Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop uruchamia sie, ale dopiero za 2. lub 3. razem

VVisnia 04 Sty 2007 12:51 3623 7
  • #1 04 Sty 2007 12:51
    VVisnia
    Poziom 23  

Witam.

Mam drobny problemik. Mam laptopa hyundai p57ev, wiek prawie dwa lata. Od kilku miesięcy mam następujący problem - gdy włączam laptopa, zapalają sie diody kontrolne itp., slychac dzwiek startujacych wiatrakow, dyskow, dvd jest zasilany i mozna go otwierac, natomiast system tak naprawde nie rusza, na ekranie wciaz ciemno, zero biosu, zero windowsa, niezaleznie od tego czy poczekam 5 minut czy godzine.

Gdy po tej akcji wylacze go i wlacze spowrotem, juz wszystko jest w porzadku, odpala sie elegancko, bez najmniejszego problemu. Czasem zdarza sie ze ruszy dopiero za 3 razem ale to juz rzadkosc. Przewaznie za 2. Ale asbolutnie nigdy za pierwszym.

Ma ktos jakis pomysl?? Bo już mnie to powoli doprowadza do szału... :|

pozdrawiam wszystkich i dzięki

1 7
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2007 13:09
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Sprawdź baterie BIOSu

0
  • #3 04 Sty 2007 16:12
    SerDel22
    Poziom 11  

A może to psująca się matryca?

0
  • #4 04 Sty 2007 16:38
    lopezzo
    Poziom 10  

Może to taśma od matrycy! Może się przełamywać lub gdzieś niema dobrego styku.

0
  • #5 04 Sty 2007 16:56
    telemax
    Poziom 22  

Czy po włączeniu komputera dioda od dysku sygnalizuje czytanie danych ładowanie systemu? Czy pod światło widać coś na matrycy?

0
  • #6 04 Sty 2007 17:09
    VVisnia
    Poziom 23  

DriverMSG napisał:
    Sprawdź baterie BIOSu

Wiesz coś w tym może być, bo teraz gdy sie dokładniej zastanowię, to przypominam sobie, iż wielokrotnie zdarzało się ze restartował mi się zegar w kompie i wrzucało mi na jakiś 2003 rok. Restartowały mi się też inne ustawienia biosu.

Jak mogę sprawdzić czy bateria ma tu coś wspólnego? Pod biosem jakieś informacje na ten temat znajdę, czy bez rozkręcania się nie obędzie? I gdzie to znajdę w środku?

Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

Panowie jeżeli chodzi o matryce to całkiem ciemno. Ciemniej się nie da. A system nie slychac żeby startował. Po prostu po pierwszym odpaleniu lapa sprzet zaczyna brać prąd i się chłodzić, ale żadne systemy itp nie startują, dysk nie stuka - po prostu nic nie czyta. Slychać po prostu szum.

A jeżeli tak jak mówicie - matryca, okablowanie - to dlaczego akurat za pierwszym razem nie startuje, a dopiero za drugim. I to zawsze prawie za drugim. Gdyby kable nie stykały to może przestałby działać na 10 razy, a tu zawsze drugi.

pozdrawiam

0
  • #7 05 Sty 2007 09:05
    moddyy
    Poziom 21  

nie robiłeś ostatnio nic z pamięcą podobne problemy miałem ale na stacjonarnym jak wymieszałem pamięci pc100 z pc133 pomagało obniżenie taktowania nie procesora ale ale jakiejś zewnętrznej szyny fsb (chyba)

dokładnie raz system ruszał raz nie ale zakażdym razem wiatraki startowały
    kiedy system ruszył pracował normalnie ale ta loteria na początku strasznie wkurzała to obniżyłem

0
  • #8 05 Sty 2007 18:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli płytę główną laptopa i komputera stacjonarnego obowiązują te same zasady, to obejrzałbym kondensatory na niej.

0