Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy co -Viessmann Vitogas 100/ 84kW

03 Sty 2007 19:45 6061 10
  • Poziom 29  
    Witam mam problem z kotłem co gazowym Viessmann Vitogas 100 tablica sterująca VITOTRONIC 200 . Zdarza raz na dobę lub raz na dwie doby że załączy się aż temperatura wody spadnie do +34 stopni potem odpala jest znów w porządku . Jest to kocioł o mocy 84 kW. steruje z temperatury zewnętrznej, na wyświetlaczu nie wykazuje usterki. przy tej usterce zawór mieszacza jest otwarty,wtedy powinien odpalić . Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
  • Poziom 33  
    A jaka jest temperatura kotła w momencie zapotrzebowania na CWU, bo rozumiem że o CWU chodzi?
    A może nie o CWU?
    Może ktoś ograniczył maxumalną temperaturę kotła?

CWU- ciepła woda użytkowa.
  • Poziom 29  
    Cocioł jest jedno funkcyjny nie ma wody użytkowej jest tylko CO
  • Poziom 33  
    Sprawdź jaką ma ustawioną temperaturę minimalną samego kotła.
    Może jest za niska, wtedy pogodówka po przeliczeniu z krzywej grzewczej nie uruchomi kotła.
    Piszesz, że nie zapala a potem zapala.
    Potem tzn. kiedy po kilku minutach czy godzinach?
    Czy to może mieć związek np. ze słońcem ogrzewającym czujnik?
    Sprawdź temperatury zadane i aktualne w momencie gdy w/g Ciebie powinien się załączyć.
    Może ktoś przestawił krzywe grzewcze?
    Ile czasu eksploatujesz ten kocioł?
  • Poziom 29  
    Krzywa grzewcza jest ustawiona 1.4 , czujnik jest schowany od słońca ,zapala się po około 3 godz aż spadnie do tem. +34 stopni, nikt nie mógł pokręcić , od początku sezonu chodziło super zrobiło to trzy razy i w szkole zimno, teraz jak się uruchomiło to znów chodzi dobrze , może jutro znów zgłosza awarie, mam taką niepewność. Instalacja ma 5 lat , wszystkie parametry które zaprogramował instalator miałem zapisane są takie same.Awaria nastąpiła 27 29 30 i 3stycznia, nie mogę dokładnie określić czasu przestoju kotła,mieszkam 2 km od kotłowni.(czy może być wadliwy regulator temperatury)chociaż podnosze tem. do +37 stopni to i tak sie nie włączy aż woda ostygnie w kotle.
  • Poziom 29  
    Witam ponownie teraz zaczyna dziać się to częściej 3-do 4 razy na dobę jest postój około 1 godziny temperatura wody spadnie do +34 stopiu w kotle i wtedy się włącza przez parę godzin nie równo 1do 4 godz. pracuje prawidłowo podgrzewo do+67 st i załącza przy około +52-56st. Jeżeli się nie włącza na informacji wskazuje że 1 palnik jest wył. a 2 palnik włączony, mieszacz w tym czasie jest otwarty.Wody użytkowej nie ma, instalacja jest jedno obiegowa tylko grzejniki ścienne. Bardzo proszę jeszcze o pomoc.
  • Poziom 33  
    Przeanalizujmy sytuację.
    Zakładam, że wszystkie filtry czyste, odmulacz (bo taki zapewne jest zainstalowany) czysty, pompy sprawdzone, wszystkie czujniki są na swoim miejscu, ciąg kominowy sprawdzony, nikt nic nie robił na instalacji elektrycznej a wszystkie nastawy zarówno z poziomu instalatora jak i użytkownika są w porządku.
    Kocioł jest dwu-stopniowy, posiada dwa palniki.
    Obydwa stopnie sprawne.
    Dziwi mnie, że jest informacja o załączonym drugim palniku podczas gdy pierwszy jest wyłączony.
    Pierwszy palnik jest palnikem głównym a drugi nie powinien się załączyć bez pierwszego.
    Ale od początku odpisz czy to co napisałem na początku tego postu jest sprawdzone i czy w/g Ciebie nie ma możliwości przegrzewania się kotła?
    Co pokazuje termometr kotłowy w momencie gdy kocioł się wyłącza?
  • Poziom 29  
    Dziękuję za angażowanie w mój problem z tego wychodzi że mieszkamy nie daleko od siebie. Ale do rzeczy: Odmulacz jest czysty(woda z niego idzie czysta), filtr koło pompy czysty, pompa pracuje cały czas.Jeżeli przycisnę na sterowniku przycisk informacja to pokazuje prawidłową temperaturę zewnętrzną , następnie czas pracy palnika 1-9851h , 2-1435h , start palnika 63262,temperature wody w kotle, temperature wody na zasilaniu , następnie 1 palnik wył, 2-wł . potem napis mieszacz czasem sam mieszacz chwilami mieszacz otwarty chociasz cały czas jest otwarty.Jeżeli się urochomi mieszacz pracuje widać jak klameczka się przemieszcza.Co do ciągu kominowego otworzyłem drzwiczka wyciorowe zapaliłem świeczkę niby ogień pociąga nie posiadam takiego miernika by pokazał mi jaki jest ciąg,komin jest wolnostojący wykonany z blachy chromo- niklowej z ociepleniem wys. 12m.Termometr kotłowy jak się kocioł włącza pokazuje +34 stopni .Proszę jeszcze o pomoc.
  • Poziom 33  
    Chodzi mi o to jaką temperaturę wskazuje termometr kotłowy w momencie wyłączenia palników.
    Chodzi mi oto, że kocioł może się przegrzewać.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czasami pada czujnik ciągu kominowego. Jest on przykręcony przy czopuchu. Odkręc go i odstaw na bok tak aby się nie nagrzewał. Zobaczymy co dalej. Spróbuj jeszcze wcisnąc TUV jak nie działa. Powodzenia. Pozdrawiam Adam
  • Poziom 29  
    Witam ponownie przyczyną tej awarii był automat palnikowy DUNGS-DGAI 69F model 50.3.0 TLL, dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc. Temat zamknięty.