Witam
Posiadam już zrobiony zestaw nadstawek na głośnikach: 1x12" EMINENCE DELTA 12 400W RMS oraz driverze SELENIUM D210-Ti 80W RMS przy zwrotnicy 2kHz. Posiadają one taką zwrotnice: http://www.prodance.cz/download/EM151_vyhybka.pdf oraz projekt obudowy : http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf
Grają one dość przyzwoicie, impuls jest mały, tylko żeby uzyskać z nich dość przyzwoity bass trzeba ostro podbijać na equalizerze. W związku z tym, jak to po sylwestrze mam troszkę funduszy i chciałbym coś zrobić do nich jakieś subbasy, najlepiej na głośnikach 15" albo 12". Docelowo będzie zakupiony dla nich wzmacniacz 2x600W RMS/4omach. W zasadzie potrzebuje czegoś z mocą 250W-300W RMS. Dodatkowym utrudnieniem będzie to iż maxymalnie będę mógł obudowę zrobić jakieś 90litrów, maxymalnie 110 litrów z racji obecnie posiadanego małego auta. Oczywiście wymagań jakiś wielkich nie mam, na tym sprzecie dawało radę ciągnąc i 200 osób na parkiecie i ludzie byli zadowoleni z jakości( oczywiście poza muzyką techno). Co do funduszy pragnąłbym się zamknąć najlepiej w 300zł/głośnik ale jeśli jakość dźwięku będzie warta mógłbym rzucić nawet do powiedzmy 600zł/głośnik. W wariancie oszczędnościowym myślałem coś o firmie selenium, w wariancie maxymalnym eminence kappa pro 15lf, z uwagi że w razie potrzeby mógłbym ja kiedyś wrzucić do odwrotki. Prowadzę głównie imprezy ( 18-tki, półmetki, wesela, puby , restauracje, imieniny, bale gimnazialne itp.) w pomieszczeniach zamkniętych z reguły od 40 do 200 osób, czasem w lato trafi się jakiś mały plener w sensie muzyki pod kotlet i piwo dla wczasowiczów. Co do materiałów posiadam bezpłatny dostęp do płyt 18mm z których wykonuję sobie obudowy, tak więc propozycje mile widziane. Po wykonaniu całego zestawu postaram się wrzucić zdjęcia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Posiadam już zrobiony zestaw nadstawek na głośnikach: 1x12" EMINENCE DELTA 12 400W RMS oraz driverze SELENIUM D210-Ti 80W RMS przy zwrotnicy 2kHz. Posiadają one taką zwrotnice: http://www.prodance.cz/download/EM151_vyhybka.pdf oraz projekt obudowy : http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf
Grają one dość przyzwoicie, impuls jest mały, tylko żeby uzyskać z nich dość przyzwoity bass trzeba ostro podbijać na equalizerze. W związku z tym, jak to po sylwestrze mam troszkę funduszy i chciałbym coś zrobić do nich jakieś subbasy, najlepiej na głośnikach 15" albo 12". Docelowo będzie zakupiony dla nich wzmacniacz 2x600W RMS/4omach. W zasadzie potrzebuje czegoś z mocą 250W-300W RMS. Dodatkowym utrudnieniem będzie to iż maxymalnie będę mógł obudowę zrobić jakieś 90litrów, maxymalnie 110 litrów z racji obecnie posiadanego małego auta. Oczywiście wymagań jakiś wielkich nie mam, na tym sprzecie dawało radę ciągnąc i 200 osób na parkiecie i ludzie byli zadowoleni z jakości( oczywiście poza muzyką techno). Co do funduszy pragnąłbym się zamknąć najlepiej w 300zł/głośnik ale jeśli jakość dźwięku będzie warta mógłbym rzucić nawet do powiedzmy 600zł/głośnik. W wariancie oszczędnościowym myślałem coś o firmie selenium, w wariancie maxymalnym eminence kappa pro 15lf, z uwagi że w razie potrzeby mógłbym ja kiedyś wrzucić do odwrotki. Prowadzę głównie imprezy ( 18-tki, półmetki, wesela, puby , restauracje, imieniny, bale gimnazialne itp.) w pomieszczeniach zamkniętych z reguły od 40 do 200 osób, czasem w lato trafi się jakiś mały plener w sensie muzyki pod kotlet i piwo dla wczasowiczów. Co do materiałów posiadam bezpłatny dostęp do płyt 18mm z których wykonuję sobie obudowy, tak więc propozycje mile widziane. Po wykonaniu całego zestawu postaram się wrzucić zdjęcia.
Z góry dziękuję za pomoc.