzieć bo dla mnie ta platforma narazie nie przedstawia nic ciekawego cinemax i cinemax 2 z ciekawszych filmowych a reszta to co z reklamami filmy np. mnie to nie zadawala !! ja opisałem to tak.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic643981.html
  • Poziom 13  
    Ja bym wział Cyfre+ zależy jeszcze jaka kwote na miecha chcesz wydawac na abonament. Porównaj dokladnie cenniki i ilość programów w kazdej platformie.
  • Poziom 23  
    Witam!
    Moim zdaniem CP ma najlepszą ofertę i Ci którzy sprzedają Cyfrowy Polsat wiedzą doskonale że ma wzięcie! Odnośnie Ntv to moje zdanie jest następujące potężna rekalma i to wszystko! Owszem HD ale trzeba zanaczyć że N dopiero inwestuje w programy o sprzęcie do nagrywania i transmisji programów HD! Także jeszcze to potrwa zaczym będzie co porównywać!
    Dla mnie Polsat ma najlepszą oferte w ilości programów i ceny za pakiety!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Dokładnie, Nka dużo się reklamuje ale na razie nic nie wynika z tego. Fajna sprawa z tymi pakietami, ale jak się przyjrzeć to już tak różowo nie jest. Co do technologii HD, to naprawdę wydaje mi się, że trzeba ochłonąć i poczekać. Tak jak napisałem myślę, że za rok może półtorej będzie całkiem inna sytuacja na rynku nadawców w HD.

P.S.
    Od wczoraj moi rodzice cieszą się odbiorem Cyfrowego Polsatu, ku mojemu zaskoczeniu wzięli pakiet familijny z relax mix i teraz nie wiedzą już co oglądać :) Konfiguracja tunera hmmm, polegała na tym, że podłączyli go pod TV przez Euro i sygnał z anteny ( która została z analogowego zestawu ) i już działa :) hehe, obraz podobno żyleta są zachwyceni i oby byli jak najdłużej :)

Pozdr
  • Poziom 10  
    jeżeli pod TV HD to tylko Nka.
    osobiście nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie telewizji. dlatego gdy mam chwilkę to lubie ją dobrze wykorzystać. W Discovery HD obraz rzuca mną o ziemie i nie mam siły się podnieść dopuki nie przełącze na inny kanał, co nie jest rzeczą łatwą. podobnie jest z LUX TV HD tylko tematycznie mniej mi odpowiada.
    Z NSport HD i MGM jest inaczej. nie zawsze jest różowo, ale generalnie nie jest źle.

a tak na marginesie to każdy kanał powinien być HD. inaczej nie ma sensu patrzeć. szkoda oczu i naszego wyobrażenia o telewizji.
  • Poziom 10  
    Dlatego IMHO warto wziąść PC na roczek i przeczekać, i zobaczymy jak się platformy na HD rozwiną, ja osobiście najbardziej liczę na rozwój VOD. Bo to co teraz oferują to żenada.